25.2 C
    Sobota 27. července 2024

Češi nestačili na Rusko, rozhodl gól v poslední minutě. Lepší vystřízlivět teď, říká Pešán

Češi prohráli úvodní utkání mistrovství světa s Ruskem. Sborná se vždy dostala do vedení, Češi dokázali srovnat, na gól 19 sekund před koncem ale již zareagovat nestihli. První zápas šampionátu v Rize tak Českým hokejistům úspěch nepřinesl.

Úvodní šanci utkání měl ruský tým, Galimov se dral k brance a byl faulován, puk poté vytěsnil gólman Hrubec. V 5. minutě už ale český tým prohrával. Povedenou trefou se prosadil Burdasov.

Češi se ale nevzdávali a vyrovnali, Flek v úniku vystřelil na ruského gólmana, kterému propadl puk až do branky. První třetina tak skončila smírně 1:1. Ve druhé třetině nebylo Rusko daleko k vedení, jak Burdasov, tak Zub, ale trefili tyčku.

Sborná se i tak ujala vedení. Češi měli výhodu přesilovky, Švec-Rogovoj však unikl a poslal svůj tým do vedení. To Rusku dlouho nevydrželo, dvě minuty nato vyrovnal Vrána a stanovil tak výsledek druhé třetiny na 2:2.

Rusko se dostalo do vedení i potřetí. Po chybě v české obraně se k puku dostal Barabanov, který nedal Hrubcovi šanci. Český výběr se ale do zápasu vrátil! V přesilovce vystřelil Kubalík, jehož pumelice skončila až v síti.

„Tragické“ střídání

Nakonec však došlo k nejhoršímu. 19 sekund před koncem český výběr špatně vystřídal a chyby využil Grigorenko, který vstřelil vítěznou branku pro Rusko. „Přestože jsme jednoznačně nebyli lepším týmem, tak jsme mohli pomýšlet minimálně na bod, ale bohužel za ten průběh toho zápasu jsme si to nezasloužili,“ říkal po zápase kouč Pešán.

„Myslím si, že to může ovlivnit naši náladu, ale možná je lepší vystřízlivět na začátku turnaje, než si celou dobu myslet, že nám donesou medaile až na hotel,“ dodal trenér výběru České republiky.

Čechy čeká už dnes večer od 19:15 duel se Švýcarskem.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.