16.9 C
    Pátek 29. března 2024

Z povinnosti bylo drama. Češi porazili Dány až po nájezdech, o klíčový gól je „okradlo“ video

Čeští hokejisté se na mistrovství světa v Rize na body proti Dánům nadřeli. Dvě třetiny prohrávali, další obrat ale dokonali. S tím rozdílem, že tentokrát až po samostatných nájezdech. Matematika je v tuto chvíli jasná: Čechům můžou pomoct k postupu Rusové, v opačném případě musejí porazit Slováky.

Mistrovství světa v ledním hokeji letos přináší při nejmenším zajímavou podívanou. A dramatu v základních skupinách přispívají velkou měrou také hokejisté České republiky. Ty proti Dánům opět zradila koncovka a vítězství „vydolovali“ až v nájezdech.

Češi vstupovali do zápasu s vědomím toho, že pokud chtějí přiživit naděje na postup, musejí zvítězit. Což se nakonec v nájezdech povedlo. To, co tomu ale předcházelo, se nedá označit jinak než „bláznivý“ průběh.

Čeští hokejisté od 4. minuty ztráceli a dlouho se nedokázali dostat zpátky do zápasu. „První třetinu už jsme si zase šli jen zahrát, úplně nesmyslně. Je to pořád dokola,“ rozčiloval se po zápase útočník Kubalík.

Skóre vyrovnali Češi až ve třetím dějství, kdy se trefil 14 minut před koncem právě Kubalík. V prodloužení pak začala „mela“, kterou nastartoval kontroverzní výrok rozhodčích.

„Krádež“ gólu s pomocí videa

Zdálo se, že je prodloužení rozhodnuto. Hronek nejprve propálil dánského gólmana, hostující střídačka si ale vyžádala přezkoumání celé situace, protože se jí nezdál přechod českých hokejistů do útočného pásma. A rozhodčí jí dali za pravdu. „Offside, gól neplatí,“ znělo z úst sudích.

„Už jsme byli v podstatě v kabinách, ale vrátilo nás to zpátky,“ popisoval situaci Robin Hanzl.

Takže se šlo do nájezdů. V těch měli Češi parádní úspěšnost, kterou nakonec podtrhl i kouč Pešán, který chvíli před rozhodujícím okamžikem, tedy vítězným zásahem, vystřídal gólmany.

Český hokejový výběr v tuto chvíli drží poslední postupové místo, které jim může natrvalo zajistit Rusko. Proti němu se ještě dnes večer postaví Švédové, a v případě, že uhrají maximálně remízu, Češi postoupí do čtvrtfinále. V opačném případě musejí ještě o svůj osud v Rize zabojovat.

Už zítra čeká české hokejisty „derby“ se Slovenskem. Hraje se opět v ten samý čas jako dnes, tedy od 15:15.

Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray odstoupil z Monte Carlo Masters a Mnichov Open

Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray oznámil, že se kvůli zranění kotníku, které utrpěl minulý týden na Miami Open, odhlásil z nadcházejících turnajů Monte Carlo Masters a BMW Open Munich. Šestatřicetiletý Skot vyjádřil touhu vrátit se na kurty co nejdříve, ale časový harmonogram jeho uzdravení zůstává nejistý.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.