Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022
  HomeZajímavosti

  Zajímavosti

  Redakční výbeř

  Reklama

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Policie

  Anglický ragbista skončil v poutech. Čelí obvinění ze znásilnění, pomáhat mu měla prostitutka

  Hráč anglického ragbyového týmu je obviněný z odvedení náctileté dívky do bytu prostitutky za účelem sexuálního napadení. Jedenačtyřicetiletá Sandra Ntonyaová přiznala, že je sexuální pracovnice, která si účtuje 160 liber za hodinu a operuje ze svého vlastního domu v Gortonu v oblasti Great Manchesteru. Hráč ji měl údajně kontaktovat o tom, že našel oběť a jede k ní domů.
  Martin Michek

  Budoucnost motorek je elektrická. Nebráním se, sám mám elektromobil, říká Michek

  Na letošní Dakarské rallye se o tom často mluví… Budoucnost pouštní soutěže v roce 2030 se plánuje nastavit z obnovitelných zdrojů, údajně z elektromobility. Však se také po dunách prohání hybridní audi. Ale jak je to v oblasti motorek? Provádí se nějaké konkrétní kroky pro technologický přechod? „Zatím o tom nevíme. Nedokážeme si představit, že bychom v následujících letech závodili na elektrických motorkách,“ prohlásil Ervín Krajčovič, šéf týmu ORION – Moto Racing Group. Martin Michek a Milan Engel si pochvalují přítomnost se spalovacími motory. „Budoucnosti se však nebráním, sám mám elektromobil,“ dodal Michek, který se v úterý dostal mezi dvacítku nejrychlejších.
  Peking 2022

  Olympiáda bez sněhu, smůla pro jih. Tady je 15 zajímavých faktů o zimních hrách

  Zimní olympiáda se kvapem blíží a všem nezbývá nic jiného, než popřát našim sportovcům hodně štěstí. Ale ještě, než se vrhneme na dojemné příběhy a sportovní výsledky, dovolme si objevit pár nových informací o zimní olympiádě. Od Ester Ledecké k 35 párům lyžím Mikaely Shiffrinové.

  Lyžařská legenda promluvila o boji s depresemi. Ušla jsem dlouhou cestu, přiznala Vonnová

  Dva roky po ukončení profesionální kariéry se Lindsey Vonnová rozhodla, že znovu promluví o svých problémech. Lyžařka se rozpovídala nejen o vrcholech a pádech své slavné kariéry, ale hlavně o svém duševním zdraví.
  Shougang Dakong

  Dračí kluziště, Ledová kostka nebo Sněžný park. Areály pro hry v Pekingu oplývají krásou

  Zimní olympijské hry jsou již za dveřmi. Proto by se slušelo představit místa, o kterých zřejmě po dobu 16 dnů budeme slyšet nejvíce. Můžeme se těšit na dvanáct pečlivě připravených sportovišť, na nichž bude předáno celkem 109 medailí. Mnoho míst již existuje, jiná musely být kvůli hrám vybudovány nově. K mání bude Sněžný park, Vodní centrum nebo jakýsi Shougang Dakong.
  Tour de France

  Kriket, olympiáda či fotbalové MS. Pět největších sportovních událostí planety

  Ve sportovním světě máte dvě možnosti. První z nich je vzít partu kamarádů a užít si sportovní zážitek na místě. Druhá, trochu náhradní varianta, je sledování události v televizi. Sledování televizních sportovních kanálů je tradice, kterou sdílí hned několik kultur najednou. Sportovní události totiž tvoří většinu nejpopulárnějších přenosů. Přemýšleli jste někdy o tom, které sportovní události byly ty nejsledovanější?
  Extrémní žehlení

  Nejbizarnější sporty světa? To je snowboard plus žehlení či nohejbal na jiném levelu

  Jako lidstvo jdeme stále dopředu, je tak jasné, že i ve sportovním světě vynalézáme stále nové a nové způsoby, jak se zabavit. Fotbal, hokej nebo tenis jsou od nepaměti jedny z nejznámějších a nejsledovanějších sportů. To bychom ale nebyli my, abychom si sportovní svět nevyšperkovali něčím novým.

