18.6 C
    Sobota 27. července 2024

MS v hokeji 2024

Češi slaví zlato! Na domácí půdě poráží Švýcarsko 2:0

David Pastrňák rozhodl ve třetí třetině brankou v čase 9:13 a Češi v bouřlivé atmosféře O2 arény porazili Švýcarsko 2:0 ve finále hokejového mistrovství světa 2024. Česko se tak stalo teprve pátým národem historie, kterému se podařilo zvítězit na domácím ledě. Sen se stal skutečností.

Češi jsou mistry světa!!!!

Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa!

Švédové poznali český kombajn. Řídil ho Lukáš Sedlák

Švédská dominance se zhroutila. Česko postupuje do finále mistrovství světa. Žlutý tým na letošním mistrovství světa v hokeji neinkasoval v první třetině ani jednou a nikdy neprohrával. Navíc nikdy nedostal více než dva góly v jednom zápase. Všechny tyto úspěchy ale skončily porážkou s Českem a Švédové si teď zahrají pouze o bronz.

Američané jedou domů. Češi po nervy drásající koncovce uhájili led poměrem 1:0

Celých sedm dlouhých sekund diváci stáli a jásali. Tato krátká doba dělila český tým od vítězství ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa. Povedlo se, Američané jedou domů. Český brankář Lukáš Dostál předvedl famózní výkon. Pavel Zacha se postaral o jednobodový náskok, který už soupeři nedokázali zvrátit.

Klíčový zápas českých hokejistů proti USA přináší zásadní změny v sestavě

Čeští hokejisté se dnešní večer připravují na zatím největší výzvu šampionátu – čtvrtfinálový souboj s reprezentací USA. Trenérský štáb kolem Radima Rulíka se rozhodl provést několik zásadních změn v sestavě, které by měly pomoci v bitvě s Američany. Jakub Flek, jeden z nejrychlejších bruslařů turnaje, bohužel nebude moci nastoupit kvůli nemoci.

Kanada poráží Čechy v dramatickém souboji 4:3 v prodloužení

V napínavém zápase, který zůstal bez gólů až do divoké třetí třetiny, rozhodl Dylan Cozens dvěma trefami, včetně vítězné branky v prodloužení. Kanada porazila Česko 4:3 a ovládla skupinu A. Češi hráli spíše defenzivní hokej, který nenabídl mnoho střel na kanadskou branku. Lvům nepomohl ani příchod posily z Bostonu.

V Londýně oslavy nepropuknou. Češi vyškolili Brity 4:1

Česko předvedlo na ledě obdivuhodný výkon. Přestože se Británie snažila a jedním gólem se vyhnula úplné katastrofě, Češi jsou v O2 areně jako doma. Kapitán Roman Červenka čtyřmi body dirigoval ofenzivu a dovedl Česko k jasné výhře 4:1, díky které zůstává domácí tým na čele skupiny A.

Hokejový zázrak se dnes nekonal. Češi porazili Rakušany 4:0

Za bouřlivého jásotu publika předvedli Češi další výborný výkon a čtvrtou výhrou se dostali na čelo skupiny A. Zároveň se tak pomstili za loňskou porážku v nájezdech, což byla jediná rakouská výhra v historii vzájemných zápasů. Zápas s Rakouskem ale Češi rozhodně nepodceňovali. O tom by mohla vyprávět Kanada i Finsko. Hokejový zázrak se dnes ale v O2 areně nekonal.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.

Češi smetli Dánsko 7:4 a uhájili domácí led

V bouřlivé atmosféře pražské O2 arény si Češi vychutnali další výhru na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024, když porazili Dánsko 7:4. Po vyrovnání Dánů na 3:3 v úvodu třetí třetiny domácí převzali otěže do svých rukou a několika góly v řadě soupeře vytrestali. Češi sice v obraně nezářili, ofenzíva ale hrála první housle. O gólový triumf se postaralo sedm různých střelců.

Hokejový expert Milan Antoš utrpěl vážná zranění při autonehodě, když se vracel z MS

Milan Antoš, bývalý hokejový mistr České republiky a televizní komentátor, byl hospitalizován po srážce s autem na skútru. Po neštěstí má zlomená žebra a zraněnou nohu, kvůli čemuž čeká na operaci.

Švédové porazili Poláky. Outsider jim to ale zadarmo nedal

Švédsko vstupovalo na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 jako jeden z týmů s největšími ambicemi na medaile. Naopak Polsko jakožto nováček po více než dvaceti letech absence na turnaj přijelo hlavně okusit atmosféru. Ovšem výkon, který mohli ten den fanoušci sledovat, rozhodně stál za to.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

RYCHLÉ ZPRÁVY Z UKRAJINY

Mistrovství světa v hokeji. Návraty a rekordy

S návratem Polska na vrchol mistrovství světa po téměř čtvrt století (14. místo v roce 2002) se můžeme podívat i na další dlouhé absence v elitní sestavě. Dánsko například hrálo na mistrovství světa v roce 1949 a poté až v roce 2003, což je dlouhých 54 let čekání.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.

Do brány světového šampionátu se za USA postaví Trey Augustine

Hokejový tým mužů Michiganské státní univerzity může být více než spokojený. Na nadcházejícím mistrovství bude mít zastoupení. Za Spojené státy se na led totiž postaví mladý nadějný hokejista Trey Augustine. Tahle hvězda z USA si v bráně poradí s jakoukoli výzvou. Do základní sestavy se dostal jako náhrada. I tak se ale bavíme o nebývalém úspěchu pro mladého Augustina.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.