Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Cheltenham Gold Cup slaví 100. výročí a Galopin Des Champs obhajuje titul

  Cheltenhamský zlatý pohár, jeden z nejprestižnějších dostihových závodů ve Velké Británii, dnes, 15. března 2024, slaví 100. výročí. V hlavním dostihu bude Galopin Des Champs, kterého trénuje rekordní irský trenér Willie Mullins, obhajovat titul v silné konkurenci.

  Cheltenhamský festival, který se koná od 12. do 15. března na dostihovém závodišti v Cheltenhamu, zakončí dostih o Zlatý pohár. Událost bude živě přenášena na BBC Radio 5 Sports Extra, přičemž hlavní dostihy budou vysílány na BBC Radio 5 Live. Dostihové karty, živé texty, výsledky a reportáže budou k dispozici na webových stránkách a v aplikaci BBC Sport.

  Mullins, který usiluje o své čtvrté vítězství za posledních šest let, vyjádřil důvěru v Galopin Des Champs. „Galopin des Champs vyšel ze svého posledního dostihu velmi dobře a já jsem velmi šťastný,“ řekl Mullins, který dostih vyhrál s Al Boum Photo také v letech 2019 a 2020. „Kdykoli vyhrajete jakýkoli dostih v Cheltenhamu, je to výjimečné, vyhrát Zlatý pohár v jeho 100. ročníku by bylo mimořádné.“

  Mezi soupeři jsou Fastorslow, loňský vicemistr Bravemansgame a vítěz Grand National Corach Rambler. Hewick, vítěz King George VI Chase, byl však vyloučen kvůli nevhodným podmínkám na dráze v Gloucestershire.

  Galopin Des Champs je favoritem

  Dostih, který se může pochlubit prémií 625 000 liber, slibuje napínavý závod s řadou soupeřů. Gentlemansgame, který před více než čtyřmi měsíci porazil Bravemansgame v Charlie Hall Chase, patří mezi potenciální vyzyvatele. V sestavě je také The Real Whacker, vítěz Brown Advisory Novices‘ Chase na loňském festivalu, a vítěz Welsh National Nassalam.

  Komentátor BBC a bývalý žokej Andrew Thornton tipuje jako favorita Galopin Des Champs. „Galopin Des Champs bude na pomalém terénu těžké oponovat. Mullinsův tým je ve formě. Corach Rambler je v okolí Cheltenhamu neporažený a má dobrou šanci v každém kole,“ řekl.

  Cheltenhamský zlatý pohár, který je od dramatického vítězství Red Splashe před sto lety vrcholnou zkouškou steeplechasingových šampionů, by měl zakončit poměrně rovinatý cheltenhamský festival na vysoké úrovni.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno