Více
  20.2 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Hvězdný výkon Caitlin Clark dovedl Iowu do druhého finále v řadě, když porazila obhájce titulu LSU

  Caitlin Clark dovedla v pondělí večer tým Iowa Hawkeyes k druhému vítězství ve Final Four ženské NCAA v řadě. Vynikající výkon Clark, který zahrnoval 41 bodů a 12 asistencí, vedl k vítězství nad obhájcem titulu, týmem LSU, 94:87.

  „Toto vítězství je ještě výjimečnější. Je to můj poslední rok a já jsem s tímto týmem,“ podělila se o své pocity Clarková. „Mnozí o nás na začátku sezony pochybovali kvůli hráčům, o které jsme přišli. Ale my jsme pracovali neuvěřitelně tvrdě. Dostat se zpátky sem bylo těžké. Tento regionální turnaj byl nabitý talenty. Ale naše práce ještě neskončila.“

  Nejvýše nasazená Iowa (33-4) se v pátek večer utká v Clevelandu v národním semifinále. Jde o velmi očekávanou odvetu loňského zápasu o titul národního šampiona, který vyhrála LSU. Byl podívanou pro vyprodané hlediště a sledovalo ho rekordních 9,9 milionu diváků.

  Clark, která v loňském regionálním finále zaznamenala 41 bodů, a Angel Reese z LSU předvedly nezapomenutelnou show. Po napínavém prvním poločase, kdy byl stav vyrovnaný 45:45, dominovala Clark ve třetí čtvrtině. Jako lídr historického bodování NCAA Division I trefila čtyři trojky, z nichž každá byla dál než ta předchozí. Její čtvrtá trojka v této čtvrtině přinesla zvýšení skóre na 61:52. Byla to zároveň její 538. trojka v kariéře, čímž se stala historickou jedničkou v této kategorii mezi hráčkami NCAA Divize I a překonala Taylor Robertson z Oklahomy.

  Rozhodnutí o budoucnosti

  Flau’jae Johnson z LSU nastřílela 23 bodů, ale týmu se nepodařilo stát se prvním opakovaným šampionem od UConnu v roce 2016. Reese skončila se 17 body a 20 doskoky, než se 1:45 před koncem vyfaulovala.

  Navzdory snaze LSU snížit náskok, Clarkové devátý tříbodový koš, který vyrovnal rekord NCAA v počtu bodů v turnajovém zápase, upevnil vedení Iowy na 80:69 něco málo přes pět minut před koncem.

  „Věděli jsme, že zápas se bude rozhodovat na obranné polovině. Celý rok jsme byli silní v útoku. Bylo to o tom, abychom se zastavili a byli fyzicky aktivní,“ řekla Clark, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou regionu.

  Clark i Reese stojí před rozhodnutím o své profesionální budoucnosti, přičemž Clark se již přihlásila do letošního draftu WNBA.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno