Více
  0.2 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  NFL, NBA, NHL. Vánoce za Atlantikem se často nesou ve znamení sportu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vánoce jsou tady. Dnes Štědrý den, zítra 1. svátek vánoční, dárečky, rodina pospolu. Jen málo z lidí si ale tak významný čas spojí se zajímavostmi ze sportovního světa. Hokejové vánoční bitvy nebo nejdelší zápas v dějinách NFL vás ale určitě nenechá chladnými.

  Nejdelší utkání NFL se odehrálo na 1. svátek vánoční

  Psal se rok 1971, když se vedení ligy NFL rozhodlo povolat hráče i o Vánocích. Přesněji na 1. svátek vánoční, který připadá na 25. prosince. Zajímavostí je ale to, že právě tento zápas se do statistik zapsal jako nejdelší v dějinách. Nejprve Dallas Cowboys porazil Minnesotu Vikings, pak se do akce odpoledne dostal i Kansas City a Miami.

  Jenže, zápas se protáhl a stav byl dlouho nerozhodný. Až při druhém prodloužení dal Garo Yepremeian, hráč Miami Dolphins, vítězný gól. Souboj trval 3 hodiny a 21 minut a organizátoři se po návalu kritiky rozhodli, že už o Vánocích nic podobného neuspořádají.

  „Díky Bohu, že jsem se trefil,“ hlásil tehdy úspěšný střelec s úsměvem.

  Dnes už zaniklá tradice NHL

  Od roku 1920 až do roku 1971 bylo tradicí, že se v NHL konaly zápasy i na 1. svátek vánoční. Následně ale organizátoři rozhodli, že by pro hráče bylo lepší, kdyby si Vánoce mohli užít v klidu doma s rodinnou a vše tak zrušili.

  Na americký Christmas Day se odehrálo šest zápasů a poslední, kdo si mohl střelit vítězný vánoční gól byl Stan Gilbertson. Jeho tým California Golden Seals, dnes už zaniklý člen NHL, porazili Los Angeles Kings 3:1. V roce 2008 rozhodli organizátoři, že uspořádají novoroční turnaj Winter Classic.

  Dva TOP basketbalisté poprvé tváří v tvář

  Kobe Bryant a Shaquille O’Neal, dvě velmi známá basketbalová jména, se poprvé setkali tváří v tvář během vánočního duelu roce 2004. Dnes už zesnulý Kobe Bryant nastřílel 42 bodů, zápas musel po vyrovnaném skóre 91:91 jít do prodloužení. Nakonec rozhodl Dwayne Wade a dovedl Heat k výhře 104:102. Vítězství tak nakonec slavil O’Neal, který se později stal Bryantovým parťákem.

  Slavný kouč Jackson a jeho 1000. výhra

  NBA vždy považovala za prioritu naplánovat zápas na 1. svátek vánoční. Obvykle se jedná o odvetu finále z předchozího roku. V roce 2008 obhájce titulu Boston Celtics nesli na zádech 19zápasovou vítěznou sérii a v tento o Vánocích si chtěli připsat tu dvacátou.

  Proti nim stáli v utkání zástupci Los Angeles Lakers, se kterým se setkali poprvé od porážky v posledním finále NBA. Bohužel Celtics si další výhru nepřipsali a Lakers slavili vítězství 92:83. Zajímavostí na tomto zápase byl fakt, že hlavní trenér Lakers Phil Jackson si tímto zápasem připsal tisící výhru v jeho trenérské kariéře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Bobistky Jamajky

  Kokosy na sněhu, edice Peking. Jamajská výprava na olympiádě přepíše dějiny sportu

  Téměř každý sportovní fanoušek ví o olympiádě v Calgary a čtyřbobu, který se tehdy postaral o senzaci. Dějiny sportu sepsala parta čtyř Jamajčanů, kteří vyměnili Karibik za sníh. Na hrách v Pekingu se čeká něco podobného, pouze s tím rozdílem, že tentokrát už budou posádky hned tři.
  Pomník Emiliana Saly v Nantes

  Od tragické smrti Emiliana Saly uběhly přesně 3 roky. Viník letecké nehody dostal směšný trest

  Psal se leden roku 2019, když fandové Cardiffu City slavili. Do klubu, jenž se v té době potácel na dně Premier League, měl přijít za rekordní částku argentinský kanonýr Emiliano Sala. Ten ale bohužel nikdy neviděl stadion, tréninkové centrum, ani zástupce klubu. Fotbalista po pádu letadla, které mířilo na Ostrovy, zemřel.
  Oscar Pistorius

  Podobně jako Robinho putovaly za mříže i další hvězdy. Mezi jmény nechybí ani Tyson

  Ani velké sportovní osobnosti se neřadí mezi úplné svatoušky. Mnozí fotbalisté, hokejisté či boxeři sice možná jsou považováni za vzory, z těchto chlapíků si ale příklad rozhodně neberte. Přinášíme vám pět těch nejznámějších sportovních hvězd, které skončily v rukou policie a následně ve vězení.
  Tom Brady

  Smutek stranou. Mladík po smrti své matky zářil, dojemný příběh uhranul i Toma Bradyho

  Středoškolský quarterback Alex Brown ztratil po čtrnáctiletém boji s rakovinou prsu svoji matku. Smutek se ale nekonal, nadějný sportovec se hned další den ukázal v zápase svého týmu a skóroval osmi touchdowny. Jeho příběh zasáhl Daniela Jonese, ale i hvězdu amerického fotbalu Toma Bradyho.
  Občerstvení před zápasem

  Děsivá pizza, mizející párek. Občerstvení na fotbalech je často gastronomickým „zážitkem“

  Dobré jídlo a pití patří neodmyslitelně k prožití toho nejlepšího fotbalového zážitku. Neexistuje nic lepšího, než se zakousnout do šťavnaté klobásky, usrknout dobrého piva a u toho sledovat oblíbený tým. V některých zemích a na některých stadionech však není vše zalito sluncem. Podívejme se na ty nejšílenější gastronomické výtvory, které byly divákům naservírovány.
  Gerard Pique

  Eden, Gerard nebo Cristiano. Jaké fotbalisty považují ženy za nejpohlednější?

  Nejen dobrý výkon nebo výsledek. Občas stačí pohledná tvář a vyrýsované tělo na dosažení prvních příček ve sportovních žebříčcích. Co ženy na fotbalistech přitahuje nejvíc? Při sestavování pořadí bylo zahrnuto mnoho faktorů. Na prvních místech je tělesná stavba, atraktivní tvář, základna fotbalových fandů nebo osobnost. Jsou podle vás tito fotbalisté ti nejpohlednější?
  Reklama
  Reklama
  Reklama