26.9 C
    Pátek 26. července 2024

Kanada v Rize konečně zabrala. Proti Norsku si připsala první výhru

Pokud chtěla reprezentace Kanady odvrátit na letošním šampionátu “blamáž”, musela včera porazit Norsko. A to se povedlo! Na vítězství se sice Kanaďané nadřeli, nakonec si ale tři body do tabulky připsali.

Kanaďané začali utkání velmi zostra. Už po 22 sekundách prakticky z prvního útoku v zápase dotlačil do branky s pomocí bruslí kotouč Connor Brown. Rozhodčí si ještě všechno nechali pro jistotu překontrolovat u videa, ale branku nakonec uznali.

Moment z první minuty tak nějak nastavil tempo celé první třetiny. V její polovině si hráči javorových listů vynutili dobrým pohybem dvojnásobnou přesilovku, kterou nakonec dokázali taky využit, když se prosadil Adam Henrique.

Norové se do hry v první třetině prakticky vůbec nedostali. V útoku byli hodně bezzubí, většinu času drželi kotouč na hokejkách hráči Kanady.

Do druhé třetiny nastoupily oba týmy v podobném duchu. Protože dostala Kanada hned na jejím začátku možnost přesilové hry, skóre se neměnilo. To se nestalo ani při následně další přesilovce, jelikož norský brankář Haukeland zavřel bránu.

A tak se Norové za hratelného stavu velmi rychle otrkali. Thomas Valkvae Olsen v polovině utkání překonal kanadského brankáře střelou mezi betony.

Najednou dostali seveřané do žil čerstvou krev. Hned několik vteřin na to se dokázali prosadit z dalšího útoku, když Mats Rosseli Olsen šikovně nastavil do střílené přihrávky svého spoluhráče bruslí a vyrovnal na 2:2.

Kanada náhle znervózněla. Z jednoznačné záležitosti se najednou stalo vyrovnané utkání.

Kanada se však stihla s rychlého direktu během pár minut oklepat. Andrew Mangiapane v 35. minutě zase vrátil favoritovi tohoto zápasu vedení. Stav 3:2 už zůstal na tabuli svítit až do konce druhé třetiny.

Do začátku třetí části dostali Norové hned dvakrát výhodu jednoho muže v poli, ani jedu však ale zužitkovat nedokázali.

Další branka utkání padla až v té další. Bylo to však hráči Kanady, kteří se radovali. Ve vlastním oslabení ujel norské obraně Adam Henrique a čtvrtým gólem uklidnil favorita.

Potřetí v utkání se pak ještě dostalo do hry video, patou branku však sudí Kanadě nepotvrdili. Šance na zvrat nepříznivého výsledku vzalo Norům v závěru vyloučeni.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.