Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Běsnění Mika Tysona v letadle může skončit až u soudu. Právník oběti popřel verzi s láhví

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zpráva, která před pár dny obletěla celý svět. Legendární boxer Mike Tyson figuroval v potyčce v letadle ze San Francisca na Floridu. Podle svých zástupců měl schytat ránu lahví s vodou a zareagovat několika údery. Právník muže, který rány do hlavy schytal, ale tvrdí, že se mela mohla strhnout kvůli jiným důvodům.

  Letadlo pravidelné linky spojující San Francisco s Floridou, minulý pátek odpoledne. Místo a čas incidentu Mike Tysona s jeho fanouškem. Bývalý boxer, nejmladší majitel titulů WBC, WBA a IBF a člen Síně slávy boxu si zřejmě spletl sedačky v první třídě letadla s ringem. A postaral se o skandál.

  Jak se všechno seběhlo? Verze jsou celkem dvě. Podle té, kterou představili světu zástupci týmu Mika Tysona, měl být boxer zasažen lahví s vodou do hlavy. Hodit jí měl fanoušek Melvin Townsend, který podle očitých svědků nastoupil do letadla v podnapilém stavu a „Železného Mika“ otravoval. Tyson neváhal, na fanouška se otočil a několikrát ho udeřil pěstí.

  „Pan Tyson měl bohužel incident během letu s agresivním cestujícím, který ho obtěžoval a hodil na něj lahev vody,“ napsali agentuře AP v emailu Tysonovi zástupci. Oba aktéři byli zadrženi, následně pak propuštěni a vyšetřování bude probíhat na svobodě. Minimálně na chvilku si tak Tyson oddechl.

  Vypadá to ale, že na nějakou dlouhou dobu to nebude. K celé kauze už se vyjádřil také Townsendův právník Matt Morgan. Své poznatky sdělil americkému serveru TZM.

  O lahev prý nešlo

  Právě tady začíná druhá verze, tak, kterou představil právník Morgan. Jeho klient je prý velkým fanouškem Mika Tysona a měl být z jeho pobytu v letadle nadměrně vzrušený. Zpočátku navíc všechno vypadalo dobře, boxer měl k němu být vstřícný, první momenty žádnou potyčku nenaznačovaly.

  Pak se ale všechno zvrtlo. „Pana Tysona v určitém okamžiku rozrušil, tak ho začal mlátit. Této situaci se dalo předejít pouhým kontaktováním letušky. Náš klient popírá, že by po panu Tysonovi hodil láhev s vodou,“ nechal se pro TZM slyšet právník „poškozeného“.

  „Jako jeden z největších bojovníků všech dob měl pan Tyson projevit větší zdrženlivost a ne použít při interakci s fanouškem ruce,“ myslí si Morgan. „Můj klient je stále v šoku a nerozhodl se, jaké budou jeho další kroky,“ doplnil. Tysonovi tak dost reálně hrozí, že bude muset vše vysvětlovat soudu.

  Tamní policie už vyslechla také dva svědky, k žádným velkým informacím se ale zatím nedostali. Tysona možná vytočila videa, která zachycovala jeho a Townsenda a byla umisťována na sociální sítě. Nejde o jeho první pletky se zákonem. Během devadesátých let strávil tři roky ve vězení za znásilnění.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