Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022
  HomeŠipky

  Šipky

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Jonny Clayton

  Německo se třese, je tu finále šipkařské Premier League. Obhájí Clayton titul?

  Mercedes-Benz Arena je připravena, v pondělí 13. června pod její střechou vypukne jeden z největších šipkařských svátků roku, a to finále Premier League of Darts 2022. Tato ojedinělá soutěž nabízí každoročně strhující podívanou, jež po čtyřech měsících vrcholí právě finálovým večerem. A na jeho konci bude brzy stát na pódiu nový, nebo možná staronový, král.
  Michael Smith

  Prokletí? Los určil českým šipkařům Anglii, Gawlas však mluví o šanci na postup

  Znovu World Cup, znovu nebezpečný los. Čeští šipkaři Adam Gawlas a Karel Sedláček se utkají se světovou elitou z Anglie a pokusí se protrhnout historickou šňůru proher v prvním kole na avizovaném podniku PDC. Sám Adam Gawlas ale přináší do žil dosti optimismu, v rozhovoru pro náš web mluvil o tom, že spolu se „Zlým Kájou“ rozhodně zbraně neskládají a na skalp Angličanů určitě mají.
  Michael van Gerwen

  Rána pro šipkařského mága. „Mighty Mike“ se chystá na operaci ruky a pauzu

  Základní část šipkařské Premier League je u konce, v půlce června se bude hrát play off. Pro jednoho ze čtyř nejlepších šipkařů, kteří se v Berlíně představí, ale právě tato akce bude představovat na dlouhou dobu tu poslední. Michael van Gerwen půjde na operaci ruky, která ho vyřadí z dalších vrcholů letošní sezony.

  Šipkařský svátek na Královce. Vyprodaná hala dohnala Gawlase až do čtvrtfinále

  České šipkařské žně. Takhle nějak by se dal označit podnik s názvem Czech Darts Open, který je součástí šipkařské European Tour. Do Prahy se i letos sjeli ti nejlepší z nejlepších, nechyběl Michael van Gerwen, Rob Cross nebo José de Sousa. Vynikající výkony předváděl také český mladík Adam Gawlas, který skončil až před branami semifinále.
  Jonny Clayton

  Třináctý večer Premier League, čtvrtý triumf Claytona. Velšan má jistotu play off

  Už celkově třináctý podnik šipkařské Premier League sledovali fanoušci ve skotském Glasgow. A jako ve třech předchozích případech se nesl v duchu dominance velšské hvězdy Jonnyho Claytona. Osmý hráč světového žebříčku si vyházel další vítězství, i nadále kraluje pořadí soutěže a navíc má jistotou účast na finálovém turnaji.
  Adam Gawlas

  Whitlock? De Sousa? Pro Gawlase v suchém triku. Šipkařský talent stoupá žebříčkem

  Česká šipkařská hvězda o víkendu znovu nesmírně zářila. Adam Gawlas si vyšlápl na hráče z absolutní světové špičky a nebýt jedné smolné šipky, hrál by šikula z Návsí čtvrtfinále Players Championship 13. V osmifinále totiž, bohužel, našel přemožitele v Brendanu Dolanovi, jemuž podlehl 5:6.
  Joe Cullen

  Konflikt s Andersonem, úžasné šipky a smutný van Gerwen. Rotterdam vyloupil Joe Cullen

  Sedmý večer Premier League patří nováčkovi. Joe Cullen ovládl celý turnaj v nizozemském Rotterdamu, to když postupně vyřadil Andersona, Wrighta a nakonec i domácí hvězdu Michaela Van Gerwena. Cullen ale neměl večer úplně nejjednodušší, pohádal se totiž se zmíněným Andersonem.

