Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Od hradu ke hradu. Formule v barvách Red Bullu „burácela“ v Praze, na vinicích i v Tatrách

  Vzpomínáte si na situaci z doby před zhruba dvěma měsíci? Občany Prahy zaskočila formule, která se proháněla po Karlově mostě. Tehdy nikdo netušil, co má kdo za lubem. Teď už je ale o něco jasněji. Za celou akcí stojí společnost Red Bull, která v tu dobu tvořila unikátní projekt.

  USA, Nizozemsko, teď Česko a Slovensko. Co má tahle čtveřice společné? Všechny čtyři země se staly výchozími destinacemi pro natáčení kameramanů Red Bullu. Ve státech střední Evropy vzniklo, stejně jako v „zemi tulipánů“ a zámoří, jedinečné video.

  Hlavními aktéry byly hvězdy svého oboru. Bývalý pilot formule 1 David Coulthard a český akrobatický letec Martin Šonka. Dvojice se setkala sice jen jednou, šlo ale o takový „highlight“ celého videa. O tom ale až později.

  Nejprve pojďme přiblížit cestu formule. Ta se z Prahy se vydala přes zastávky na Moravě až na Slovensko. Tady se „stroj“ proháněl ulicemi Bratislavy a navštívil i místní hrad.

  Zmiňovanou největší show ale přinesly hory. Tam zkusilo duo pilot a pilot předvést tzv. zrcadlo – tedy jízdu po silnici v rychlosti 200 km/h kopírovanou letem vzhůru nohama.

  „Je to něco, co ještě nikdo předtím neudělal. A rozhodně to nebylo jednoduché,“ přiznal Šonka. S kolegou se ale shodli na tom, že šlo o něco úžasného. „Mít letící letadlo jen pár metrů nad svou hlavou byla výjimečná příležitost, kterou člověk jen tak nezažije,“ doplnil Coulthard.

  Kdo za tím vším stojí?

  Společnost Red Bull je ve světě známá zejména produkcí energetických nápojů, nebojí se ale ani experimentovat. Což video, které samozřejmě slouží jako reklama, dokonale ukazuje. Svou roli sehrál v sedmiminutovém snímku také rapper Rytmus či biatlonistka Markéta Davidová.

  Formule v barvách Red Bull Honda Racing v České republice? Už tohle se jen tak nevidí. Ještě navíc, když ji řidič prohnal starou Prahou, moravskými vinicemi, Tatrami nebo Bratislavou. „Neskutečně jsem si to užil,“ rozplýval se Coulthard.

  „Jedna z věcí, která mě baví na mém závodnickém důchodu, je, že můžu v rámci natáčení ukazovat formuli v různých zemích. Spojuje to nejlepší z toho, co může Red Bull nabídnout, a já si užívám příležitosti být součástí show,“ dodal vítěz třinácti Velkých cen.

  Sledujte nás na sítích