Více
  15.8 C
  Czech
  Sobota 23. září 2023

  Atletika

  Není nejrychlejší v cíli, ale největší na startu. Jak běhá basketbalový mistr?

  Většího chlapa na startu Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem v sobotu určitě neuvidíte. A téměř jistě ani nikde jinde na závodech RunCzech. Je to 208 centimetrů, 115 kilo živé váhy, velikost bot 49. „Vím, co mě čeká, mám obrovský respekt, ale zároveň cítím tu výzvu. Takže se to ve mně pere,“ usmívá se Tomáš Hrubý, bývalý ligový basketbalista, teď generální manažer ústecké Slunety.

  Ruské vlajky ne, osud sportovců otevřený. O všem rozhodne MOV

  O tom, jaká akce rozzáří příští sportovní rok nejvíce, je jasno už teď. V Paříži se uskuteční letní olympijské hry s pořadovým číslem XXXIII. Ještě dlouho před jejich startem se o nich mluví v souvislosti s ruskými sportovci, kteří stále nemají jistotu účasti. O všem promluvil pro L’Équipe francouzský prezident Emmanuel Macron.

  Nevzdal se a vyšlo to. Vadlejch opět dokráčel k bronzové medaili

  Na mistrovství světa v atletice doufal znovu v medaili. A po stříbru z roku 2017 a bronzu z loňského roku to vyšlo znovu. Celkově potřetí. Jakub Vadlejch vybojoval v maďarském hlavním městě Budapešti další bronzovou medaili. Lídr letošních oštěpařských tabulek předvedl pokus dlouhý 86,67 metru.

  Krásná atletka hledá výzvy, kde to jen jde. Chce zničit Haalanda

  Možná už jste o ní slyšeli. Alica Schmidtová patří mezi atletické hvězdy toho největšího kalibru, zároveň by ale mohla pracovat i jako modelka. Němka bývá často označována za nejhezčí atletku světa a není divu. To hlavní pro ni ale představují běhy. A v nedávném rozhovoru se dokonce nechala slyšet, že by ráda vyzvala fotbalistu Erlinga Haalanda.

  Nehoda při cestě na závody. Sprinterovi do oka vletěl kousek skla

  Mistrovství světa v atletice je v plném proudu. V maďarském hlavním městě se o slávu rve také několik Čechů, mezi nimiž figuruje také sprinter Ondřej Macík. Zážitků má po včerejšku na rozdávání, bohužel pro něj ale jeden z nich přišel mimo stadion. Při cestě na semifinále dvoustovky se stal součástí dopravní nehody.

  Chtěl skákat, do cesty ale vlezl soupeřův syn. Ital tak rozjel oslavy

  Gianmarco Tamberi a Mutaz Ezza Baršim. Dvojice výškařů, kterou všichni velice dobře znají díky tomu, co se dělo na posledních letních olympijských hrách v Tokiu. Oba ve finále překonali laťku ve stejné výšce a šli za sudími, jestli by nemohl dostat zlato Ital i Katařan. Povedlo se… a výškaře moment sblížil. Harmonický vztah mezi jedněmi z nejlepších sportovců ve svém oboru přetrvává dodnes.

  Poprask kvůli somálské „sprinterce“. V zemi už kvůli ní padají hlavy

  To, na co se divákům naskytl pohled při univerzitních hrách v čínském Čcheng-tu, se jen tak nevidí. Do závodu na 100 metrů žen nastoupila somálská běžkyně, u které bylo na první pohled jasné, že do výběru absolutně nepatří. Do cíle doběhla za dvojnásobný čas než její soupeřky a na internetu sklízí ona i celá somálská výprava obrovskou kritiku.

  Číslo jedna. Oštěpař Jakub Vadlejch vládne světovým tabulkám

  Během mistrovství světa, které bude zanedlouho hostit maďarské hlavní město Budapešť, bude favoritem. A to díky svým výkonům, dlouhým hodům, ale také postavení v tabulkách. Český oštěpař Jakub Vadlejch je jedničkou letošních světových tabulek a na první místo se dostal také v žebříčku světové atletiky.

  První a jediný. Tyčkař Duplantis řádil na Zlaté tretře v Ostravě

  V předešlých několika letech byl hlavní hvězdou slavného atletického podniku v hlavním městě Moravskoslezského kraje sprinter Usain Bolt a předpokládalo se, že štafetu po něm nebude možné jen tak snadno převzít. Pak ale přišel švédský tyčkař Armand Duplantis. V Česku zatím nikdy nikdo nedokázal to, co on.

  Koulařka běžela přes překážky. Týmový duch Belgičanky k záchraně nestačil

  Belgická koulařka Jolien Boumkwoová se stala hrdinkou nejen své země, ale celého atletického světa. Na mistrovství Evropy družstev naskočila na trať 100 metrů překážek, aby její družstvo nebylo diskvalifikované.

