5.8 C
    Sobota 27. dubna 2024

Šok v FA Cupu. Aston Villu vyřadil trpaslík, pomoct má nechtěný stoper

Celkem 32 soubojů nabízí třetí kolo nejstarší fotbalové soutěže planety. Do hry v FA Cupu dostaly velkokluby, ale také řada týmů, od kterých by se překvapení čekat vůbec nedalo. Tímto týmem bylo také Stevenage ze čtvrté ligy, které se představilo na půdě prvoligové Aston Villy. Výsledek? Naprosto šílený.

Postoupil Manchester United, dál jdou také fotbalisté Manchesteru City, West Hamu, Tottenhamu nebo Leicesteru. K postupovým oslavám mířili ještě pár minut před koncem také hráči Aston Villy, kteří na domácí půdě hostili outsidery ze Stevenage. Jenomže k překvapení všech se plány sesypaly jako domeček z karet.

Villains prostřílel k výhodě už v prvním poločase Sanson, birminghamský klub pak v dalším průběhu střetu dominoval. Místo pojištění vítězství ale přišla katastrofa. V 85. minutě stáhl domácí Dendocker hostujícího fotbalistu ve vápně, zmařil brankovou příležitost a následovala penalta. Tu proměnil dvě minuty před koncem základní hrací doby Reid a vyrovnal na 1:1.

Ještě hůře z pohledu Aston Villy bylo po následujících dvou minutách. Domácí defenzíva zaspala při bránění rohového kopu a 21letý Skot Dean Campbell svým teprve druhým gólem v profesionální kariéře srazil favorita na kolena. Postup tak po obratu a těsné výhře 2:1 slavil klub, který hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž.

Je mi líto fanoušků, říká Emery

Aston Ville se v posledních týdnech dařilo celkem slušně. Poslední zápas loňského roku sice prohrála s Liverpoolem, po přelomu ale zdolala Tottenham a remizovala s Wolves. I proto se jakékoliv klopýtnutí v FA Cupu absolutně nečekalo. „Fanoušků je mi opravdu líto. Jsme opravdu zklamaní, v závěru jsme ztratili vše, na čem jsme pracovali předchozích 80 minut,“ smutnil trenér domácích Unai Emery.

„Je to opravdu výjimečné. Předseda mi řekl, že dnešek byl nejlepším dnem v jeho životě, a přitom v klubu působí již skoro třicet let,“ radoval po výhře 2:1 kouč druhé strany Steve Evans. Jeho svěřenci postoupili do další fáze FA Cupu, ve které narazí na Stoke City. Tedy na tým, proti kterému bude rozhodně větší šance postoupit než přes Aston Villu. Hrát se bude na konci ledna.

A co s Aston Villou? Ven z potíží by jim mohl vytáhnout anglický reprezentant. Nechtěný Harry Maguire by prý měl jednat o přestupu z Manchesteru United.