5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Slováci potvrdili roli favorita. Britové ale vzdorovali, gólman pochytal 41 střel

Svůj druhý zápas na hokejovém šampionátu v Rize odehrála reprezentace Slovenska. Proti Britům potvrdila roli favorita a navázala na vítězství nad Běloruskem. V ofenzívě to sice bylo lehké trápení, i tak si ale Slováci připsali do tabulky další tři důležité body.

Slováci vstoupili do zápasu rychlým gólem hned v úvodní minutě a ujali se vedení. Gólmana Bownse překonal po 25 vteřinách po přihrávce Lantošiho Marek Hrivík.

Svěřenci Craiga Ramsayho byli velmi aktivní a Brity nepouštěli do žádných vyložených šancí. Gólmana Konráda prověřil až ve čtvrté minutě backhandem Clements. Slovenský „strážce svatyně“ si s jeho pokusem ale bez problémů poradil.

V 9. minutě byli hokejoví nadšenci svědky krásné akce, kdy Lantoši nádherně našel přihrávkou backhandem Cehlárika. Ten ale skórovat nedokázal, jeho pokus z bezprostřední blízkosti byl zblokován.

Obraz hry se během první třetiny neměnil a Slováci dominovali. Svého soupeře přestříleli poměrem 17:2. Na jejich smůlu ale nedokázali zvýšit svůj náskok i přes slibné šance. Do šatny tak odcházeli s nejtěsnějším vedením o jednu branku.

Druhá dvacetiminutovka začala hrou čtyřech na čtyři, když byli za hrubost vyloučeni Brit Connolly a Kristian Pospíšil za potyčku na konci první části. Taková hra vyhovovala Slovákům, který si vypracovali dvě slibné šance.

Ve chvíli, kdy skončily vzájemné tresty, přišel po ojedinělé šanci vyrovnávající gól Britů. Mezi kruhy zachytil nahození od modré čáry Perlini, zakončoval a Hudáček vyrazil puk svým betonem. Ten se ovšem odrazil přímo k nepokrytému Liamu Kirkovi, který se z dorážky nemýlil a připsal si druhý gól na turnaji.

Před bránou Slováci „tápali“

Na britské vyrovnání reagovala prví slovenská formace za dvě a půl minuty, kdy se opět ujali vedení. Cehlárik posunul po levém křídle puk Lantošimu, který vnikl do pásma, přibrzdil na levém kruhu a pěknou střelou přes lapačku překonal Bownse.

I přes tlak na svého soupeře nedokázali Slováci odskočit svému soupeři na rozdíl dvou gólů a opět odcházeli z ledu jen s náskokem jedné branky.

Poslední třetinu začali opět aktivněji hokejisté Slovenska. Z jejich tlaku se Britové dostávali často jen pomocí zakázaných uvolnění. O jejich občasné ofenzivní pokusy se starala pouze druhá formace ve složení Kirk-Perlini-Connolly.

První slovenská přesilovka přišla až v 51. minutě, kdy byl za podražení vyloučen bek David Phillips. Hned v jejím úvodě měl obrovskou šanci Lantoši, ale minul branku. Britové ovšem dobře bránili a nedovolili soupeři skórovat.

Další průběh zápasu nepřinesl žádnou branku a závěr zápasu tak byl nervózní z obou stran. Minutu před koncem odvolali Britové brankáře. Hráči Slovenska jejich závěrečný tlak zvládli a zápas dovedli do úspěšného konce.

Na Slováky čeká už zítra první papírově silnější soupeř, v 15:15 změří síly s výběrem Ruska.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.