15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Tunisko skalpovalo šampiony, Argentina Lewu a spol. Skupiny C a D nabídly drama

Jedno obrovské drama. Tak by se dalo mluvit o včerejším dění na světovém šampionátu v Kataru. Hrály se celkem čtyři zápasy ve dvou skupinách, ve kterých nebylo až do samotného konce jasno o tom, kdo postoupí do další fáze. Nakonec slaví Francie a Austrálie ve skupině D a Argentina s Polskem v céčku.

Jako první se dostaly do akce národní týmy Austrálie a Dánska a Tuniska s Francií. K vidění byly celkem dva regulérní góly, jeden v obou zápasech, čímž se rozhodlo o osudu skupiny s písmenem D. Australané vyzráli na Dány, které porazili po krásné trefě Leckieho z 60. minuty nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Národní tým ze země protinožců zvládl bitvu s Dánskem, které ještě také mělo naději na postup, o místenku v další fázi mistrovství světa ale bojoval na dálku také s Tuniskem. To ve svém třetím zápase předvedlo famózní výkon a přehrálo úřadující mistry světa. Francie obměnila sestavu, nasadila několik náhradníků a nespasila jí ani střídání.

Tunisko překvapila a porazilo Francii 1:0, postup mu ale unikl. Za své výkony na šampionátu se ale rozhodně stydět nemusí. Tunisané jedou domů, kolegové z Francie a Austrálie pokračují. První tým vyzve v další fázi šampionátu Polsko, Austrálii čeká bitva s Argentinou, která se po první porážce zvedla.

Šlo to i bez Messiho příspěvku

Argentina po vyhoření se Saudskou Arábií porazilo Mexiko a zuby si brousila ve třetím zápase na Polsko. Na evropského soupeře nastoupil Argentinci jako uragán a od začátku diktovali tempo hry. Skóre se ale v prvním poločase neměnilo. A to zejména kvůli tomu, že penaltu Lionela Messiho zlikvidoval Szczesny.

Jihoameričany ale zaváhání nepoložilo. Naopak, ve druhém poločase nastartovali jízdu, kterou hned minutku po restartu dokreslila rozhodující branka Mac Allistera. Po něm se v 67. minutě prosadil ještě Alvárez a Argentinci mohli slavit. A slavili, jak hráči na ploše, tak fanoušci v hledišti a blízkosti stadionu. A samozřejmě doma v Argentině.

Polsko i přes porážku jde dál. A rozhodl o tom souběžně hraný zápas Saudské Arábie a Mexika. Mexiko mělo zápas ve své moci, vedlo 2:0 a doufalo, že skóruje ještě potřetí. Díky tomu by si zlepšilo skóre a postoupilo na úkor Polska. Jenomže místo toho jeho dva góly sudí neuznali a v závěru Saúdové z ojedinělé šance upravili na 2:1.