HomeMotorsport

Motorsport

Oliver König

Tragédie v Jerezu očima Königa. Soupeři by se měli trochu zklidnit,...

Tohle byl nejtěžší víkend jeho dosavadní kariéry. Oliver König sice v závodech v Jerezu předvedl špičkové výkony, když se držel vpředu a bojoval o přední příčky. Jenže ve třídě Supersport 300 bylo hodně pádů a jeden z nich skončil tragicky. Dean Berta Viñales v sobotu bohužel podlehl svým zraněním. „Byl to velmi nadějný jezdec, nálada v paddocku byla hrozná. Bohužel je to odraz té našlapané třídy, kde je hodně mladých a agresivních jezdců. Před koncem sezony se navíc chtějí předvést a tak riskují,“ tvrdil König, který v sobotu skončil na desátém místě a v neděli byl jedenáctý.
Lewis Hamilton

Hamilton si dojel pro 100. vítězství v F1. Verstappen začal na...

Nevyšlo to v Maďarsku, Belgii, Holandsku ani Itálii. Na trati v Rusku už ale Hamiltonovi konečně štěstěna přála. Britský pilot si připsal 100. výhru ve formuli 1 a přepsal dějiny. Podobný kousek se ještě nikdy nikomu nepodařil. Jeho vrchní sok startoval z poslední pozice, prodral se ale až na celkové druhé místo.

NEJČTENĚJŠÍ

Erik Cais

Cais je před Barumkou ve formě a vyhlíží déšť. Chci do...

Srdcová záležitost, domácí soutěž a velká výzva. Tak hovoří před startem Barum Rallye Zlín talentovaný pilot Erik Cais. Poprvé zde pojede v nejvyšší kategorii závodních vozů R2. A chce se pořádně předvést! Vždyť v rámci přípravy vyhrál soutěž v Polsku a byl druhý v Rakousku. „Neskutečně se těším. Byl bych spokojený, kdybych se pohyboval kolem sedmého místa. Čím výše, tím lépe. Jedná se ale o velmi dlouhou a zrádnou soutěž, určitě se porvu o co nejlepší výsledek,“ vyhlásil Cais z Orsák Rallysport týmu, který se v rámci evropského šampionátu pohybuje na desátém místě celkového pořadí.