4.7 C
    Úterý 19. března 2024

Ocelová brána zůstala zavřená, Sparta opět selhala na Kacetlovi. Třinec jde dál

Třinečtí Oceláři to znovu dokázali, po roce porazili Spartu v play-off poměrem 4:2 na zápasy. Nyní to však neznamenalo rovnou titul, nýbrž „jen“ postup do semifinále, kde se Slezané utkají s Pardubicemi. Hlavní hvězdou série byl golman Ondřej Kacetl, jenž držel v posledních třech bitvách neprůstřelnost více než 150 minut.

Sparťané si zejména v pátém duelu série neuvěřitelně vylámali zuby na obětavých hráčích Třince padajících do střel a spolehlivém brankáři Kacetlovi. I v šestém zápase tým z Prahy obhájce titulu přestřílel, znovu to však své ovoce nepřineslo. Právě naopak.

Lépe do bitvy vstoupili domácí. Už v 8. minutě využil nepochopitelných zmatků před Kovářem Vladimír Dravecký, kterému se povedlo uklidit odražený puk do sítě. I druhá dvacetiminutovka znamenala radost Ocelářů, v přesilové hře namazal Martin Růžička ukázkovou přihrávkou na střelu Tomáši Marcinkovi a třiačtyřicetiletý forvard zvýšil na 2:0.

Sparta se trápila v zakončení, její střely, podobně jako v předchozích soubojích série, neprocházely za Kacetlova záda. Brankář Ocelářů, jenž ve třetí třetině zapisoval 151. minutu bez inkasovaného gólu, pak dokonce nahrál na třetí zásah svého celku.

Libor Hudáček si totiž pro WERK Arenu nachystal neskutečnou parádu. Poté, co Kacetl rozehrál na Marinčina, vyslal třinecký bek dlouhý pas až na Hudáčka, jemuž se podařilo obehrát obránce Sparty a zamířit vstříc Kovářovi.

Marinčinův krajan najížděl k brance z pravé strany kluziště, před maskovaným mužem s dresem pražského celku si dal hokejku mezi nohy a efektní kličkou, jakou například předvedl Tomáš Hertl v roce 2013 v NHL, když dal Rangers čtyři góly, zvýšil na 3:0.

Kempného trefa nic nezměnila

Necelou minutu po Hudáčkově parádě sice snížil prudkou ránou zápěstím Michal Kempný, čímž zároveň ukončil impozantní Kacetlovu neprůstřelnost, ale Sparta už se vzchopit nedokázala. Vyrovnání nepřišlo, navíc v síti hostí skončily ještě dva góly.

O první, v pořadí tedy čtvrtý, se postaral v 51. minutě z přesilovky opět Tomáš Marcinko a opět to bylo díky dobré práci Martina Růžičky. Opora Třince vypálila z levého kruhu a Kovářem vyražený puk doklepl do sparťanské svatyně Marcinko. Pátou branku pak dal sám Martin Růžička, definitivní hřebíček do rudé rakve poslal do prázdné klece.

Třinec se tak v semifinále může těšit na souboj s Pardubicemi, Sparta si čekání na titul protáhne minimálně na sedmnáct let.

Pravidla, systém a formát MS v hokeji 2024

Šestnáct nejlepších národních týmů planety. Polovině z nich svitne medailová naděje, pro druhou polovinu zhasne. Systém Světového poháru v hokeji zůstává nezměněn již dvanáctý turnaj v řadě. Od roku 2012, kdy se šampionát konal ve Švédsku a Finsku, jsou týmy rozděleny pouze do dvou skupin po osmi - namísto čtyř skupin po čtyřech.

Šéfka WRU odmítl nabídku Warrena Gatlanda na rezignaci po porážce Walesu v Six Nations

Výkonná ředitelka Velšské ragbyové unie (WRU) Abi Tierney odmítla přijmout rezignaci hlavního trenéra Warrena Gatlanda po domácí porážce Walesu s Itálií 24:21 v turnaji Six Nations. Tato prohra znamenala pro tým první dřevěnou lžíci po 21 letech a čistou porážku poprvé od roku 2003.

Carlos Alcaraz: Španěl se po výhře nad Jannikem Sinnerem utká s Daniilem Medveděvem

Dvacetiletý Španěl, který od července nevyhrál žádný turnaj, překonal pomalý začátek. V zápase, který se stal nejnapínavější sportovní podívanou porazil Sinnera 1:6, 6:3, 6:2. Alcarazovo vítězství vyrovnalo vzájemnou bilanci na 4:4 a posunulo psychologickou výhodu, kterou Sinner dosud měl.

Česká hokejová reprezentace oznámila program přípravy před mistrovstvím světa

Česká hokejová reprezentace se chystá na nadcházející mistrovství světa, a program přípravy je již naplánován. Začne to přípravným kemem v Říčanech, které odstartuje druhého dubna. Po tomto kempu následují první přípravné zápasy, které se odehrají v Karlových Varech.

Program play off na MS v hokeji

Každý tým odehraje v základní skupině sedm zápasů. Jak často říkají hokejisté, mistrovství světa začne až poté. Úvodním buly play-off. V duelech, kde není prostor pro klopýtnutí, protože to znamená hokejovou smrt.