11.3 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Jiskra naděje nepohasla. Češi dvě třetiny „tápali“, pak klíčový duel se Švédy otočili

Česká hokejová reprezentace si na šampionátu v Rize po 60 minutách poprvé užila zvuk národní hymny. V bitvě se Švédskem šlo o všechno. Pokud by Češi prohráli, mohli už se za postup ze skupiny tak maximálně modlit. Náročné utkání otočili čeští hokejisté ve třetí třetině, kdy Švédům nasázeli čtyři góly.

Letošní hokejové mistrovství světa, to je všechno možné, jen ne nuda. „Bizarní“ výsledky, ztráty favoritů s jasnými outsidery, turnaj v Rize se ale nese také ve znamení trápení českého týmu. Takhle hrozný vstup do šampionátu? To fanoušci dlouhá léta nezažili.

Co bylo, to bylo. Tři ne zrovna povedené zápasy s Rusy, Švýcary a Bělorusy už jsou minulostí. Český tým zabral v klíčové chvíli, navíc proti soupeři, se kterým se v historii mistrovství světa potkává nejčastěji. Švédům ale vyšel start do zápasu minimálně střelecky o dost lépe.

Už po první třetině, do které ale vstoupili lépe Češi, vyhrávali s pohodovým náskokem dvou gólů, ze kterých těžili až do startu třetího, tedy posledního, dějství. Pak ale nastartoval motory český tým a čtyřmi góly vývoj duelu obrátil. Čechům zachránily „krk“ hlavně dvě potrestané přesilovky.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně, pak jsme ale inkasovali. Pustili jsme Švédy do hry, ale nevzdali jsme se, ukázali jsme odhodlání, pracovitost a otočili jsme,“ nechal se bezprostředně po utkání slyšet autor rozhodující branky Lukáš Klok.

Šance na postup EXISTUJE

Situace byla kritická a Češi dvě třetiny utkání tápali, pak se ale do zápasu dokázali dostat. „Nechtěli jsme panikařit, samozřejmě není lehké, když prohráváte po první třetině, ale byli jsme trpěliví,“ hodnotil útočník Jakub Vrána, který nastartoval „český obrat“.

Čeští hokejisté ale stále nemají vyhráno. V tabulce jim sice naskočily tři body, jsme ale stále teprve v polovině základní fáze šampionátu. Poslední postupové, tedy čtvrté místo, teď Češi drží pouze díky lepšímu skóre na Dánskem.

Velká Británie, Dánsko, Slovensko. Tyhle tři týmy se budou snažit znepříjemnit cestu do vyřazovací fáze mistrovství světa. Češi mají zítra volno, které využijí k regeneraci, pak se pojede nanovo.

• Švédsko – Česko 2:4 (2:0, 0:0, 0:4). Branky: 13. Wingerli, 16. Rakell – 52. Vrána, 45. Kovář, 49. Klok, 59. Flek

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?