20.2 C
    Čtvrtek 9. května 2024

Senzace MS šipek: Šestnáctiletý Luke Littler láme rekordy

Luke Littler, šestnáctiletý šipkař z Anglie, se po vítězství nad Brendanem Dolanem ze Severního Irska v poměru 5:1 stal nejmladším semifinalistou v historii mistrovství světa v šipkách.

„Je to neuvěřitelný pocit. Nikdy by mě nenapadlo, že hned při svém debutu budu v semifinále,“ prohlásil Littler podle BBC.

Dnes večer se v Londýně utká s krajanem Robem Crossem, mistrem světa z roku 2018. „Bude to obtížné mě zastavit, podle toho jak tady hraju. Jde o to, co předvedu já. Vím, že mám dobrou šanci jít dál,“ uvedl Littler.

Littler se zapsal do historie hned svým úspěšným vstupem do turnaje. V tak mladém věku dosud žádný hráč zápas na mistrovství světa nevyhrál. Na začátku šampionátu na něj diváci v Alexandra Palace pokřikovali „ráno musíš do školy“, ale postupem času si vysloužil stále větší respekt.

Fotí se s ním slavní fotbalisté

Postupem do semifinále si připsal na svůj účet 100.000 liber (2,8 milionu korun) a začal požívat výhod veřejně známé osoby. „Byl jsem na Arsenalu, na Tottenhamu. Lidi za mnou chodí. Neznám je, ale oni mě ano. Je to fajn, s každým se vyfotím,“ sdělil Littler. Mezi jeho fanoušky patří i hvězdní fotbalisté Arsenalu Declan Rice a Aaron Ramsdale.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Angličané Luke Humphries a Scott Williams, který ve čtvrtfinále překvapivě vyřadil favorizovaného Nizozemce Michaela van Gerwena, trojnásobného světového šampiona v šipkách.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.