5.8 C
    Sobota 27. dubna 2024

Hložek se začíná v Bundeslize rozjíždět. Po asistenci pomohl Bayeru gólem

Poslední měsíce pro talentovaného českého fotbalistu Adama Hložka nebyly vůbec snadné. Často se potýkal s poklesem formy, nešlo mu to a trenér ho ani nezařazoval do základní sestavy. Teď je ale všechno jinak, o víkendu bývalý hráč Sparty asistoval a včera se podepsal po vítězství Leverkusenu druhým gólem sezony.

Restart Bundesligy vyhlížel Adam Hložek dost nedočkavě. Tušil totiž, že právě v jarní fázi sezony by se mu mohlo dařit. Dával góly v přípravě, k tomu také nahrával a doufal, že si vše přenese také do mistrovských zápasů. A to se mu povedlo. Jeho bilance po dvou zápasech zní: 1 branka, 1 asistence a 1 poloasistence.

O víkendu se podepsal pod vítězství Leverkusenu tím, že nastřelil balon to tyče a dobrého odrazu využil jeho kolega Bakker, pak si připsal regulérní asistenci při trefě Adliho. Jeho tým vyhrál 3:2 a nastartoval nový kalendářní rok v německé nejvyšší soutěži vítězstvím. O pár dní později šel Bayer do akce znovu. A Hložek byl znovu pořádně vidět.

Změnu skóre zařídil jako první jeho spoluhráč Tapsoba. Stoper Leverkusenu se v 8. minutě prosadil z penalty a poslal favorita v zápase s Bochumí do vedení. Hložkova chvíle přišla až v 53. minutě, kdy si český útočník na přední tyči dokázal najít střílenou přihrávku od uzdraveného Wirtze. A tímto výsledkem zápas skončil.

Hložek se v soutěžním zápase za Leverkusen prosadil potřetí, jednou skóroval v poháru, dvakrát v Bundeslize, a i díky němu se Bayer vyškrábal na osmou pozici.

Pavlenka znovu padl

Brémy nastupovaly do zápasu s Unionem Berlín s jasným cílem. Chtěly odčinit víkendovou blamáž, kdy dostali od Wolfsburgu šest gólů. Český brankář Jiří Pavlenka sice tentokrát tolikrát neinkasoval, k výhře ale svůj tým znovu nedotáhl. I když začaly Brémy celkem slušně a už ve 14. minutě se chopily vedení.

Pak ale přišla hrubka. Zpětnou přihrávku obrany na Pavlenku zachytil soupeř, v 18. minutě vyrovnal a ve druhém poločase dokonal obrat. Brémy tak znovu vyšly bodově naprázdno a v tabulce jim patří s 21 body až jedenáctá pozice.