4.7 C
    Úterý 29. listopadu 2022

Češi po 60 minutách zase bez výhry. Bělorusko „naštěstí“ porazili v prodloužení

Čeští hokejisté se v základní skupině mistrovství světa v Rize ne a ne dostat do formy. Ani napotřetí to v základní hrací době „neklaplo“. Bělorusy ale naštěstí předčili v prodloužení, o třech bodech rozhodl během úniku Kubalík.

Už začátek zápasu začal Pešánův výběr v podobné křeči, jako končil poslední utkání se Švýcary. V prvních minutách jsme tak spíš počítali velké šance z hokejek Běloruska.

Kovář a spol. během první třetiny pomalu přebírali iniciativu a dostávali se čím dál častěji do tlaku. V závěru první dvacetiminutovky dostal díky zvýšenému tempu hry možnost přesilové hry. Několik dobrých příležitostí jsme však nevyužili. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé části si však naši hokejisté lepší pohyb nepřenesli. Naopak to byl Yegor Sharangovich, jenž dostal za Hrubce puk, který se mu šťastně odrazil na hokejku.

Mohlo by se zdát, že tento hřebíček do rakve mohl být zlomový moment utkání, naštěstí se ale náš výběr rychle oklepal.

Za necelé čtyři minuty vyrovnal Jak Kovář. Pešánův tým dostal znovu chuť do hokeje, kterou zužitkoval v následné přesilovce Filip Zadina. Česká republika se tak dostala poprvé v turnaji do vedení.

O chvíli později pelášil na Kolosova úplně sám Jakub Flek, avšak běloruský brankář udržel svému týmu naději na bodový zisk. Další branku jsme už ve druhém dějství neviděli.

„Chabé“ třetí dějství

Ani ve třetí třetině to nebylo od našeho výběru žádné galapředstavení. Naopak to byl soupeř, který začal postupně utahovat šrouby, až se dotáhl k vyrovnávající trefě z hole Vladislava Yeryomenka.

Kovář a spol. se ještě snažili v závěru normální hrací doby strhnout vítězství na svoji stranu, ale z utkání nakonec bylo drama, které muselo rozhodnout až prodloužení.

V něm byli Bělorusi velmi aktivní, chtěli utkání strhnout na svou stranu. Nicméně to byl nakonec Dominik Kubalík, který využil mnoho prostoru na ledě a zajistil České republice druhý bod.

Jsem cestovatel časem a vím, kdo vyhraje MS. Tiktoker strhl na sítích lavinu

Fotbalový svět se až 18. prosince dozví, kdo vyhraje letošní mistrovství světa v Kataru. Někteří lidé už ale mají o novém šampionovi jasno. Důvodem jsou záběry, které na sociální síti TikTok zveřejnil majitel účtu s názvem Worldcuptimetraveller. Ten tvrdí, že je cestovatel časem, který už teď s naprostou jistotou ví, kdo si z dějiště turnaje odveze trofej.

Recept na úspěch? Vaněček. New Jersey díky českému brankáři vládne celé NHL

Česká vlajka v letošním ročníku NHL vlaje tak silně, jak jen umí. Zasloužili se o to čeští hokejisté, kterým se zatím daří na jedničku. Útočníci dávají góly, stejně tak i řada obránců. A brankáři? Ti dělají všechno pro to, aby jejich týmy neinkasovali. V tomto umění se letos výrazně zdokonalil Vítek Vaněček.

Děsivé záběry. Lyžař spadl na hlavu, místo v cíli skončil na lůžku v nemocnici

Nedělní závody super-G v kanadském zimním středisku Lake Louise poznamenal ošklivý pád. Na svědomí ho měl švýcarský lyžař Mauro Caviezel, který od den dříve startoval ve Světovém poháru poprvé od roku 2020. Nakonec o víkendu nedokončil závod ani jeden, po tom druhém navíc putoval do nemocnice.

Ať se trefil kdokoliv, Ronaldo a spol. jdou dál. Portugalci vyzráli na Uruguay

Francie, Brazílie a teď už také Portugalsko. Jediné tři týmy letošního mistrovství světa, které dokázaly vyhrát oba své úvodní zápasy a zajistit si postup do další fáze turnaje. Portugalcům se to podařilo jako posledním a to díky triumfu 2:0 nad Uruguayí. Po souboji se samozřejmě mluvilo nejvíce o Cristianovi Ronaldovi.

Švýcarský autobus těsně před zápasem s Brazílii boural. Narazil do auta policie

Náhlá dopravní komplikace nastala při převozu švýcarských hráčů na stadion v Kataru. Ještě, než dojeli na zápas proti Brazílii, museli se potýkat s nemilou událostí. Na silnici totiž jejich autobus narazil do policejního auta. Naštěstí nejel autobus ve vysoké rychlosti, a tak byl náraz opravdu malý. Nikomu se nic nestalo a Švýcaři dorazili včas na očekávaný zápas včas. Takový bizardní zážitek si však budou pamatovat ještě dlouho.