Více
  -2.6 C
  Czech
  Úterý 7. února 2023

  Šipky

  Šok v nominaci na Premier League. Top čtyřku nedoplní Smith ani Noppert

  Čekání končí, PDC oznámila sestavu šipkařské Premier League 2023. Mezi osmičkou vybraných nechybí mistr světa Michael Smith, trojnásobný světový šampion Michael van Gerwen, ani čerstvý vítěz The Masters Chris Dobey. Avšak mezi účastníky jsou i tři velká překvapení. 

  Hollywoodský příběh. Chris Dobey vyhrál na Masters svůj první major titul

  Chris Dobey se dočkal. Dvaatřicetiletý Angličan s přezdívkou „Hollywood“ dokázal porazit ve finále The Masters bývalého mistra světa Roba Crosse, a tak se mohl radovat ze svého vůbec prvního major titulu v kariéře. Tradiční lednový mítink tak již počtvrté v řadě poznal zcela nového vítěze.

  Semifinále The Masters ozdobí bitva bývalých mistrů světa a anglické derby

  Druhý major roku 2023 vrcholí, na The Masters se do semifinále probojovala trojice Angličanů, kterou doplnil ikonický Skot Peter Wright. Právě ten se utká s katem Michaela van Gerwena Robem Crossem, druhé semifinále přinese souboj mezi Chrisem Dobeym a Michaelem Smithem.

  Nizozemská nadvláda. Price zastavil pěstitel lilků, „Mighty Mike“ neklesá pod sto

  Major turnaj The Masters vrcholí, čtvrtfinálové bitvy jsou připraveny. O ty nejlepší šipky se zatím stará nizozemský trojlístek ve složení Michael van Gerwen, Dirk van Duijvenbode a Danny Noppert. A zejména výkony prvních dvou mužů baví Milton Keynes nejvíce.

  Na The Masters jde do akce mistr světa Smith, vyzve jmenovce Rosse

  The Masters pokračuje zápasy druhého kola a do hry jdou konečně ty nejblyštivější hvězdy šipkařského nebe. Na MVG čeká de Sousa, Price si zahraje s van Duijvenbodem a úřadující mistr světa Michael Smith změří své síly se jmenovcem Rossem.

  Chisnallův impozantní závěr nebo dominantní Wade. Začal major The Masters

  První kolo The Masters nabídlo vynikající podívanou. James Wade porazil 6:2 Callana Rydze s průměrem atakujícím sto bodů, Gary Anderson zaskočil Dimitriho Van den Bergha a obhájce titulu Joe Cullen vypadl po prohře s Chrisem Dobeym.

  Odměna pro šipkařskou špičku. Turnaj těch nejlepších The Masters začíná

  Začíná major turnaj The Masters. V Milton Keynes vrcholí přípravy, čtyřiadvacet nejlepších hráčů na žebříčku dostane tento víkend možnost zahrát si o cennou trofej a možná poslední místo v Premier League. Titul obhajuje Joe Cullen.

  Wright se oklepal z hrozivého konce roku. Podmanil si Nordic Darts Masters

  Zdá se, že špatná forma ze závěru roku je definitivně pryč. Dvojnásobný světový šampion Peter Wright vyhrál podnik Nordic Darts Masters, kde si ve finále smlsl na Gerwynu Priceovi poměrem 11:5.

  Šipkaři, bouchejte šampaňská. Sedláček vybojoval profesionální kartu PDC

  Další famózní úspěch českých šipek. Karel Sedláček vybojoval v Německu na Q-School vysněnou Tour Card. Minimálně na dva roky se tak může účastnit turnajů PDC jako jeden ze 128 profesionálních hráčů.

  Božská forma. Mistr světa Michael Smith vyhrál další televizní turnaj

  Nový šipkařský král Michael Smith pokračuje v krasojízdě. Po zisku dvou major titulů vyhrál i první ročník turnaje Bahrain Darts Masters, kde ve finále porazil Velšana Gerwyna Price 8:6 na legy. 

  Šílenství. Mistr světa Michael Smith zavřel devítkou nejlepší leg v historii šipek

  Šipky pamatují lecjaké závěry na devět šipek. Jen na mistrovstvích světa jich padlo čtrnáct a jedna byla památnější než druhá. Avšak ta, kterou vytasil ve finále MS 2023 pozdější šampion Michael Smith, vejde nesmazatelně do dějin. Padla v nejlepším legu šipkařské historie.

  Devítkou pro titul. Mistrem světa a novou šipkařskou jedničkou je Michael Smith

  Zavření na devět šipek v nejlepším legu historie, famózní závěry a opařený van Gerwen. Angličan Michael Smith kouzlil ve finále Mistrovství světa 2023 a splnil si sen. Je světovým šampionem a novou světovou jedničkou.

  Zelená mašina nabrala smrtící rychlost. Smith vyzve ve finále Mighty Mikea

  Dvě legendy, stejná motivace, jeden vítěz. Je tu finále Mistrovství světa v šipkách 2023. V bitvě hrané na sedm vítězných setů se o trofej Sida Waddella porve trojnásobný světový šampion Michael van Gerwen s anglickou hvězdou a věčným finálovým smolařem Michaelem Smithem.

  Dimitri schytal debakl, Smith přejel Clemense. Van Gerwenovy šipky nemají konkurenci

  Prognózy se zcela naplnily. Semifinálová klání sice přinesla fantastické šipky, ale také dva jednoznačné výsledky. Michael Smith si poradil s Gabrielem Clemensem 6:2 na sety a van Gerwen nedal Van den Berghovi vůbec čuchnout. Belgičan neuhrál ani set a dostal, řečeno tenisovou terminologií, kanára.

  Dojemná řeč van den Bergha a dominantní MVG. Semifinále MS v šipkách startuje

  Šipkařský světový šampionát vrcholí, diváky už čekají pouze semifinálová klání a pak velkolepé finále. O postup se utkají Michael van Gerwen s Dimitrim van den Berghem, jenž měl po výhře nad Claytonem dojemný proslov před plnou Ally Pally, a Michael Smith s překvapením turnaje Gabrielem Clemensem.

  Pricova klauniáda. Sluchátka nepomohla, Clemens dál přepisuje německé dějiny

  Gerwyn Price. Vynikající šipkař. Bývalý mistr světa, bývalá světová jednička. Temperamentní muž, jenž však rád provokuje a rýpe do protihráčů i diváků. Ve čtvrtfinále MS ale předvedl něco zcela nevídaného. Po dlouhých letech, během kterých hlásil, že jej bučení a nadávání z hlediště motivuje k lepším výkonům, nasadil sluchátka.

  Je tu čtvrtfinále. Van den Bergha čeká Jonny Clayton, Price německé překvapení

  Čtvrtfinále šipkařského mistrovství světa je nachystané. Van Gerwen ustál bitvu s krajanem van Duijvenbodem a zahraje si s Chrisem Dobeym. Na Claytona čeká van den Bergh, na Smithe Bunting. A Price bude čelit Clemensovi, jenž píše německé dějiny.

  Šok v nominaci na Premier League. Top čtyřku nedoplní Smith ani Noppert

  Čekání končí, PDC oznámila sestavu šipkařské Premier League 2023. Mezi osmičkou vybraných nechybí mistr světa Michael Smith, trojnásobný světový šampion Michael van Gerwen, ani čerstvý vítěz The Masters Chris Dobey. Avšak mezi účastníky jsou i tři velká překvapení.