Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Slováci si vyšlápli na Rusko. V Rize vyhráli už třetí zápas a vévodí skupině „A“

  Slováci, kteří budou posledním soupeřem českého týmu ve skupině „A“, rozhodli o své výhře nad Ruskem ve třetí třetině. Klíčovou branku v jinak vyrovnaném utkání vstřelil v přesilové hře třinecký obránce Martin Gernát. Skóre uzavřel při „přešilovce“ kapitán Marek Ďaloga, který v sezoně hájil barvy Pardubic.

  Slováci posíleni úspěšným vstupem do turnaje začali aktivně. Brankář Samonov měl stejně práce jako jeho protějšek Hudáček. Oba gólmani ale chytali od začátku spolehlivě a neinkasovali ani při prvních přesilových hrách soupeře.

  V polovině utkání se Slováci dostali do vedení. Kuzmenko sice stihl zaskočit za Samonova a odehrát puk směřující za brankovou čáru, v pokračující akci ale otevřel skóre Kelemen, který se dnes představil na šampionátu poprvé.

  Rusové však rychle vyrovnali. Hned po následné buly fauloval Skalický a Rusko druhou početní výhodu využilo. Střelu Tolčinského tečoval bruslí Barabanov. Gólu však předcházela hra rukou útočníka Šalunova.

  Obětavě hrající Slováci nepouštěli soupeře do velkého tlaku a ve třetí části se opět dostali do vedení, kdy se v přesilové hře prosadil tečovanou střelou Gernát. Rusové se pokusili vyrovnat při power play, ale naopak sami potřetí inkasovali. Slovenskou výhru zpečetil střelou do prázdné branky Ďaloga.

  Sledujte nás na sítích