8 C
    Neděle 12. května 2024

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.

Králíci se v roce 2015 těšili velké oblibě. Získali obrovský úspěch jako maskoti v arénách, ale také v podobě suvenýrů v merchandisingu. Při plánování MS 2024 IIHF organizační výbor důkladně diskutoval o tom, jak by měl maskot, který bude jedním z hlavních prvků zábavy v arénách a v souvislosti s akcí, vypadat a fungovat.

Maskot šampionátu se vždy vybírá podle země, ve které se mistrovství koná. Proto Švédové prezentovali sněhuláka, Rusko nepřekvapivě psa Lajku a ve Francii pobíhali baviči v kostýmech Asterixe a Obelixe.

Modré dresy místo červených

Při výběru maskota pro letošní mistrovství bylo s odborníky projednáváno několik možností. „Není snadné najít řešení, které by splňovalo požadavky na vztah k Česku, lednímu hokeji, činnost maskota a přijetí fanoušky. Nakonec ze všech možností opět zvítězili Bob a Bobek, kteří budou mít na sobě nový dres s logem MS 2024 IIHF,“ vysvětluje Petr Bříza, prezident organizačního výboru v Praze.

„Chtěli jsme dodržet vytyčené hodnoty a chtěli jsme, aby maskot byl všem známý a nemuseli bychom ho obhajovat,“ citoval Břízu server hokej.cz krátce po tiskové konferenci, na které byl v září loňského roku oficiální maskot odtajněn.

Oproti MS IIHF 2015 budou králíci mít modré dresy místo červených. Modrá barva je ve vizuální identitě mistrovství. „Králíci nereprezentují konkrétní tým, ale MS 2024 IIHF. Proto budou nosit zcela nové dresy s logem šampionátu,“ dodává Vladimír Šafařík, generální sekretář MS 2024 IIHF. Logem šampionátu je emotikon ve tvaru rozesmátého puku.

Králíci nejsou levnou záležitostí

Současně se zahájením prodeje vstupenek 10. října začaly být v internetovém obchodě k dispozici některé vybrané merchandisingové produkty. Kompletní kolekce merchandisingu byla postupně doplňována v průběhu měsíců, a to až do otevření prodejen na místě v květnu 2024.

Bob a Bobek jsou duševním vlastnictvím, proto pro jejich použití je zapotřebí koupit licenci. Tu prodává společnost Boba studio s.r.o. Na základě licenční smlouvy je pak třeba odvádět 10 procent z tržby, kterou zájemce vydělá na prodeji produktu se známými králičími postavičkami. Minimální částka je 80 000 Kč, jak uvádí server KupníSíla.cz.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.