Taulupe Faletau, osmička velšského týmu, si poranil rameno a do konce sezóny už se na hřiště rozhodně nepodívá. Pro 33letého hráče je to velká smůla. Zranění totiž přichází po šestiměsíční pauze z bývalého zranění. Podobné pauzy se zákonitě musí podepsat na výkonu i připravenosti. Cardiff čekají perné časy. 

Zranění za zraněním 

Faletau utrpěl zlomeninu paže ve vítězném zápase Walesu proti Gruzii na mistrovství světa v roce 2023 v Nantes. Poté vynechal Six Nations kvůli zranění lýtkového svalu. Do hry se vrátil v zápase Cardiffu proti Ulsteru v United Rugby Championship (URC), který skončil výsledkem 19-17. Zde ovšem musel být v 30. minutě vystřídán.

Přestože se zlomenina objevuje na téže paži, trenér Cardifu Matt Sherratt se nechal ve čtvrtek slyšet, že se jedná o nové zranění. Sherratt dodal, že není poškozená žádná vazivová tkáň a Faletau, který má na kontě 104 zápasů za Wales a šest za British and Irish Lions, pravděpodobně nebude potřebovat operaci. V současné době ale není nikdo schopen poskytnout žádný časový rámec pro jeho uzdravení.

Zlomenina se obejde bez operace 

Matt Sherratt se rovněž vyjádřil o povaze zranění. Víme tedy, že Faletau utrpěl zlomeninu ramene. To výrazně komplikuje rekonvalescenci. Ta bude rozhodně delší než při běžné zlomenině. Stále zde ovšem vidíme paprsek naděje v absenci nutnosti chirurgického zákroku. Ten podle doktorů není na místě. 

Pro Faletaua se pochopitelně jedná o veliké zklamání. Půl roku nebyl kvůli zlomenině schopen nastoupit na hřiště. Nyní, jen pár chvil po celkově rekonvalescenci, se opět vrací do domácího ošetřování. Zatím se zdá, že celý problém nese velice sportovně. Očekávání z okamžitého nasazení se nenávratně rozplynula. 

Zranění si nevybírá


Zranění Taulupeho Faletaua je pro tým i pro něj osobně velkou ztrátou. Jeho absence do konce sezóny zanechá ve hře velkou znatelnou trhlinu. Nicméně, naděje na jeho brzký návrat v další sezóně je stále aktuální. Faletau prokázal svou odhodlanost a pracovitost během rehabilitace po předchozích zraněních. Není důvod nevěřit, že by tomu tentokrát mělo být jinak. Jeho kolegové i fanoušci mu přejí co nejrychlejší uzdravení a těší se na jeho návrat na hřiště, kde se opět ukáže jako klíčový hráč svého týmu. I my se připojujeme k přáním brzkého uzdravení. 

ZDROJBBC Sport, YouTube, Instagram, Foto: WRU
Předchozí článekNespokojenost a lukrativní nabídky? Adrian Newey údajně opouští Red Bull
Další článekUSA staví tým z hvězd NHL. Proč jich je na soupisce pro MS více než obvykle?