Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Zázračný teenager Luke Littler získal první evropský titul na Belgian Open, navzdory kontroverzím

  Sedmnáctiletá šipkařská senzace Luke Littler získal svůj první evropský titul ve finále Belgian Open ve Wieze, kde porazil bývalého mistra světa Roba Crosse 8:7.

  Mladý zázračný hráč, který si odnesl i cenu pro vítěze ve výši 30 000 liber, zahrál devítku a ujal se vedení 6:5. Přestože Littler prohrál následující dvě části, prokázal houževnatost a odhodlání a nakonec nad Crossem zvítězil.

  Littlerovo vítězství bylo poznamenáno šesti maximy, o jedno více než u jeho soupeře, v zápase, ve kterém oba hráči překonávali své limity. Cross měl v zápase průměr 108 a Littler 104.

  „Jsem rád, že jsem se dostal přes čáru,“ řekl Littler po zápase. „Trefil jsem devítku a pak jsem prohrál další dva legy, takže jsem rád, že jsem se dostal přes čáru. Vždycky je dobré zapojit se do dobrého zápasu. Jak Rob před chvílí řekl, dostávám z něj to nejlepší a on je za to vděčný, takže se vždycky tlačíme do posledního úseku.“

  Cross, který startoval ve svém devátém finále na European Tour, vyjádřil zklamání, ale zároveň mladého šampiona pochválil. „On opravdu tlačí na pilu,“ řekl Cross. „Chtěl jsem velkou exhibici a dostal jsem velkou exhibici. Abych byl spravedlivý, nevyužil jsem několik šancí, ale tento víkend se mi líbilo publikum. Tenhle mladík má před sebou tak zářnou budoucnost. Devítka byla bezvadná, úžasná. Ten kluk je výjimečný.“

  Výměna se soupeřem v semifinále

  Littlerovo vítězství se však neobešlo bez kontroverzí. Poté, co Littler porazil Damona Heta 6:3 a Jermaina Wattimena 6:2, se v semifinále utkal s Ricardem Pietreczkem a zvítězil 7:3. Po zápase Pietreczko kritizoval Littlerův přístup a obvinil ho z arogance. Zdálo se, že si dvojice po zápase vyměnila slova na pódiu, a Pietreczko později napsal na Instagram: „Tak to jsem ho hodně ocenil, že v takovém (mladém) věku může hrát takový zápas, ale doufám, že ho ta arogance potrestá.“

  Littler na to reagoval na Twitteru: „Netuším, co jsem udělal špatně, netuším, co jsem řekl.“ Navzdory kontroverzi Littlerův výkon na Belgian Open upevnil jeho status vycházející hvězdy ve světě šipek.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno