13 C
    Pátek 29. března 2024

Kanada v Rize konečně zabrala. Proti Norsku si připsala první výhru

Pokud chtěla reprezentace Kanady odvrátit na letošním šampionátu “blamáž”, musela včera porazit Norsko. A to se povedlo! Na vítězství se sice Kanaďané nadřeli, nakonec si ale tři body do tabulky připsali.

Kanaďané začali utkání velmi zostra. Už po 22 sekundách prakticky z prvního útoku v zápase dotlačil do branky s pomocí bruslí kotouč Connor Brown. Rozhodčí si ještě všechno nechali pro jistotu překontrolovat u videa, ale branku nakonec uznali.

Moment z první minuty tak nějak nastavil tempo celé první třetiny. V její polovině si hráči javorových listů vynutili dobrým pohybem dvojnásobnou přesilovku, kterou nakonec dokázali taky využit, když se prosadil Adam Henrique.

Norové se do hry v první třetině prakticky vůbec nedostali. V útoku byli hodně bezzubí, většinu času drželi kotouč na hokejkách hráči Kanady.

Do druhé třetiny nastoupily oba týmy v podobném duchu. Protože dostala Kanada hned na jejím začátku možnost přesilové hry, skóre se neměnilo. To se nestalo ani při následně další přesilovce, jelikož norský brankář Haukeland zavřel bránu.

A tak se Norové za hratelného stavu velmi rychle otrkali. Thomas Valkvae Olsen v polovině utkání překonal kanadského brankáře střelou mezi betony.

Najednou dostali seveřané do žil čerstvou krev. Hned několik vteřin na to se dokázali prosadit z dalšího útoku, když Mats Rosseli Olsen šikovně nastavil do střílené přihrávky svého spoluhráče bruslí a vyrovnal na 2:2.

Kanada náhle znervózněla. Z jednoznačné záležitosti se najednou stalo vyrovnané utkání.

Kanada se však stihla s rychlého direktu během pár minut oklepat. Andrew Mangiapane v 35. minutě zase vrátil favoritovi tohoto zápasu vedení. Stav 3:2 už zůstal na tabuli svítit až do konce druhé třetiny.

Do začátku třetí části dostali Norové hned dvakrát výhodu jednoho muže v poli, ani jedu však ale zužitkovat nedokázali.

Další branka utkání padla až v té další. Bylo to však hráči Kanady, kteří se radovali. Ve vlastním oslabení ujel norské obraně Adam Henrique a čtvrtým gólem uklidnil favorita.

Potřetí v utkání se pak ještě dostalo do hry video, patou branku však sudí Kanadě nepotvrdili. Šance na zvrat nepříznivého výsledku vzalo Norům v závěru vyloučeni.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.