  Na OH v Paříži bude o bezpečnost postaráno. Ochrance pomůže i AI

  Za rok vypuknou letní olympijské hry a jejich hostitelem bude nádherná Paříž. I když mají sportovci ještě chvíli čas, organizátoři nenechávají nic na náhodě a už nyní se připravují na všechny možné situace. Nejvíce se teď řeší samotná bezpečnost zahajovacího ceremoniálu, na kterou se organizátoři rozhodli vyčlenit tisíce členů z ochranky. S ochranou jim bude ve velké míře pomáhat i umělá inteligence.

  Senzační novinka. Letošní Maraton Praha začne na Václavském náměstí

  Nejprestižnější česká sportovní událost se blíží. Už 7. května se běží 27. ročník Maratonu Praha a přichází se skvělou novinkou: tisíce závodníků vyrazí na světově nejhezčích 42 kilometrů z Václavského náměstí. „Oproti minulým rokům, kdy se vybíhalo ze Staroměstského náměstí, se nám nyní se zástupci Prahy povedlo domluvit start v dolní části Václaváku na Můstku, což přináší řadu výhod. Těmi největšími jsou strategická poloha a ještě více místa a pohodlí pro naše běžce,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který se vypracoval na první místo v počtu závodů oceněných známkami World Athletic.

  Přešlap špičkové běžkyně. Maraton si zkrátila v autě a byla diskvalifikována

  Chybička se vloudila. Tato byla však absolutně neomluvitelná. Špičková ultra-maratonkyně Joasia Zakrzewskiová nejspíše zmatkovala a místo běhu si sjela čtyři kilometry autem. V cíli se jakoby nic radovala z třetího místa, rozhodčí však její přešlap neakceptovali a zpětně byla Joasia diskvalifikována. Chybu svádí na nedorozumění a chvilkové selhání.

  Chára nezahálí ani po konci kariéry. Střihl si Bostonský maraton

  Před startem letošní sezony se slovenský hokejista Zdeno Chára rozloučil s aktivní kariérou. Slovo aktivní ale stále má ve svém slovníku. Bývalý hráč Bostonu nebo New Yorku Islanders zaběhl ve svých 46 letech Bostonský maraton a pochlubil se skvělým časem. Do cíle doběhl za tři a půl hodiny a sklidil aplaus.

  1/2Maraton Praha ovládl Keňan Konga. Nejlepším Čechem se stal Vebr

  Letošní ročník 1/2 Maraton Praha zvládl nejrychleji Keňan Roncer Kipkorir Konga, který předvedl čas 59:42. Vítěz útočil na osobní rekord, patrně vinou špatného odbočení do cílového rovinky o něj však přišel. Na druhém místě skončil Uganďan Maxwell Kortek Rotich, třetí byl Geoffrey Kimutai Koech z Keni. Nejrychlejší ženou se stala předpokládaná favoritka Irine Jepchumba Kimais, která byla v cíli v čase 1:06:01. Nejlepší český výkon zaznamenal Patrik Vebr, který na trati debutoval výkonem 1:05:42 a skončil jedenáctý. O vteřinu za ním doběhl Jiří Homoláč. Nejrychlejší Češkou na vyprodaném oblíbeném závodě se stala Moira Stewartová. Do 1/2 Maratonu Praha odstartovalo téměř 12 tisíc běžců. Začátkem května se tu uskuteční Prague International Marathon.

  1/2 Maratonu Praha poběží dvojnásobný vítěz nebo elitní závodnice

  Pořádný dav lidí se vydá v sobotu do pražských ulic. 1/2 Maraton Praha se vrací po roce, a v plné parádně! Ozdobou budou nejenom tisíce běžců, ale také elitní atleti. O svůj třetí triumf v tomto závodě bude usilovat Keňan Benard Kimeli, vpředu chtějí být také další jeho krajané nebo domácí Jiří Homoláč. Jednu z největších hvězd na startovní listině představuje Irine Jepchumba Kimais, která letos na půlmaratonské trati dokázala zvítězit v Barceloně časem 1:04:37. Oblíbený závod odstartuje z Náměstí Jana Palacha v sobotu od 10:00.

  Není nejrychlejší v cíli, ale největší na startu. Jak běhá basketbalový mistr?

  Většího chlapa na startu Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem v sobotu určitě neuvidíte. A téměř jistě ani nikde jinde na závodech RunCzech. Je to 208 centimetrů, 115 kilo živé váhy, velikost bot 49. „Vím, co mě čeká, mám obrovský respekt, ale zároveň cítím tu výzvu. Takže se to ve mně pere,“ usmívá se Tomáš Hrubý, bývalý ligový basketbalista, teď generální manažer ústecké Slunety.