Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022
  HomeŠipky

  Šipky

  Redakční výbeř

  Reklama

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Luke Humphries

  Anglická bitva mladé krve pro Humphriese, s turnajem se rozloučil favorit Cross

  Čtvrtfinále připraveno. Poslední šipky roku 2021 přinesly postup Callana Rydze přes Alana Soutara, Petera Wrighta přes Ryana Searla i Jamese Wadea přes Martijna Kleermakera. Nicméně ty nejzajímavější souboje svedli mladíčci Chris Dobey s Lukem Humphriesem a zkušení veteráni Gary Anderson s Robem Crossem.
  Michael Smith

  Spektakulární duel svedli na MS v šipkách Smith a Clayton. Drama rozhodoval až poslední možný set

  Zdá se, že s každým dnem a každým zápasem je mistrovství světa v šipkách lepší a lepší. Na šampionátu už jsme viděli dvě zavření na devět šipek. Už jsme viděli dechberoucí obraty z 0:3 na 4:3 na sety. Už jsme viděli i neuvěřitelný leg náhlé smrti v zápase Price s Huybrechtsem. Nicméně tak kvalitní a napínavou show, jakou nachystali divákům v Alexandra Palace Michael Smith a Jonny Clayton, tu jsme doposud na letošním turnaji neviděli.
  Rob Cross

  Strhující bitva titánů, šokující postup i potíže s covidem. Den plný zvratů na MS v šipkách

  Gradace. Na všech osách. Mistrovství světa přináší nesmírně atraktivní šipkařskou show, ale i dramatické zápletky a mnoho překvapivých momentů. Během jednoho dne zvládl z turnaje vypadnout Michael Van Gerwen kvůli covidu, Rob Cross vyhrát napínavý zápas zavřením 170 a Joe Cullen prohrát s outsiderem z Nizozemí.

  Ohromující obrat i Price a jeho náhlá smrt. Šipkařský šampionát nabízí neskutečnou podívanou

  Po třech dnech se vrátilo do Alexandra Palace v Londýně šipkařské mistrovství světa a od prvního legu bylo jasné, že diváky čeká nezapomenutelný den. Supershow odstartoval Dirk Van Duijvenbode s Rossem Smithem. Angličan v zápase rychle vedl, nicméně holandskému hráči se podařilo celý duel vynikajícím způsobem otočit. A večerní zápasový blok pak famózně okořenila bitva Price s Huybrechtsem.
  Alan Soutar

  Požárník Soutar nepřestává udivovat. Bojuje na MS v šipkách, cvičí psy a zachraňuje životy

  Kdo někdy hrál šipky na té nejvyšší úrovni, ten ví, že téměř nejde skloubit vlastní práci s životem profesionálního šipkaře. Alan Soutar o tom však nechce ani slyšet. Zprvu nenápadný, ale ohromně atraktivní muž je totiž oddaným hasičem, cvičitelem psů a profesionálním šipkařem v jedné osobě.
  Florian Hempel

  Hraje čtyři roky, ale domů poslal světovou pětku. MS v šipkách píše ohromující příběhy

  Kufry si pakují Van den Bergh či Krzysztof Ratajski. Ptáte se, jak je to možné, když patří k té nejvyšší světové špičce? Jednoduše nedokázali projít přes skvělé protivníky ve druhém kole MS v šipkách. Perfektní zavírání, náhozy, emoce a show. To předváděli na terčích v Alexandra Palace mnozí nováčci, kteří se záhy ocitli ve třetím kole šampionátu.
  Fallon Sherrocková

  Senzace se nekoná. Sherrocková skončila na šipkách vynikajícího Beatona a s turnajem se loučí

  Očekávání byla obrovská, zůstávají však nenaplněná. Fallon Sherrock na mistrovství světa podlehla v prvním kole perfektně hrajícímu Stevu Beatonovi. Z dalších ikon zvítězil například navrátilec na velkou šipkařskou scénu Raymond Van Barneveld a nezaváhal ani Wade či Clayton.

