Více
  -2.6 C
  Czech
  Úterý 7. února 2023

  Cyklistika

  Remco v sedmém nebi. Belgičan Evenepoel na konci skvostné sezony urval zlato z MS

  Vypustil Giro d’Italia, nejel ani na Tour de France. Co se ale belgickému cyklistovi Remcovi Evenepoelovi povedlo, je konec sezony. Nejprve ovládl Vueltu a formu si přenesl také do Austrálie, kde se jel světový šampionát. Evenepoel po dojezdu do cíle slavil premiérový vavřín v závodě s hromadným startem.

  Virtuální La Vuelty se zúčastnilo na 7 tisícovek jezdců, zvítězil lékárník z Belgie

  Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.

  Giro, Tour, teď konečně také Vuelta. Uran pláchl v horách, závodu dál vládne Evenepoel

  Mimořádně zajímavou podívanou nabídla divákům středeční 17. etapa posledního závodu Grand Tour s názvem La Vuelta. Před dojezdem se odehrál pohledný souboj mezi uprchlíky v čele s 35letým Rigobertem Uranem z Kolumbie, který nakonec slavil a zkompletoval tak svou sbírku. Podniku stále vládne Evenepoel.

  Vuelta se řítí do závěru. Dál dominuje Evenpoel, favorit Roglič v neděli stáhl náskok

  Letošní ročníku španělského etapového závodu s názvem La Vuelta se pomalu blíží do svého finiše. Nedělní horskou etapu si podmanil nizozemský cyklista Thymen Arensman z DSM, vliv na špici pořadí ale měl jeho triumf minimální. Vueltě dál kraluje Remco Evenepoel, druhý Roglič na něj však stáhl 15 vteřin.

  Vueltě (zatím) vládne Evenepoel. Dominoval časovce a zvýšil náskok na druhého Rogliče

  Pokud někdo letošní ročník v pořadí třetího velkého cyklistického závodu sezony rozjel na jedničku, je to Belgičan Remco Evenepoel. Po deseti etapách kraluje pořadí, na druhého obhájce Rogliče má náskok už 48 vteřin a v úterý naprosto dominoval časovce. Druhý Slovinec na něj ztratil přes dvě a půl vteřiny.

  Smůla pro české eso na Vueltě. Hirta vyřadil test na covid, závod pro něj skončil

  Třetí velký etapový závod letošní sezony s názvem Vuelta počínaje šestou etapou pokračuje jen s jedním Čechem. Debutant Vojtěch Řepa už se v pelotonu nemůže spoléhat na podporu ve formě krajana Jana Hirta, který byl ze závodu odvolán kvůli pozitivnímu testu na covid-19. Šestý muž Gira d’Italia tak další cenný skalp do svých záznamů v podobě etapového vítězství na Vueltě nepřidá.

  Nizozemský děs skončil, Vuelta konečně zamířila domů. Do červeného se oblékl Roglič

  Poslední zastávka cyklistické Grand Tour s názvem Vuelta už má za sebou čtyři etapy. Po prvních třech v Nizozemsku se peloton konečně přesunul na Pyrenejský poloostrov, kde závodníky čekaly první kopce. Kdo je zvládl nejlépe? Slovinský favorit Primož Roglič má nově v pronájmu červený dres pro lídra.

  Na Vueltu se dvěma Čechy. Zkušeného Hirta doplní na startu mladý debutant Řepa

  Už v pátek začne v Nizozemsku třetí velký cyklistický podnik sezony. Po Giru d’Italia a Tour de France se jezdci postaví na start Vuelty a chybět u toho nebude ani česká vlajka. Ta by nakonec měla mít dvojčlenné zastoupení, spolu s Janem Hirtem by měl do etapového závodu zasáhnout také debutant Vojtěch Řepa.

  Hirt po životním Giru d’Italia mění barvy. Na jeho služby bude sázet Quick-Step

  Pokud by se dalo o právě probíhající cyklistické sezoně mluvit jako o té nejlepší, pravděpodobně by tato slova použil český závodník Jan Hirt. Ten v první polovině roku zajel životní výsledek na Giru d’Italia a šestým místem si vysloužil přesun. Nově bude do konce roku 2024 jezdit za belgickou stáj Quick-Step Alpha Vinyl.

