Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Lewis Hamilton? Kdeže. Brit si přidá do občanky matčino příjmení

  Jezdec formule 1 a sedminásobný světový šampion chystá pro novou sezonu změny. Jeho Mercedes má nový monopost, v něm pojede také nový jezdec. Tedy minimálně, co se příjmení týče. Kvůli nerovnosti pohlaví si přidá Lewis Hamilton do jména matčino příjmení, které má znění Larbalestier.

  Přípravy na start nové sezony formule 1 vrcholí. Už za pět dní se jednotliví hlavní aktéři postaví na trať v Bahrajnu k první Velké ceně. Chybět nebude ani Lewis Hamilton, který přes začátkem seriálu hlásí velké individuální změny. Rozhodl se přetransformovat své jméno, z Hamiltona na Hamiltona- Larbalestiera.

  „Nikdo z vás možná neví, že se moje matka jmenovala Larbalestierová, a já právě pracuju na tom, abych to přidal ke svému jménu. Nechápu, proč ženy ztrácejí své jméno, když se vdají. Co se týče mé matky, opravdu chci, aby její jméno dál pokračovalo se jménem Hamilton,“ řekl včera na akci v Dubaji pilot formule 1.

  Zatím se neví, zda všechno stihne do startu první Velké ceny v Bahrajnu, minimálně se o to ale chce pokusit. Požádat může i online, ví ale, že právě ve své rodné zemi je změna jména tak trochu složitější. „Doufám, že to bude brzo. Nevím, jestli to bude do víkendu, ale pracuje se na tom,“ prozradil sedminásobný mistr světa.

  Jeho matka Carmen se rozvedla s Hamiltonovým otcem, když byly Lewisi dva roky, vztahy ale nikterak napjaté nejsou. Naopak.

  Mercedes chce rozhodit soupeře

  Hamilton spolu se svým novým parťákem Russellem budou patřit mezi žhavé favority na zisk trofejí také v letošní sezoně. Zatímco ostatní stáje hlásí pokroky a stvoření parádních vozů, Mercedes mlží. Auto prý není tak dobré, aby se měřilo s nejlepšími. Většina soupeřů tomu ale nevěří.

  Mercedes o sobě tvrdí, že je krok za ostatními a chybí mu výkonnost. „V tuhle chvíli si nemyslím, že jsme schopní rvát se o vítězství,“ řekl Hamilton. Testy ale pomalu odhalují, že tomu tak rozhodně není. A všechno se podle obhájce titulu Maxe Verstappena z Red Bullu ukáže už o víkendu.

  Pokud ale někoho lze považovat za favorita či černého koně sezony, jsou to jezdci Ferrari. Italští inženýři vytvořili sakra rychlé auto, kterému půjde konkurovat jen hodně těžko. Uvidíme, co prozradí první závod, Velká cena Bahrajnu je na programu v neděli.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.