Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Kriket, olympiáda či fotbalové MS. Pět největších sportovních událostí planety

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve sportovním světě máte dvě možnosti. První z nich je vzít partu kamarádů a užít si sportovní zážitek na místě. Druhá, trochu náhradní varianta, je sledování události v televizi. Sledování televizních sportovních kanálů je tradice, kterou sdílí hned několik kultur najednou. Sportovní události totiž tvoří většinu nejpopulárnějších přenosů. Přemýšleli jste někdy o tom, které sportovní události byly ty nejsledovanější?

  Tour de France – 3,5 miliardy diváků

  Od roku 1903 se Tour de France stala jednou z největších událostí ve sportovním světě. Nedávný článek odhaduje, že 3,5 miliardy diváků po celém světě si každý rok cyklistiku naladí. Tour de France je nejvýznamnější událostí roku a koná se každé léto ve Francii.

  Tour se skládá z 21 etap o celkové délce 3500 kilometrů. Závodníci jezdí v rámci osmičlenného týmu a snaží se získat co nejlepší celkový čas. Tento závod je také považován jako jeden z nejnáročnějších sportovních závodů.

  Mistrovství světa ve fotbale – 3,3 miliardy diváků

  Na vrcholu je samozřejmě i jeden z nejrozšířenějších sportů světa, fotbal. Na turnaji soutěží 32 týmů, v roce 2026 bude však toto číslo rozšířeno na 48. Sejdou se zde týmy z celého světa, ale pouze jeden si nasadí pomyslnou korunku krále. Tato událost je vrcholem fotbalových čtyř let a může se pochlubit velmi vysokými čísli návštěvnosti a sledovanosti.

  Finálový zápas z roku 1950 stále drží rekord v návštěvnosti. Na stadionu Maracaná v Brazílii se sešlo neuvěřitelných 199 854 diváků. Pokud jde o televizní sledovanost, počty účastníků mistrovství světa se pravidelně pohybují v miliardách, přičemž v roce 2018 se dívalo 3,262 miliardy lidí, což je polovina světové populace. Další mistrovství se koná v roce 2022 v Kataru.

  Mistrovství světa v kriketu – 2,6 miliardy diváků

  Evropany možná překvapí, že je kriket na seznamu nejsledovanějších sportovních událostí, ale fanoušci tohoto sportu dobře vědí, jak nesmírně populární je kriket v mnoha částech světa. Stejně tak jako fotbalové mistrovství světa i to kriketové se koná jednou za 4 roky.

  Soutěže se účastní 10 týmů a trvá něco málo přes šest týdnů. Nejbližší mistrovství světa se uskuteční v roce 2023 v Indii. Mistrovství světa v kriketu v roce 2019, které hostila Anglie a Wales, vytvořilo nový rekord sledovanosti. Neuvěřitelných 2,6 miliardy lidí si naladilo tuto sportovní událost.

  Letní olympijské hry – 2 miliardy diváků

  Letní olympijské hry patří bezpochyby k události, na kterou se těší většina sportovních fanoušků. Hry nabízejí nejen celou řadu různých sportů, ale také neuvěřitelné osobní triumfy, undergroundové příběhy, rekordní výkony a příležitost ukázat národní hrdost.

  Každé čtyři roky se letní hry pořádají v jedné z nejatraktivnějších destinací světa, což přispívá k tomu, že jsou jednou z nejvíce navštěvovaných sportovních akcí. S celosvětovým průměrem dosahujícím 2 miliard diváků. Nejbližší letní hry se uskuteční v roce 2024 v Paříži.

  Zimní olympijské hry – 2 miliardy diváků

  Ačkoliv mají zimní hry menší sledovanost, než ty letní, řadí se stále k těm nejúspěšnějším sportovním akcím. S populárními sporty jako jsou krasobruslení, alpské lyžování, lední hokej a snowboarding oslovují široké publikum.

  Hry se konají jednou za čtyři roky a trvají něco okolo 17 dnů. Příští ročník zimních her už je za dveřmi. Uskuteční se totiž v roce 2022 v čínském Pekingu. V roce 2018 si zimní hry naladilo 1,92 miliardy lidí, což je o něco málo než v předchozím roce 2014. To hry sledovalo 2,06 miliardy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Bobistky Jamajky

  Kokosy na sněhu, edice Peking. Jamajská výprava na olympiádě přepíše dějiny sportu

  Téměř každý sportovní fanoušek ví o olympiádě v Calgary a čtyřbobu, který se tehdy postaral o senzaci. Dějiny sportu sepsala parta čtyř Jamajčanů, kteří vyměnili Karibik za sníh. Na hrách v Pekingu se čeká něco podobného, pouze s tím rozdílem, že tentokrát už budou posádky hned tři.
  Pomník Emiliana Saly v Nantes

  Od tragické smrti Emiliana Saly uběhly přesně 3 roky. Viník letecké nehody dostal směšný trest

  Psal se leden roku 2019, když fandové Cardiffu City slavili. Do klubu, jenž se v té době potácel na dně Premier League, měl přijít za rekordní částku argentinský kanonýr Emiliano Sala. Ten ale bohužel nikdy neviděl stadion, tréninkové centrum, ani zástupce klubu. Fotbalista po pádu letadla, které mířilo na Ostrovy, zemřel.
  Oscar Pistorius

  Podobně jako Robinho putovaly za mříže i další hvězdy. Mezi jmény nechybí ani Tyson

  Ani velké sportovní osobnosti se neřadí mezi úplné svatoušky. Mnozí fotbalisté, hokejisté či boxeři sice možná jsou považováni za vzory, z těchto chlapíků si ale příklad rozhodně neberte. Přinášíme vám pět těch nejznámějších sportovních hvězd, které skončily v rukou policie a následně ve vězení.
  Tom Brady

  Smutek stranou. Mladík po smrti své matky zářil, dojemný příběh uhranul i Toma Bradyho

  Středoškolský quarterback Alex Brown ztratil po čtrnáctiletém boji s rakovinou prsu svoji matku. Smutek se ale nekonal, nadějný sportovec se hned další den ukázal v zápase svého týmu a skóroval osmi touchdowny. Jeho příběh zasáhl Daniela Jonese, ale i hvězdu amerického fotbalu Toma Bradyho.
  Občerstvení před zápasem

  Děsivá pizza, mizející párek. Občerstvení na fotbalech je často gastronomickým „zážitkem“

  Dobré jídlo a pití patří neodmyslitelně k prožití toho nejlepšího fotbalového zážitku. Neexistuje nic lepšího, než se zakousnout do šťavnaté klobásky, usrknout dobrého piva a u toho sledovat oblíbený tým. V některých zemích a na některých stadionech však není vše zalito sluncem. Podívejme se na ty nejšílenější gastronomické výtvory, které byly divákům naservírovány.
  Gerard Pique

  Eden, Gerard nebo Cristiano. Jaké fotbalisty považují ženy za nejpohlednější?

  Nejen dobrý výkon nebo výsledek. Občas stačí pohledná tvář a vyrýsované tělo na dosažení prvních příček ve sportovních žebříčcích. Co ženy na fotbalistech přitahuje nejvíc? Při sestavování pořadí bylo zahrnuto mnoho faktorů. Na prvních místech je tělesná stavba, atraktivní tvář, základna fotbalových fandů nebo osobnost. Jsou podle vás tito fotbalisté ti nejpohlednější?
  Reklama
  Reklama
  Reklama