1.3 C
    Úterý 19. března 2024

MS v hokeji 2021

Šampionát v Rize zná své finalisty. O titul si zahrají Finové a „oživená“ Kanada

Hokejový šampionát v lotyšské Rize už zná složení finálové dvojice, která se utká o titul. Síly v semifinále změřili účastníci ze skupiny "B" a dařilo se hlavně Kanaďanům a Finům. Právě tyhle dva týmy si zajistily postup do závěrečného boje o zlatou medaili.

Sen se rozplynul. Taktický boj vyšel lépe Finům, Češi končí ve čtvrtfinále

Čeští hokejisté se loučí s letošním šampionátem už ve čtvrtfinále. Nad jejich síly byli Finové, šampioni z roku 2019, kteří zvládli taktickou bitvu na výbornou. Z pohledu skóre šlo spíše o fotbalový výsledek, Finsko z turnaje vyprovodilo Čechy po „hubeném“ vítězství 1:0.

Češi se chystají na boj s Finy. Mám z toho dobrý pocit, v medaili věřím od začátku, hlásí Pavelec

Čeští hokejisté postoupili na šampionátu v Rize do čtvrtfinále. V cestě mezi nejlepší čtyřku stojí Finsko. Výběr, který Češi ve stejné fázi turnaje před 11 lety vyřadili po nájezdech. Památnou „jízdu“ za prozatím posledním zlatem pamatuje i gólman Ondřej Pavelec.

Češi v derby šetřili opory, proti Slovákům si zastříleli. Ve čtvrtfinále je čeká Finsko

O osudu českých hokejistů na šampionátu v Rize bylo jasno už před posledním zápasem skupinové fáze. Rusové včera zamezili porážce se Švédskem, Pešán a spol. tak mohli mít klidné spaní. Na závěr první části mistrovství světa si pak proti Slovákům zastříleli a nadělili „sousedům“ sedm branek.

Z povinnosti bylo drama. Češi porazili Dány až po nájezdech, o klíčový gól je „okradlo“ video

Čeští hokejisté se na mistrovství světa v Rize na body proti Dánům nadřeli. Dvě třetiny prohrávali, další obrat ale dokonali. S tím rozdílem, že tentokrát až po samostatných nájezdech. Matematika je v tuto chvíli jasná: Čechům můžou pomoct k postupu Rusové, v opačném případě musejí porazit Slováky.

Slováci zdolali Dánsko a vedou skupinu. Postup do vyřazovací fáze je na spadnutí

Slovenská hokejová reprezentace se po výborném úvodu šampionátu v podobě tří výher musela smířit s debaklem od Švýcarska. Pokud chtěli Slováci pomýšlet na postup ze skupiny, museli s Dány bodovat. To se jim povedlo a svého soupeře zdolali po bojovném a obětavém výkonu 2:0.

Češi mají postup ve svých rukou, Britům nadělili šest gólů. Kazaši „přejeli“ Itálii

Hokejisté České republiky splnili v základní skupině povinnost a hladce porazili Velkou Británii. Tým, se kterým si na mistrovství světa zahráli od rozpadu Československa premiérově. Češi zvítězili 6:1 a drží postupové naděje. Ve druhé skupině se rozjeli Kazaši, kteří Itálii nasázeli 11 gólů.

Stroj se zadrhl. Slováky rozstřílelo Švýcarsko, Finsko kraluje skupině „B“

Čtvrtý zápas na hokejovém mistrovství světa v Rize se nesl z pohledu Slováků ve znamení "kanonády". Až doteď rozjetý kolos se o něco zpomalil, Slovensko prohrálo se Švýcary 1:8. Hokejisté Finska se naopak se po jednoznačném vítězství nad Itálií 3:0 ujali vedení ve skupině "B".

Jiskra naděje nepohasla. Češi dvě třetiny „tápali“, pak klíčový duel se Švédy otočili

Česká hokejová reprezentace si na šampionátu v Rize po 60 minutách poprvé užila zvuk národní hymny. V bitvě se Švédskem šlo o všechno. Pokud by Češi prohráli, mohli už se za postup ze skupiny tak maximálně modlit. Náročné utkání otočili čeští hokejisté ve třetí třetině, kdy Švédům nasázeli čtyři góly.

