Více
  21 C
  Czech
  Středa, 29 června, 2022

  Bizarní sporty neznají hranice. Kalhoty dolů, fretky jdou na věc

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bizarních sportů na světě existuje několik. Zajímavostí tohoto sportu je však fakt, že v něm figuruje jedna malá potvůrka. Abychom byli přesní, tak potvůrky jsou dvě. Britové jen tak nelení a přinášejí nám dávku těch nejpodivnějších sportů, jakým je například kutálení sýra z kopce dolů. Slyšeli jste ale někdy o závodě s fretkami?

  Pokud jste o tomto sportu nikdy neslyšeli, nezoufejte. Tuto zábavu provozují hlavně horníci, kteří se k této tradici vrátili v sedmdesátých letech. Pokud by se vám zalíbila, každý rok se v ní pořádá mistrovství světa. A o jaký sport tedy jde? V Anglii nese označení Ferret-legging, u nás v překladu něco jako Fretky v kalhotách. Jak sám název napovídá, jedná se o tohle kousavé zvířátko a něčí kalhoty.

  Fretkám se přezdívá „piraně na nožkách“ nebo „žraloci pevniny“. Tyto přezdívky si vysloužily díky svým ostrým zubům a pevnému stisku. Dříve byly fretky známé hlavně pro pomoc při pytlačení. Jejich úkolem bylo vyhnat králíky z nor, aby je pytláci mohli chytit do sítí. Už v té době prý nosily fretky v kalhotách, aby nikdo nepřišel na to, že jdou na lov.

  Pravidla hry

  Muži různého věku a vzrůstu se postaví do řady, kde si svážou nad kotníky svoje kalhoty, aby se nic nemohlo dostat ven. Do každé nohavice je jim přidělena jedna fretka, která se pokouší dostat ven. Kalhoty se nakonec utáhnou páskem i v boku a v tu chvíli začíná ta pravá zábava. A kdo se stane vítězem? Vítězem se bezpochyby stane ten, který dokáže fretce odolávat co nejdéle. Ještě abychom nezapomněli, je zakázáno jakékoliv spodní prádlo.

  Začínalo se na pouhých 40 sekundách, ale po pár letech šla výkonost rapidně vzhůru. První zaznamenaný rekord byl 5 hodina 10 minut a vybojoval ho Edward Simpkins. O 9 let později ho jistý Mellor překonal o 16 minut. Nyní je rekord 5 hodin a 30 minut, což při představě, že se vám fretka s velmi ostrými zuby zakousne do vaší chlouby, zní neuvěřitelně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