  Australská magie. Damon Heta předvádí snové šipky a světová špička se začíná bát

  Damon Heta čaruje. Australský šipkař se začíná probouzet do snové formy, po několika nadějných výkonech a mnoha neúspěšných finálových bitvách se dokonce dočkal titulu. Heta ovládl mítink Players Championship 5, z turnaje navíc vyřadil díky neskutečnému zavírání a fenomenálním průměrům hvězdného Garyho Andersona nebo Dimitriho van den Bergha.
  Gary Anderson

  Anderson překvapil a kraloval šestému večeru Premier League. Smith opět vyhořel

  Sotva jeden velký šipkařský podnik skončil, už se mohli fanoušci kochat dalším. Oblíbená Premier League měla v anglickém Nottinghamu na programu šestý turnaj, který si nakonec podmanil, možná překvapivě, Gary Anderson. Skot v rozhodující bitvě přetlačil Michaela Smithe, pro něhož to bylo několikáté prohrané finále v řadě.
  Karel Sedláček

  Postaral se o senzaci, jeho cesta skončila u bran semifinále. Zlýho Káju přemohl až...

  Postaral se o senzaci, ve víkendovém turnaji German Darts Championship dokráčel až do čtvrtfinále. Česká hvězda šipkařského nebe Karel Sedláček nejprve poslala domů Adriana Lewise, následně Chrise Dobeyho, v osmifinále si vyšlápla i na Josého de Sousu, její úchvatnou cestu zastavil až bývalý mistr světa Rob Cross. „The Voltage“ nakonec dokráčel až do finále, kde podlehl Michaelu van Gerwenovi.
  Karel Sedláček

  Zlej Kája boduje. Porazil Lewise, Dobeyho zničil kanárem a turnajem kráčí dál a dál

  To byla supershow! Český šipkař Karel Sedláček se před týdnem kvalifikoval hned na čtyři podniky European Tour a hned při své první možné zastávce rozpoutal na pódiu obrovské peklo. Nejprve vyřadil hned v prvním kole legendu tohoto sportu Adriana Lewise, v kole číslo dvě si poradil s další hvězdou Chrisem Dobeym. „The Hollywooda“ dokonce porazil tenisovým „kanárem“, tedy poměrem 6:0. Karel baví, v neděli 13. března na něj čeká ve třetím kole José de Sousa.

  Rozjetá zelená mašina. Van Gerwen jasným způsobem ovládl pátý večer Premier League

  Minulý týden v Exeteru, tento týden v Brightonu. Na místě mu nezáleží, brutální show rozpoutá kdekoliv. Poslední večery v Premier League mu neskutečně sedly, vyšlápl si na téměř každého hráče v soutěži a zdá se, že nachází svou starou formu. Pátý turnaj letošní ligy ovládl Nizozemec Michael van Gerwen po výhrách nad Jamesem Wadem, Joem Cullenem a Michaelem Smithem. Právě Smith skončil znovu, jak už je jeho tradicí, ve finále.
  Michael Smith

  Příběh šipkařského smolaře. Michael Smith opět selhal, svůj triumf vyhlíží již mnoho let

  Světová extratřída, génius, mimořádný talent, jeden z nejnadanějších šipkařů historie. I takto bývá označován jedenatřicetiletý Angličan Michael Smith, jenž se mezi profesionály pohybuje více než deset let. Má předpoklady pro to, aby byl nejlepší na světě. Jenže brzdí jej hlava. Smith na letošním UK Open prohrál již své osmé televizní finále, a o major titulu tak stále jen sní. Přitom jich měl již nespočet na dosah.
  Danny Noppert

  Šipkařská překvapení na UK Open. Noppert jásal, Smith plakal, Price už není jedničkou

  Danny Noppert. Jméno, které byste před známým mítinkem UK Open našli v žebříčku organizace PDC až na devatenáctém místě, jméno, které někteří diváci odepisovali už v osmifinále. Holandský šipkař však všechny překvapil a dokráčel si pro titul šampiona. Ve finále totiž dokázal přetlačit věčného smolaře Michaela Smithe. Noppert slavil, zatímco Angličanovi zbyly oči pro pláč.
  Vincent van den Voort

  Gawlase na úvod zdolal legendární Nizozemec, Německo vidělo více než strhující bitvu

  Jediný český profesionál v šipkařské PDC Adam Gawlas předvedl na letošní první European Tour fantastický výkon, i přesto padl se známým Holanďanem. Náš reprezentant podlehl Van den Voortovi 3:6. Spektakulárně zahrál Keane Barry a o největší překvapení prvního kola se postaral Krzysztof Kciuk, jenž poslal domů bývalého mistra světa Roba Crosse.