  Luxusní „devítka“ na MS v šipkách. Mladý Skot vytasil perfektní zavření v legu náhlé smrti

  Magie. Zázrak. Sen. Šipkařský svět nazývá okamžik ze zápasu Borlanda s Brooksem různě. Všichni se ale shodují na jedné věci. Jde o naprosto fenomenální moment, na který už nikdo nikdy nezapomene. Mladičký Skot totiž ukončil napínavou bitvu s bývalým juniorským mistrem světa ohromujícím zavřením na devět šipek v legu náhlé smrti.
  Gerwyn Price

  Šampion Price v nesnázích i precizní Lewis. V Londýně vypuklo mistrovství světa v šipkách

  Šipkařské Vánoce jsou tu! V Londýně začalo mistrovství světa v šipkách a úvodní den nabídl vysoká zavření i mistra světa v nesnázích. Všechna čtyři utkání prvního hracího dne sice ovládli favorité, nicméně Adrian Lewis i Gerwyn Price se hodně zapotili.
  Adam Gawlas

  Fallon Sherrock je černým koněm turnaje, hlásí před mistrovstvím světa talentovaný šipkař Adam Gawlas

  Často se o něm mluví jako o kometě českých šipek. Je mimořádně talentovaný a nadaný. Mimo to také vtipný, pokorný a o svém sportu dokáže dlouhé hodiny nesmírně poutavě povídat. Adam Gawlas je nyní jediným držitelem PDC Tour karty v Čechách, která jej opravňuje hrát šipky mezi profesionály. V exkluzivním rozhovoru pro Sports24.cz mluvil zejména o blížícím se mistrovství světa, nicméně zabrousil i do šipkařského zákulisí a prozradil pár pikantních informací na ty nejzářivější hvězdy šipkařské oblohy.
  Michael van Gerwen

  Největší šipkařský svátek roku klepe na dveře. Na mistrovství světa míří Sherrocková i český...

  Už je to tady! Všichni šipkařští nadšenci si brousí zuby, přesně za týden startuje mistrovství světa 2022. A podobně jako loni s českým zástupcem. Na šampionátu se představí i dvě ženy, nebudou chybět ikony jako Price, Wright, Van Gerwen, Cross či absolutní král letošní sezony Jonny Clayton z Walesu.

  Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg

  To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.
  Gerwyn Price

  Doba ledová je zpět. Gerwyn Price ovládl šipkařský Grand Slam potřetí během čtyř let

  Wales. Ano, znovu. Další trofej za vyhraný major turnaj putuje do druhého nejmenšího státu Velké Británie. Jen to protentokrát nepatří na poličku Jonnyho Claytona, ale do vitríny Gerwyna „The Icemana“ Price. Úřadující mistr světa dokázal Grand Slam vyhrát potřetí během čtyř let, když nyní ve finále skolil Skota Petera Wrighta.
  Fallon Sherrocková

  Falloninu cestu Grand Slamem zastavila až skotská legenda, do semifinále neprošel ani van Gerwen

  Byla to neskutečná jízda. První žena v historii, která dosáhla na čtvrtfinále velkého major turnaje, navíc po vynikajících výkonech. Fallon Sherrock zazářila ve Wolverhamptonu na šipkařském Grand Slamu. Zvládla porazit Michaela De Deckera, následně poslat domů Gabriela Clemense zavřením 170 bodů a v neposlední řadě postoupit přes Mensura Suljoviče v osmifinále. Neuvěřitelnou šipkařku zastavila až světová dvojka Peter Wright.
  Fallon Sherrocková

  Pohádka nekončí. Šipkařka Sherrocková si jako první žena zahraje čtvrtfinále majoru

  Jen málo sportů nabízí to, čím se nyní mohou chlubit šipky. Strhující show, vyrovnané a napínavé bitvy a historii přepisující momenty. Šipkařský major turnaj Grand Slam of Darts baví diváky po celém světě a hlavním středobodem pozornosti je pochopitelně Fallon Sherrocková. Po senzačních výkonech ve skupinové části dokázala překonat další rekord. Po výhře nad Suljovičem si jako první žena historie zahraje čtvrtfinále majoru.
  Reklama
  Reklama