25.2 C
    Pátek 26. července 2024

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Výběr hlavního kouče Radima Rulíka vlétl do zápasu aktivně. Jednu z šancí pak hned v sedmé minutě proměnil Červenka. Vzápětí však Norové srovnali a v první třetině vybojovali dvougólový náskok. Krátce před jejím koncem se znovu prosadil kapitán českého týmu a snížil rozdíl na 2:3.

Druhá třetina byla plná šancí na obou stranách, ale jediný gól vstřelil Ondřej Beránek, který skóre srovnal na 3:3. Rozhodující okamžiky přišly ve třetí třetině, kdy se prosadil Matěj Stránský. V 57. minutě pak diváky rozparádil ostrou ranou k tyči Libor Hájek. Do prázdné branky nakonec skóroval Ondřej Palát.

„Bylo to těžké. Jejich gólman chytal výborně, hráli obětavě a my byli trošku v křeči v zakončení. Pramenilo to z toho, že jsme byli zbrklí a nedodržovali systém. Zbytečně jsme napadali, když jsme si měli počkat. Chyběla nám trpělivost, což přinášelo chyby. A nehráli jsme tak kompaktně jako proti Finům,“ popisoval dle Sport.cz Stránský.

Český tým v průběhu utkání norského soupeře přesto udržoval pod tlakem, což se projevilo výrazným rozdílem ve střelách 49:11 ve prospěch Čechů, upozornil server ČT Sport. Hokejisté si tak do tabulky zaslouženě připsali důležité tři body.

V neděli mají Rulíkovi svěřenci v programu den volna. Třetím soupeřem na šampionátu bude Švýcarsko, se kterým se český tým utká v pondělí od 20:20, připomněl iRozhlas. Do turnaje vstoupili čeští hokejisté v pátek výhrou nad Finskem 1:0 po nájezdech.

Česko – Norsko 6:3 (2:3, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Červenka (Kundrátek, O. Kaše), 18. Červenka (L. Sedlák, O. Kaše), 36. O. Beránek (Kempný), 46. M. Stránský (Krejčík, Kämpf), 57. Hájek (Palát), 60. Palát (Kämpf, D. Voženílek) – 7. Solberg (P. Thoresen, Zuccarello), 13. N. Steen (Trettenes), 17. E. Ö. Salsten (Solberg, Zuccarello)

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.