5.8 C
    Pátek 29. března 2024

Messi si zpestřil 1000. zápas kariéry gólem a postupem. Australané ale sahali po senzaci

Odpoledne si proklestilo cestu za postupem do čtvrtfinále mistrovství světa Nizozemsko, večer se na veledůležitý souboj chystaly týmy Argentiny a Austrálie. Radostnější byli nakonec po závěrečném hvizdu fotbalisté kolem Lionela Messiho. Nadšením hýřila zejména hlavní argentinská hvězda, která si okořenila 1000. profesionální zápas gólem.

Nizozemsko v prvním zápase vyřazovací fáze světového šampionátu poslalo domů Spojené státy a Argentina v bitvě s Austrálií doufala, že se jí podaří své evropské kolegy napodobit. O motivaci měl postaráno také Lionel Messi. Kapitán a tahoun jihoamerické reprezentace totiž nastoupil ke svému jubilejnímu zápasu s číslem 1000.

A právě bývalý klenot Barcelony a současný člen hvězdného útočného tria Paříže se postaral o to, aby obsluha světelné tabule ve 35. minutě poprvé zpozorněla. Messimu se nepovedl přímý kop, k míči se ale po několika vteřinách dostal na hraně vápna a zakončil. Gólman Ryan na jeho pokus nedosáhl, Argentinci se tak v zápase mohli poprvé radovat.

Australané bojovali, do druhého poločasu vstoupili o něco aktivněji než do prvního, po chybě svého brankáře ale museli z poloviny hřiště rozehrávat znovu. Zaváhání využil v 57. minutě Álvarez, který zvýšil vedení na 2:0. Jeho spoluhráči pak působili klidným dojmem. Jenomže pouze do doby, než Austrálie senzačně snížila.

Infarktový závěr

Ačkoliv to nečekal asi žádný fanoušek na stadionu ani u televize, Austrálii se podařilo v 77. minutě snížil. Rána z kopaček Goodwina by nejspíš do branky nezamířila, to by se ale nesměla otřít od argentinského Fernandeze. Od něj se odrazila do branky a Socceroos se dostali favoritovi na dostřel.

Argentinci na tempu neubírali. Zejména Messi hrál při chuti, často kličkoval a byl úspěšný. Před koncem zápasu vybídl k rozhodující brance střídajícího Martíneze z Interu Milán, jenomže ten zblízka nezamířil přesně. Mohl se brankáře klidně zeptat, kam chce balon poslat, místo toho ale ani netrefil branku. A to mohlo jeho tým nakonec mrzet.

V samém závěru totiž měla Austrálie obrovskou šanci na vyrovnání. Další nováček na hřišti Kuol se dostal k balonu před brankářem Argentiny, jenomže balon bohužel pro jeho národní tým poslal jen do něj. Argentina tak vyhrála těsně 2:1 a těší se na čtvrtfinále s Nizozemskem.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.