25.2 C
    Pátek 26. července 2024

Hokejový zázrak se dnes nekonal. Češi porazili Rakušany 4:0

Za bouřlivého jásotu publika předvedli Češi další výborný výkon a čtvrtou výhrou se dostali na čelo skupiny A. Zároveň se tak pomstili za loňskou porážku v nájezdech, což byla jediná rakouská výhra v historii vzájemných zápasů. Zápas s Rakouskem ale Češi rozhodně nepodceňovali. O tom by mohla vyprávět Kanada i Finsko. Hokejový zázrak se dnes ale v O2 areně nekonal.

Rakousko o sobě dalo vědět

Přestože na kostce po skončení zápasu svítilo skóre 4:0, celý zápas nebyl úplně jednoznačnou záležitostí. Čechům chvíli trvalo, než se prosadili, a na začátku druhé třetiny museli překonat i pár nepříjemných momentů. Nakonec však domácí tým divákům naservíroval fantastickou výhru 4:0. Bylo to poprvé na letošním turnaji, kdy Rakušané nedokázali dát gól.

První třetina

Předchozí rakouské výkony proti Kanadě a Finsku se staly velkým tématem. Češi však neměli zájem o další překvapení a od začátku zápasu tlačili soupeře v jejich obranném pásmu.

Rakušané jsou na to ale zvyklí a cítí se čím dál lépe v bránění ofenzivních týmů s vyšším rankingem. Po prvních 15 minutách vedli Češi na střely 10:1. Rakušané však ukázali velkou disciplínu, odmítli se nechat vyprovokovat k faulům a místy frustrovali domácí tým.

Situace se změnila, když Paul Stapelfelt doslova narval Davida Kampfa do mantinelu. Publikum bylo pro odpískání faulu, rozhodčí to ale viděl jinak. David Kampf šel jednoduše do riskantní otočky obličejem k mantinelu a Stapelfelt tvrdě zakončil akci. Hokej se zkrátka nehraje v rukavičkách.

Uprostřed strkanic se Ondřej Kaše dostal sám před Madlenovu branku, Clemens Unterweger ho ale hákoval, když se chystal ke střele. S 28 sekundami na hodinách si litvínovský útočník vzal sám na sebe i nájezd a zopakoval stejnou parádičku s forhendem, backhendem a zakončením nad lapačku, která mu přinesla úspěch v úvodním nájezdovém rozstřelu proti Finsku.

Druhá třetina

I za nepříznivého stavu 0:1 Rakušané nejspíš cítili, že není potřeba panikařit. Během celého turnaje jsme mohli u týmu Rogera Badera vidět velkou bojovnost a když dokázali smazat pětigólový náskok Kanady, není se čeho bát ani proti jednogólovému manku.

Právě velkou část druhé třetiny působili spíše nervózněji Češi než Rakušané. Radko Gudas fauloval po 20 sekundách hry a dopřál tak soupeři přesilovku. Gól sice nepadl, Rakušané ale získali na ledě herní převahu. Čechům se nedařilo navázat na plynulou hru z první třetiny a lepší šance měli hráči v bílém.

Nejlepší moment Čechů nepřišel z vlastní hry, ale díky rakouské chybě. Dominik Kubalík vytrestal chybu Stevena Stronga a jel sám na branku, Strong ho ale dokázal odklonit od sítě. Ke konci druhé třetiny však série vyloučení nabídla domácím kýženou přesilovku čtyři na tři, která přinesla druhou branku.

O minutu později už kostka hlásila 3:0. Jakub Flek ujel Baumgartnerovi, přitom ale dokázal zpomalit a uklidněným zakončením zblízka překonal rakouského brankáře. Hned na začátku třetí třetiny čtvrtý gól Čechů definitivně zhatil naděje na další rakouský splněný sen.

Český lev je v O2 areně stále králem

Bylo naprosto v pořádku, že Češi rakouskou orlici nepodcenili. Soustředěnost a odpovědnost na ledě se vyplatily. Češi si tak připisují 3 body a posouvají se do čela tabulky.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.