10.8 C
    Pondělí 29. dubna 2024

Koudelka: Nejlepší český výsledek za poslední čtyři roky na Turné čtyř můstků

Český skokan na lyžích Roman Koudelka předvedl vynikající výkon v třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku, kde skončil na 17. místě. Tento výsledek je nejlepším českým umístěním v posledních čtyřech letech.

Koudelka skočil do vzdálenosti 125,5 metru a ve vyřazovacím kole porazil obhájce titulu a dvojnásobného vítěze Světového poháru, Graneruda, o pět metrů.

Jeho dosavadní nejlepší umístění v této sezoně bylo 26. místo z úvodního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Koudelka tak vylepšil svůj výsledek z předchozího závodu v Garmisch-Partenkirchenu, kde skončil na 35. místě.

Šťastný poražený

Granerud se do druhého kola dostal jako tzv. „šťastný poražený“. Poprvé v tomto ročníku Turné čtyř můstků postoupil do finále, přičemž v Oberstdorfu a Ga-Pa skončil vždy na první nepostupové 31. příčce.

Vítězem třetího závodu Turné čtyř můstků se stal domácí Rakušan Jan Hörl, který skočil v náročných větrných podmínkách 134 metrů. Na děleném druhém místě skončili Slovinec Lovro Kos a Japonec Rjoju Kobajaši. Kobajaši se tak ve virtuálním pořadí Turné čtyř můstků dostal před Němce Andrease Wellingera, který po úvodním kole obsadil páté místo.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.