  Neobyčejný život obyčejného sportovce. Hrdinou druhé světové války se stal běžec

  Louis Zamperini měl celkem pestrý život. Poté, co soutěžil na olympijských hrách v běhu v roce 1936 v Berlíně, ho posléze čekalo bránění své země za druhé světové války. Přežil pád letadla, dva roky v zajateckém Japonském táboře a na stará kolena pořádal přednášky o svém životě. Neobyčejný život obyčejného sportovce.
  Vánoční příměří

  Přestaňte, vždyť jsou Vánoce. Místo válčení hráli vojáci na západní frontě fotbal

  Jednoho jasného rána před sto lety se více než tisíc belgických, francouzských a britských vojáků v první světové válce rozhodlo odložit na chvíli pušky a vystoupit ze svých zákopů, aby strávilo Vánoce v příměří. Štědrý den si všichni užili i se svými německými nepřáteli na západní frontě. Vzácný okamžik, který byl viděn pouze jednou v dějinách, je vnímán jako jakýsi zázrak. Co se to vlastně na Štědrý den odehrálo?
  NFL

  NFL, NBA, NHL. Vánoce za Atlantikem se často nesou ve znamení sportu

  Vánoce jsou tady. Dnes Štědrý den, zítra 1. svátek vánoční, dárečky, rodina pospolu. Jen málo z lidí si ale tak významný čas spojí se zajímavostmi ze sportovního světa. Hokejové vánoční bitvy nebo nejdelší zápas v dějinách NFL vás ale určitě nenechá chladnými.
  Kobe Bryant

  Slavný herec a jeho call s Kobem. O čem se při prvním a posledním...

  Americký herec O‘Shea Jackson Jr. se před pár týdny rozpovídal v americké show s názvem The Ellen DeGeneres Show. Třicetiletý herec prozradil kouzelný příběh spojený s basketbalovou zesnulou hvězdou. Jackson Jr. jednou omylem v opilosti poslal Kobemu Bryantovi zprávu na Twitteru, která započala jejich kamarádství.

  Peníze, steroidy či stadiony. Jaké sportovní mýty už jsou dávno out?

  Sportovní mýty, které se předávají z generaci na generaci. Věděli jste ale, že některým proslulým hláškám už odzvonilo? Přikládáme pár důkazů, že je tomu skutečně tak.
  Luxusní jachtu basketbalové legendy Michaela Jordana by mu záviděli i králové

  FOTO: Luxusní jachtu basketbalové legendy Michaela Jordana by mu záviděli i králové

  Pro basketbalovou legendu Michaela Jordana je život hračka. V sportovním důchodu si užívá vydělané peníze a vše nasvědčuje tomu, že s tím nemá sebemenší problém. Jedním z důkazů je jeho luxusní superjachta za téměř 70 milionů eur.
  Paralympijští běžci

  Příběhy, které hýbou světem. Maraton i s ochrnutím, para atleti předběhli vítěze z Ria

  Sportovní příběhy hýbou světem. Nikdo si nenechá ujít chvíli, při které se vaše srdce zvětší o 5 čísel a dokáží ve vás probudit vlnu soucitu. Sport nebývá vždy jen plný radosti a vítězství. Některé příběhy mají daleko větší váhu než samotný sport.
  Tampa Bay

  První Stanley Cup stál tisíc korun. Znáte dějiny magické trofeje pro vítěze NHL?

  Stanley Cup je pohárem, který se rok co rok předává nejlepšímu týmu v hokejové lize NHL. Pohár a k tomu prsten, to je ta nejvyšší meta, kterou hokejista může na klubové úrovni pokořit. Dnes se však v článku podíváme na zajímavé fakty o Stanleyovu poháru, které možná i velkého znalce překvapí.
  Reklama
  Reklama