15.8 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Francie kráčí za obhajobou. Marockou senzaci zničily dorážky Mbappého střel

Francouzští fotbalisté si podruhé za sebou na světovém šampionátu zahrají o zlato. Obhájci titulu po výhře 2:0 nad Marokem vyzvou v nedělním finále Argentinu. Triumf zařídili Théo Hernandez a Kolo Muani, kteří doráželi střely Mbappého.

Dlouho se trápit proti houževnatému soupeři, který výborně brání. To byl scénář, kterého se Francouzi asi trochu báli.

Povedlo se jim však přesně to, co si přáli – vstřelili rychlý první gól. Už v páté minutě střelu Kyliana Mbappého srazili obránci k volnému Théo Hernandezovi, který v akrobatické pozici prostřelil brankáře.

A úřadující mistři světa měli dál navrch. Giroud z rychlé akce, stejný hráč pak zahodil i obrovskou šanci, kdy pálil jen těsně vedle.

Bojují africká senzace z Maroka byla blízko vyrovnání krátce před pauzou. Většinu jejich fanoušků v hledišti by rozvášnil stoper Jamík, který ale nůžkami z pozice okolo penaltového puntíku trefil jen tyč.

Evropané se po pauze soustředili víc na obranu, ale historicky první africký tým v semifinále světového šampionátu se nemohl prosadit v koncovce.

Definitivní rozhodnutí přišlo v 79. minutě, kdy Mbappé roztočil kolotoč s několika obránci, jeho další zblokovaný pokus doletěl ke Kolo Muanimu, jenž ho doklepl do sítě a skóroval ani ne minutu po nástupu na hřiště.

Maročané to nevzdali, ale gól jim souzený nebyl. Nedočkali se ho ani v nastaveném čase, kdy skoro na brankové čáře zasáhl bránící Koundé.

Je to úžasné, znovu si zahrajeme o titul. Jsem na hráče neskutečně hrdý, jsou to obrovské emoce. Jsme spolu už měsíc, nikdy to není snadné, ale zatím se nám daří. Hráči by si měli tento okamžik užít. Udělali jsme důležitý krok, ale ještě jeden poslední je před námi,“ zhodnotil trenér Didier Deschamps.

Francouze čeká nedělní souboj o titul s Argentinou. Na Maroko zbyla sobotní bitva o třetí místo proti Chorvatsku. Oba zápasy startují v 16 hodin.

Odevzdali jsme na hřišti maximum, to je nejdůležitější. Měli jsme nějaká zranění. Zaplatili jsme za drobné chyby. Nevstoupili jsme do utkání dobře, v první půli bylo v naší hře příliš mnoho technických nedostatků. Po změně stran jsme tlačili, bylo to mnohem lepší, ale druhý inkasovaný gól pohřbil naše šance. Porážka nic nemění na tom, co jsme tu předvedli. Ukázali jsme světu, jaký je marocký fotbal. Abychom mistrovství světa vyhráli, budeme muset ještě hodně pracovat. Tak daleko ještě nejsme,“ shrnul kouč Maroka Valíd Radžradžuí.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.