11.9 C
    Středa 8. května 2024

Hložek se začíná v Bundeslize rozjíždět. Po asistenci pomohl Bayeru gólem

Poslední měsíce pro talentovaného českého fotbalistu Adama Hložka nebyly vůbec snadné. Často se potýkal s poklesem formy, nešlo mu to a trenér ho ani nezařazoval do základní sestavy. Teď je ale všechno jinak, o víkendu bývalý hráč Sparty asistoval a včera se podepsal po vítězství Leverkusenu druhým gólem sezony.

Restart Bundesligy vyhlížel Adam Hložek dost nedočkavě. Tušil totiž, že právě v jarní fázi sezony by se mu mohlo dařit. Dával góly v přípravě, k tomu také nahrával a doufal, že si vše přenese také do mistrovských zápasů. A to se mu povedlo. Jeho bilance po dvou zápasech zní: 1 branka, 1 asistence a 1 poloasistence.

O víkendu se podepsal pod vítězství Leverkusenu tím, že nastřelil balon to tyče a dobrého odrazu využil jeho kolega Bakker, pak si připsal regulérní asistenci při trefě Adliho. Jeho tým vyhrál 3:2 a nastartoval nový kalendářní rok v německé nejvyšší soutěži vítězstvím. O pár dní později šel Bayer do akce znovu. A Hložek byl znovu pořádně vidět.

Změnu skóre zařídil jako první jeho spoluhráč Tapsoba. Stoper Leverkusenu se v 8. minutě prosadil z penalty a poslal favorita v zápase s Bochumí do vedení. Hložkova chvíle přišla až v 53. minutě, kdy si český útočník na přední tyči dokázal najít střílenou přihrávku od uzdraveného Wirtze. A tímto výsledkem zápas skončil.

Hložek se v soutěžním zápase za Leverkusen prosadil potřetí, jednou skóroval v poháru, dvakrát v Bundeslize, a i díky němu se Bayer vyškrábal na osmou pozici.

Pavlenka znovu padl

Brémy nastupovaly do zápasu s Unionem Berlín s jasným cílem. Chtěly odčinit víkendovou blamáž, kdy dostali od Wolfsburgu šest gólů. Český brankář Jiří Pavlenka sice tentokrát tolikrát neinkasoval, k výhře ale svůj tým znovu nedotáhl. I když začaly Brémy celkem slušně a už ve 14. minutě se chopily vedení.

Pak ale přišla hrubka. Zpětnou přihrávku obrany na Pavlenku zachytil soupeř, v 18. minutě vyrovnal a ve druhém poločase dokonal obrat. Brémy tak znovu vyšly bodově naprázdno a v tabulce jim patří s 21 body až jedenáctá pozice.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.