4.7 C
    Pátek 29. března 2024

Stroj se zadrhl. Slováky rozstřílelo Švýcarsko, Finsko kraluje skupině „B“

Čtvrtý zápas na hokejovém mistrovství světa v Rize se nesl z pohledu Slováků ve znamení „kanonády“. Až doteď rozjetý kolos se o něco zpomalil, Slovensko prohrálo se Švýcary 1:8. Hokejisté Finska se naopak se po jednoznačném vítězství nad Itálií 3:0 ujali vedení ve skupině „B“.

Slovensko nezačalo utkání se Švýcarskem vůbec ideálně. Brzy se nechal za napadení vyloučit Pospíšil a soupeř dlouhou přesilovku využil. V té druhé pak Švýcaři nastartovali gólovou „smršť“, po které šli do třetího dějství s náskokem čtyř branek.

Hokejisté hájící barvy našich východních sousedů odpor nekladli. Ve třetí třetině sice dokázali snížit, to už ale prohrávali o šest gólů. Nakonec dostali ještě dva další a na bitvu se Švýcary určitě nebudou vzpomínat v dobrém – 1:8 z pohledu Slovenska.

„Musíme úplně zapomenout na to, jakým výsledkem dnešní zápas skončil. Je potřeba se jen dál soustředit na svou hru a snažit se hrát bez zbytečných vyloučení, protože jsou před námi ještě tři zápasy (ve skupině) a sotva je vyhrajeme, pokud budeme pořád na trestné lavici,“ komentoval Michal Kryštof, autor jediného slovenského gólu.

I tak mají Slováci šampionát pořád slušně rozjetý. Tři vítězství v řadě, jediná porážka. Češi se budou mít v úterý na co těšit.

Finsko vládne skupině

První třetina se nesla zcela jasně v režii hokejistů Finska. Ti dominovali střetnutí podle předpokladů od úvodního buly a svého soupeře nepustili do žádné vyložené šance. Naopak sami dokázali překonat brankáře Itálie dvakrát.

První velká šance Finska se zrodila ve druhé minutě. Po chybné rozehrávce Italů a výborném napadání Pakarinena se dostal mezi kruhy k puku Kontiola, který ale z backhendové pozice namířil jen do betonů gólmana Fazia.

V šesté minutě jsme se dočkali první přesilovky Finska, když byl za hákování poslán na trestní lavici Daniel Frank. Početnou výhodu Fini využili a gólem Sunda od modré čáry se ujali vedení.

O 90 vteřin po prvním gólu odskočili Finové na rozdíl dvou branek. Ojamaki získal puk ve vlastním obranném pásmu a vyrazil do přečíslení 2 proti 1 s Ruotsalainen. Tomu na konci této akce přihrál a útočník Buffala Sabres se nemýlil.

Druhá finská přesilovka přišla opět po vyloučení Franka. Finové měli obrovskou převahu, ale i díky gólmanovi Faziovi a jeho zákrokům byl rozdíl po úvodních 20 minutách pouze dvougólový.

I druhou třetinu začali lépe finští hokejisté, ale bylo vidět, že zvolnili své tempo. Italové mohli jenom překvapit, a to se jim také povedlo, když se po zcela ojedinělé šanci prosadil Frigo. Na jejich smůlu ale rozhodčí gól neuznal z důvodu vysoké hole.

Další gólový moment Finska přinesla 29. minuta. Koivisto posunul na pravém křídle puk od mantinelu na Maenalanena, který ho přihrál na vrchol levého kruhu na Tonyho Sunda. Bek Davosu tvrdou střelou příklepem vymetl všechny pavučiny a připsal si druhý gól v utkání a jediný ve druhé třetině.

Poslední třetina nepřinesla divákům gólovou radost. Finové ji dohrávali v tréninkovém tempu a šetřili síly do dalších zápasů. Za nejlepší hráče zápasu byli vyhlášeni Tony Sund za Finsko a Daniel Glira za Itálii.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.