Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Češi mají postup ve svých rukou, Britům nadělili šest gólů. Kazaši „přejeli“ Itálii

  Hokejisté České republiky splnili v základní skupině povinnost a hladce porazili Velkou Británii. Tým, se kterým si na mistrovství světa zahráli od rozpadu Československa premiérově. Češi zvítězili 6:1 a drží postupové naděje. Ve druhé skupině se rozjeli Kazaši, kteří Itálii nasázeli 11 gólů.

  Základní skupiny letošního mistrovství světa v ledním hokeji se pomalu, ale jistě, blíží do svého konce. Většina týmů už se potkala s více než polovinou soupeřů a stejně na tom jsou i Češi. Ti nezačali turnaj v Rize zrovna ideálně, teď ale vypadají postupové šance velmi nadějně.

  A to i díky dnešnímu vítězství nad Velkou Británií. Ta se v novodobé historii s výběrem České republiky zatím nepotkala, i tak byl ale souboj obou zemí předem jasně daný. Favorité nakonec potvrdili stoupající formu, zapsali si do tabulky další body a posunuli se na čtvrté místo.

  Vítězství 6:1 režírovali obránci. Postupně se trefili Klok, Hronek a Šulák, další branky přidali i útočníci Chytil s Lencem, který mimo jiné dal premiérový gól v „repre“, a dílo nakonec dokonal druhým gólem Šulák. Ten se v reprezentaci trefil dvakrát v jednom zápasu poprvé.

  Skvělou „fazónu“ má i Klok. Proti Švédům rozhodl, dnes nastartoval svou trefou gólové hody proti Británii. „V sezoně jsem hodně nahrával, tak teď se naopak snažím často střílet. Jsem rád, že to vyšlo,“ uvedl obránce Nižněkamsku pro Českou televizi.

  Český výběr čekají ve skupině už jen dva zápasy a drží naději na postup do vyřazovací fáze. V cestě bude stát v pondělí Dánsko, v úterý pak dojde na derby se Slovenskem.

  Kazachstán „přejel“ Itálii

  „Kanonáda“ byla k vidění i ve druhé skupině. Ryze hokejový výsledek přinesl souboj Kazachstánu a Itálie. Celkem padlo 14 branek, 11 do sítě Itálie, třikrát inkasoval Kazachstán. Ten má šampionát celkem slušně rozjetý, drží postupovou pozici a dost možná si turnaj v Rize nečekaně prodlouží.

  Zprvu to ale na žádnou „smršť“ gólů nevypadalo. První třetinu vyhráli Kazaši o gól, tu druhou také minimální rozdílem. Až ve třetí začal Kazachstán pálit ostrými a zvítězil celkově 8:2. Při závěrečné siréně tak na stadionu svítil výsledek 11:3 z pohledu Kazachů.

  Ti jsou ve své skupině „B“ celkově třetí a už jim chybí odehrát jen bitvu s Norskem. Letošní šampionát v lotyšské Rize píše opravdu velké příběhy.

  Sledujte nás na sítích