Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022
  HomeAtletika

  Atletika

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Maraton

  Italský běžec způsobil poprask. Navlékl se do ruských barev a vytočil Ukrajince

  Rutinní ultramaraton ve francouzských Alpách se postaral o pozdvižení. A to vinou jednoho ze závodníků, kterým byl Ital Federico Barucco. Ten se rozhodl pro podporu ruských závodníků tím, že se oblékl do jejich barev a v cíli se vyfotil s nápisem „sport bez překážek“. Sám pak řekl, že zákaz startu Rusů na mezinárodních akcích absolutně nepodporuje.
  Barbora Špotáková

  Posledním hodem k medaili. Špotáková se na mistrovství Evropy probila k bronzu

  I v jednačtyřiceti letech patří Barbora Špotáková k evropské oštěpařské špičce, což znovu prokázala na šampionátu v Mnichově. Až úplně posledním hodem si zajistila další medaili, která má tentokrát hodnotu bronzu.
  Jesper Hellström

  Originalita se cení. Švédský skokan pobavil tribuny, do písku se zabořil zády

  Málo vídaná věc se udála na mistrovství Evropy v Mnichově. Během finálového klání trojskokanů se prezentoval velice originálním doskokem švédský reprezentant Jesper Hellström. Na rozdíl od svých neúspěšných kolegů se nerozhodl doskočiště proběhnout, ale dopadnout do písku po zádech.

  Bolt už pět let nezávodí. Nevidím nikoho, kdo by mé rekordy překonal, tvrdí Jamajčan

  Už je to pět let, co jamajský sprinter Usain Bolt ukončil kariéru. Veleúspěšný atlet vyhrál, co mohl. Po závodění si vyzkoušel i jiné sporty a odvětví. Proslul nejen rychlými běhy, ale také tanečky a gesty.
  Jakub Vadlejch

  Rekord ještě před odletem. Do Mnichova se chystá nejvíc českých atletů v historii

  Mistrovství světa v atletice ještě před pár dny hostilo americké město Eugene, už v polovině srpna ale pro sportovce nadejde čas na vrchol číslo dvě. Mnichov se stane dějištěm evropského šampionátu, kam samozřejmě vyrazí také česká výprava. Navíc, bude tou nejpočetnější, kterou kdy historie samostatného státu viděla.
  Eilish McColganová

  Jaká matka, taková dcera. Běžkyně svým výkonem navázala na rodinný úspěch

  Dojemný sportovní příběh přinesla svým závodem skotská běžkyně Eilish McColganová. Na Commonwealth Games zaběhla skvěle závod na 10 000 metrů a získala prvenství. Tím by ale příběh nebyl tak zajímavý. Eilish totiž vyhrála závod, na kterém před třiceti lety dominovala její matka. Spolu s tím zvládla Eilish také zaběhnout traťový rekord.
  Letsile Tebogo

  Boltův rekord se třese. Talent z Botswany zaujal i oslavou a vypuštěným závěrem

  Bude tomu už skoro 13 let od doby, kdy jamajský sprinter Usain Bolt šokoval svým výkonem na stovce svět. Mluvilo se o tom, že jeho čas 9,58 dlouhou dobu nikdo nepřekoná, což platí dodnes. Do budoucna by se ale legenda atletiky strachovat mohla. Mladík z Botswany Letsile Tebogo slavného Bolta v mnohém připomíná.

  Důchodce uběhl stovku v rekordním čase. Dráhu běžce nastartoval ve svých 59 letech

  Sedmdesát let by mu asi tipoval jen málokdo. Svojí vizáží a hlavně fyzickou kondicí by do kapsy strčil nejednoho třicátníka. Při běhu se za ním jen práší, ačkoliv běhat začal až ve svých 59 letech. Michael Kish zaběhne 100 metrů po 14 sekund, což je pro některé jen snem.
  Jakub Vadlejch

  Čekání na cenný kov po pěti letech skončilo. Po bronzu z MS oštěpař Vadlejch...

  Před třemi lety odjela česká výprava z mistrovství světa v Dauhá bez medaile, až do závěru letošního světového šampionátu to vypadalo, že se čekání na zisk cenného kovu prodlouží. To by ale nesměl oštěpař Jakub Vadlejch hodit pokus hodný bronzu. Stříbrný medailista z olympijských her potvrdil, že se na něj národ může spolehnout.
  Armand Duplantis

  Co skok, to rekord. Švédský zjev Duplantis opět posunul hranice, udivil rezervou

  Většina sportovní veřejnosti už na jméno Armand Duplantis narazila. Americký rodák ve službách Švédska na mistrovství světa v Eugene znovu posunul hranici světového rekordu ve skoku o tyči. K zisku zlaté medaile vedla cesta přes pokus ve výšce 621 centimetrů, což ještě nikdo před ním nedokázal.
  Sydney McLaughlin

  Překonala vlastní světový rekord. Sydney McLaughlinová zazářila na domácím mistrovství

  Jako z jiné planety vypadá v posledních měsících americká atletka Sydney McLaughlinová. Na domácím mistrovství světa znovu pokořila světový rekord, který před měsícem sama přepisovala. Soupeřky za sebou nechala o několik metrů.

  Před rokem byla pro smích, letos v Eugene slaví. Jamajčanka píše dějiny atletiky

  Někteří si možná pamatují scénu z loňských olympijských her, kdy jamajská sprinterka Shericka Jacksonová na dvoustovce vypustila závěr a senzačně nepostoupila do finále. Letos na mistrovství světa v Eugene už ale nic takového nedopustila. Závod suverénně ovládla a zapsala se do povědomí jako nejrychlejší žijící žena planety.
  Maskot atletického MS

  Bizarní krádež na atletickém MS. Maskot přišel o hlavu, případ šetří policie

  Kromě sportovních výkonů, přepisů dějin atletiky a parádní podívané v současné době musí atletické mistrovství světa v Eugene řešit také velice zajímavou věc. A vůbec ne úsměvnou. Během úterního programu byla maskotovi v podobě bigfoota odcizena hlava. Na stadion kvůli tomu dokonce byla přivolána policie.
  Shelly-Ann Fraserová-Pryceová

  Lepší než Bolt. Jamajská „kapesní raketa“ získala páté zlato z mistrovství světa

  Pokud přemýšlíte nad tím, který kout planety je takzvanou sprintům zemí zaslíbenou, globus nastavte na Karibik a ostrov Jamajka. Právě odsud pochází legendární Usain Bolt, ale také žena, která ho na letošním mistrovství světa v Eugene trumfla. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová získala na nedělní stovce páté zlato, s čímž se nemůže nikdo měřit.
  Lea Meyerová

  Pozdvižení na MS v atletice. Němka vletěla hlavou do příkopu, pád jí zmařil postup

  Medaile, rekordy, historické zápisy. O to všechno není na mistrovství světa v atletice v americkém Eugene nouze. Tentokrát se ale na přední strany novin dostala také fotografie, jejíž hlavní postavou byla Němka Lea Meyerová. Během sobotního rozběhu na 3000 metrů překážek vletěla závodnice hlavou do příkopu.