13 C
    Sobota 27. dubna 2024

Golden State zastavili Embiida. Curry nastřílel 37 bodů

Basketbalový tým Golden State Warriors zvítězil v domácím zápase NBA nad Philadelphií 119:107. Klíčovou roli v tomto úspěchu sehrál Stephen Curry, který přispěl 37 body. Warriors také vynikli v obraně, když se jim jako prvnímu týmu v této sezoně podařilo zastavit Joela Embiida, pivota Sixers.

Embiid, který je aktuálně nejlepším střelcem soutěže, tentokrát zaznamenal pouze 14 bodů. Tím skončila jeho série 22 zápasů, ve kterých dosáhl minimálně 30 bodů. Pro Philadelphii to byla již čtvrtá porážka v řadě.

„Embiid prožívá životní sezonu, ale poslední dva zápasy vynechal kvůli zranění. Když se v úterý vrátil do hry, nebyl tím nebezpečným kanonýrem, jakým bývá,“ uvedl zdroj blízký týmu. Embiid se trefil pouze pětkrát z 18 pokusů a za 29 minut zaznamenal jen 14 bodů. To je pro něj nejméně od loňského března, kdy proti Chicagu dosáhl 12 bodů.

Embiid utrpěl další zranění

V průběhu zápasu se Embiid opět zranil, když na něj čtyři minuty před koncem spadl Jonathan Kuminga. Embiid pak musel opustit hřiště. „Zranění nemá nic společného s předchozími problémy,“ ujistil kouč Philadelphie Nick Nurse. Embiida nyní čeká další vyšetření.

Po vyrovnaném prvním poločase se Curry na začátku třetí čtvrtiny trefil čtyřikrát za tři body a pomohl tak Warriors získat mírné vedení, které uhájili až do konce. Curry dal celkem osm trojek a znovu vylepšil svůj ligový rekord v počtu tříbodových košů v kariéře. Kuminga přidal 26 bodů.

V dalších zápasech NBA Boston doma zdolal Indianu 129:124, Atlanta bez českého reprezentanta Víta Krejčího porazila Los Angeles Lakers 138:122 a New York potvrdil velmi dobrou formu a zvítězil doma nad Utahem 118:103.