„Kanonáda“ přinesla Švédům první body. Švýcaři museli skousnout sedmigólový příděl

Pod triumf se nejvýraznější mírou podepsal autor dvou gólů a jedné asistence Jesper Froden. Obránce Nils Lundkvist si připsal ještě o bod více za gól a tři asistence. Dařilo se i kapitánovi Henriku Tömmernesovi. Levý bek první švédské lajny zaznamenal tři body za gól a dvě asistence.

Češi po 60 minutách zase bez výhry. Bělorusko „naštěstí“ porazili v prodloužení

Čeští hokejisté se v základní skupině mistrovství světa v Rize ne a ne dostat do formy. Ani napotřetí to v základní hrací době "neklaplo". Bělorusy ale naštěstí předčili v prodloužení, o třech bodech rozhodl během úniku Kubalík.

Slováci si vyšlápli na Rusko. V Rize vyhráli už třetí zápas a vévodí skupině „A“

Slováci, kteří budou posledním soupeřem českého týmu ve skupině "A", rozhodli o své výhře nad Ruskem ve třetí třetině. Klíčovou branku v jinak vyrovnaném utkání vstřelil v přesilové hře třinecký obránce Martin Gernát. Skóre uzavřel při "přešilovce" kapitán Marek Ďaloga, který v sezoně hájil barvy Pardubic.

Kanada proti USA v bitvě „západu“ neuspěla. Po dvou duelech má na kontě nulu

Kanadští reprezentanti i nadále pokračují ve slabých výkonech. Trápí se hlavně v zakončení, což je znát i na výsledcích. Po prohře s rivalem z USA se ocitli na chvostu skupiny "B" spolu s Italy. Oba celky mají na kontě nula bodů.

Skandinávská „tragédie“. Švédi prohráli s Bělorusy, Finsko předčili Kazaši

Je to až k neuvěření, ale skutečně se to stalo. Světový šampionát v Rize se teprve rozjíždí, k vidění už ale bylo hned několik nečekaných výsledků. Kanada prohrála s Lotyšskem, Švédi a Češi jsou zatím bez bodu a Kazachstán porazil mistry světa. Hokej zkrátka letos nemá logiku.

Slováci potvrdili roli favorita. Britové ale vzdorovali, gólman pochytal 41 střel

Svůj druhý zápas na hokejovém šampionátu v Rize odehrála reprezentace Slovenska. Proti Britům potvrdila roli favorita a navázala na vítězství nad Běloruskem. V ofenzívě to sice bylo lehké trápení, i tak si ale Slováci připsali do tabulky další tři důležité body.

RYCHLÉ ZPRÁVY Z UKRAJINY

Češi vyhořeli se Švýcary. Nejprve vedli, pak dostali „bůra“

Nepovedený vstup do světového šampionátu v ledním hokeji prožívá tým České republiky. Nevyšlo to ani na druhý pokus, špatný výkon tentokrát nahrál do karet Švýcarsku. Čeští hokejisté vedli, nakonec ale prohráli 2:5 a vypadá to s nimi bledě.

Slováci mají první skalp. Na úvod šampionátu v Rize předčili Bělorusko

Slovenská hokejová reprezentace zdolala ve svém úvodním vystoupení Bělorusko v poměru 5:2. Základ úspěchu položili Slováci již v první třetině díky třem brankám. Na konci zápasu si cestu za třemi body zkomplikovali, ale nakonec dotáhli utkání do vítězného konce.

„Nažhavení“ Češi věří v medaili, Vrána chce z Rigy zlato. Rozhodnou detaily, tuší Pešán

Každoročně očekávané mistrovství světa v hokeji je tady! A čeští fanoušci mají po slibných výsledcích reprezentace v přípravných duelech zase důvod věřit v cenný kov. Česko už na medaili čeká dlouhých devět let. Naposledy to cinklo ve Finsku v roce 2012, odkud Češi přivezli bronz. Sázkové kanceláře řadí tým kouče Filipa Pešána mezi čtyři nejžhavější kandidáty na zlato.

Italové v problémech. Covid-19 vyřadil před MS 15 hráčů, nepojede ani kouč

Už za 4 dny odstartuje v lotyšské Rize mistrovství světa v ledním hokeji. Zatímco se týmy chystají na vstup do šampionátu a ve svých nominacích dělají poslední změny, stále se nesmí zapomínat na přítomnost nemoci covid-19. Ta zdecimovala tým Itálie, na MS nepojede až 15 hráčů.