9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Češi vyhořeli se Švýcary. Nejprve vedli, pak dostali „bůra“

Nepovedený vstup do světového šampionátu v ledním hokeji prožívá tým České republiky. Nevyšlo to ani na druhý pokus, špatný výkon tentokrát nahrál do karet Švýcarsku. Čeští hokejisté vedli, nakonec ale prohráli 2:5 a vypadá to s nimi bledě.

Horší start už snad ani nemohl být. Češi nezačali mistrovství světa v Rize zrovna podle ideálního scénáře. Včera se po chybách zrodila porážka s odvěkými rivaly z Ruska, dnes nad Čechy triumfovalo Švýcarsko.

2:5 z pohledu České republiky. Takový výsledek svítil po 3 třetinách na tabuli nad ledovou plochou. Češi se dostali v první třetině do vedení díky brance Chytila, pak ale začali úřadovat hráči Švýcarska. Ještě v prvním dějství vyrovnali, pak se chopili otěží zápasu.

2 góly ve 2. třetině, 2 góly i ve třetí. Švýcaři přestříleli Čechy 28:26 a o produktivitě asi nemusí být ani řeč. Čeští hokejisté dopláceli hlavně na častá vyloučení, která soupeř trestal. 4 z 5 gólů Švýcarů se zrodily právě v přesilové hře.

Další na řadě je Bělorusko

Teď čeká Českou republiku Bělorusko, kde už se musí pořádně zabrat. Pak ale přijde na řadu další „ostrý“ souboj se Švédskem. Ani to se ale nenachází po prohře s Dány ve zrovna ideálním rozpoložení.

„Musíme naplno bodovat s Běloruskem, Slovenskem a Velkou Británií. V této situaci se vůbec neodvažuji doufat v body ze zápasů s Ruskem a Českou republikou,“ prohlásil švédský hokejový expert Mats Wennerholm.

Jenomže s takovou formou, v jaké se Češi na mistrovství zatím nacházejí, by s nimi Švédové neměli mít žádný větší problém. Zítra mají naši hokejisté volno, 24. května na ně pak čeká zmiňované Bělorusko, o 3 dny později pak Švédsko.