23.6 C
    Středa 17. července 2024

Golden State zastavili Embiida. Curry nastřílel 37 bodů

Basketbalový tým Golden State Warriors zvítězil v domácím zápase NBA nad Philadelphií 119:107. Klíčovou roli v tomto úspěchu sehrál Stephen Curry, který přispěl 37 body. Warriors také vynikli v obraně, když se jim jako prvnímu týmu v této sezoně podařilo zastavit Joela Embiida, pivota Sixers.

Embiid, který je aktuálně nejlepším střelcem soutěže, tentokrát zaznamenal pouze 14 bodů. Tím skončila jeho série 22 zápasů, ve kterých dosáhl minimálně 30 bodů. Pro Philadelphii to byla již čtvrtá porážka v řadě.

„Embiid prožívá životní sezonu, ale poslední dva zápasy vynechal kvůli zranění. Když se v úterý vrátil do hry, nebyl tím nebezpečným kanonýrem, jakým bývá,“ uvedl zdroj blízký týmu. Embiid se trefil pouze pětkrát z 18 pokusů a za 29 minut zaznamenal jen 14 bodů. To je pro něj nejméně od loňského března, kdy proti Chicagu dosáhl 12 bodů.

Embiid utrpěl další zranění

V průběhu zápasu se Embiid opět zranil, když na něj čtyři minuty před koncem spadl Jonathan Kuminga. Embiid pak musel opustit hřiště. „Zranění nemá nic společného s předchozími problémy,“ ujistil kouč Philadelphie Nick Nurse. Embiida nyní čeká další vyšetření.

Po vyrovnaném prvním poločase se Curry na začátku třetí čtvrtiny trefil čtyřikrát za tři body a pomohl tak Warriors získat mírné vedení, které uhájili až do konce. Curry dal celkem osm trojek a znovu vylepšil svůj ligový rekord v počtu tříbodových košů v kariéře. Kuminga přidal 26 bodů.

V dalších zápasech NBA Boston doma zdolal Indianu 129:124, Atlanta bez českého reprezentanta Víta Krejčího porazila Los Angeles Lakers 138:122 a New York potvrdil velmi dobrou formu a zvítězil doma nad Utahem 118:103.

Španělsko zdolává Anglii a slaví rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy

Španělsko se zapsalo do historie fotbalu, když v dramatickém finále UEFA Euro 2024 porazilo Anglii 2:1 a získalo rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy. Vítěznou branku vstřelil Mikel Oyarzabal pouhé čtyři minuty před koncem základní hrací doby, čímž zhatil anglické naděje na zisk trofeje. Fanoušci si mohli vychutnat skutečně světový fotbal, což byla po kvalifikačních zápasech příjemná změna.

Tadej Pogačar překonal rekord Plateau de Beille na Tour de France

Tadej Pogačar svým pozoruhodným výkonem na Plateau de Beille v 15. etapě Tour de France upevnil svůj status cyklistické legendy. Jezdec týmu UAE Team Emirates překonal rekord Marca Pantaniho z roku 1998, když 15,8 kilometrů dlouhé stoupání zdolal za neuvěřitelných 39:41 a Pantaniho čas překonal o 3:40.

Roglič druhým pádem na Tour de France nejspíš ztratil šance na vítězství

Primož Roglič má na Tour de France opět smůlu, pád nejspíše zmařil jeho šance na vítězství. Projel cílem 12. etapy potlučený a pohmožděný po pádu ve vysoké rychlosti a s vážně ohroženými ambicemi na celkové pořadí.