Více
  16.3 C
  Czech
  Neděle 3. března 2024

  Češi na evropském šampionátu neuspěli. Medaile byla nejblíže jenom ve čtyřhře

  Bez medaile se vrátila česká výprava z evropského mistrovství v Německu. Ani v jedné z kategorií se nikdo ze zástupců nedostal do bojů o cenné kovy, nejblíže byla Hana Matelová v soutěži čtyřher, kde společně se Slovenkou Balážovou došly až do čtvrtfinále.     

  Čekání na medaili z evropského šampionátu jednotlivců pro české stolní tenisty pokračuje. Ani ze sousedního Německa nepřivezli žádnou z medailí, ve dvouhrách dokonce došli nejdále do druhého kola.  

  S odvahou a zdravým sebevědomím odjížděli čeští zástupci do Mnichova. Všichni muži a ženy dokázali postoupit z kvalifikace, ovšem v hlavní části se jim hrubě nedařilo. Přes první kolo přešli jenom Lubomír Jančařík a Hana Matelová.

  Nutnou podotknout, že zbývající zástupci měli proklatě těžký los. Dál než do druhého se ovšem ani reprezentační jedničky nepodívaly. Matelová nestačila na Italku Piccolinovou, podlehla ji v šesti setech.

  Šance jen v prvním setu

  „Pomýšlela jsem na další kolo, protože jsem byla v dobré části pavouka. Jsem vážně zklamaná. To jsou příležitosti, které se už možná nikdy nenaskytnou a já jsem je nedokázala tady využít,“ uvedla Matelová po turnaji pro web ping-pong.cz.

  Velkou šanci na medaili cítila v soutěži čtyřher, kde společně s kamarádkou a parťačkou Andreou Balážovou ze Slovenska dlouhodobě patří k nejlepším evropským párům. Ve čtvrtfinále ovšem vypadli s rumunskou dvojicí Samarová – Dragomanová.   

  Mezi muži vypadl Lubomír Jančařík s hrající legendou a obhájcem posledního evropského titulu Timo Bollem. Po nadějně rozehraném prvním setu, který nakonec ztratil v koncovce, nedostal od soupeře příliš šancí.

  „Příprava byla skvělá, zvládl jsem i první zápas ve dvouhře a teď tohle. Bylo mi jedno, že proti mně stojí Timo Boll, on má samozřejmě svoji obrovskou kvalitu, mě nejvíc mrzí moje předvedená hra,“ litoval po utkání.

  Sledujte nás na sítích