  Děsivé záběry. Cyklista vyjel z dráhy do diváků, několik jich muselo do nemocnice

  Hry Commonwealthu pořádané v anglickém Birminghamu postihla hrůzostrašně vypadající nehoda. Jeden z cyklistů vyjel z dráhy a narazil do fanoušků, z nichž několik skončilo v nemocnici. Angličan Matt Walls byl spolu se svým kolem vymrštěn do vzduchu a zasáhl tribunu s fanoušky, spolu s ním se nehody zúčastnili ještě další dva závodníci.

  Další den ženské Tour, další nehoda. Závodnici srazil na zem její vlastní doprovodný vůz

  Premiérový ročník ženské edice Tour de France se zatím více než cokoliv jiného nese ve znamení pádů. Světová média před pár dny sdílela video, na kterém je zachycen hrozivý hromadný pád, karambol ale výrazně poznamenal také středeční etapu. Do jedné z cyklistek zezadu narazil její vlastní doprovodný vůz.

  Scény, ze kterých mrazí. Úvod ženské edice Tour poznamenal šílený pád

  Mužská část má splněno, ženy odstartovaly teprve před pár dny. Francie hostí v těchto dnech premiérový ročník Tour de France Femmes a hned ve druhé etapě se stalo něco, co zbytek závodu výrazně poznamená. K vidění byl šílený hromadný pád, ze kterého jen zázrakem odešla většina pelotonu bez vážnějších zranění.

  Plýtvání silami, nedostatečná podpora týmu. Proč favorit Tadej Pogačar nevyhrál Tour?

  Nedělním dojezdem na slavnou pařížskou třídu Avenue des Champs-Élysées skončil 109. ročník legendárního cyklistického závodu Tour de France. Toho, který si budou fanoušci pamatovat jako ten, ve kterém přetlačil favorita Tadeje Pogačara dánský vrchař Jonas Vingegaard. Proč největší kandidát na zisk titulu selhal?

  Tour de France má nového krále. Do Paříže ve žlutém trikotu dojel Jonas Vingegaard

  Po 26 letech se Dánsko dočkalo dalšího vítěze slavné Tour de France. Letošní ročník, který symbolicky odstartoval v hlavním dánském městě, vyhrál Jonas Vingegaard. Překazil tak vítězný hattrick druhému Tadeji Pogačarovi.

  Ukázkové fair play a navýšení náskoku. Jonas Vingegaard se přiblížil k titulu na Tour

  Nejspíš rozhodující souboj o prvenství na Tour de France viděli fanoušci v 18. etapě. Stejně jako v předchozím dni, tak i tentokrát se o prvenství utkali Jonas Vingegaard s Tadejem Pogačarem a výsledek jejich dalšího vzájemného souboje s velkou pravděpodobností určil konečného vítěze.

  Největší favorité ovládli etapu, pořadí nezměnili. Tour nadále vede Jonas Vingegaard

  Ani sedmnáctá etapa Tour de France nezměnila pořadí v boji o žlutý trikot. Nadále se na špici drží Jonas Vingegaard, který dojel do cíle hned za vítězným Tadejem Pogačarem a ztratil tak ze svého náskoku pouze čtyři vteřiny.

  Dlouhý únik Thomase nevyšel, pohořeli i další. Hromadný spurt zvládl nejlépe Philipsen

  Patnáctá etapa na Tour de France se nakonec přeci jenom rozhodovala až v závěrečných metrech. Ani jeden z úniků nevyšel, takže si to mezi sebou rozdali nejlepší spurteři. První etapový triumf si připsal Jasper Philipsen.

  Remco v sedmém nebi. Belgičan Evenepoel na konci skvostné sezony urval zlato z MS

  Vypustil Giro d’Italia, nejel ani na Tour de France. Co se ale belgickému cyklistovi Remcovi Evenepoelovi povedlo, je konec sezony. Nejprve ovládl Vueltu a formu si přenesl také do Austrálie, kde se jel světový šampionát. Evene