1.9 C
    Pátek 26. dubna 2024

Partizan vytasil Csaplárovu past, bod zachraňoval Slovácku až v závěru Kozák

Uherské Hradiště zažilo během čtvrtečního večera pořádnou fotbalovou divočinu. Přestože hráči domácího Slovácka brzy vedli 2:0 a od 22. minuty hráli proti deseti, Partizan skóre otočil. Úplné naplnění Csaplárovy pasti odvrátil až pohotový Kozák, a proto se obě mužstva rozešla smírně 3:3.

Na městském stadionu Miroslava Valenty se píší nové příběhy. Začíná nová kapitola dějin 1. FC Slovácka. Výběr lodivoda Martina Svědíka postoupil vůbec poprvé v historii do základní skupiny evropského poháru, konkrétně do Evropské konferenční ligy. Ve městě se slaví, moravský celek čeká Partizan, Nice a Köln… A právě se srbským velikánem svou pouť šohaji započali.

Úvodní bitva šokovala nejednoho diváka

Kurzovým favoritem bylo před výkopem domácí mužstvo, papírovým favoritem však zůstával přeci jen v pohárech zkušenější Partizan. Například Sparta mu v loňské sezoně nedokázala dát ve dvou zápasech ani jeden gól. Slovácko však tyto statistiky netrápily, s brankami se začalo na jihovýchodě Moravy velmi brzy.

Již v 5. minutě si rozepsal svůj gólový účet Jan Kalabiška, jenž rozvlnil v mistrovském zápase síť po více než třech měsících. Na hranici vápna napřáhl ke střele a centimetrově přesnou ranou zaznamenal historicky první gól svého mužstva ve skupině evropského poháru.

Pětatřicetiletý snajpr byl při chuti, ve 20. minutě využil odrazu míče na malé vápno a pohotovou dorážkou zvýšil už na 2:0. O necelých 120 vteřin později navíc Belič ošklivě zajel do Reinberka a po červené kartě zamířil do sprch.

Dechberoucí support domácích příznivců utišili Srbové na startu druhé půle. Nejprve snížil schovaným projektilem Diabate, tentýž hráč po pár minutách i vyrovnal na 2:2. V ochozech se začalo mluvit o pověstné Csaplárově pasti. A ta skutečně sklapla.

V 64. minutě dal volejem gól z úrovně penaltového puntíku Gomes a Martin Svědík byl nepříčetný. Alespoň bod zachránil v samém závěru Libor Kozák. Bývalý reprezentant stál ve správnou chvíli na správném místě, tečoval Kohútovu střelu a meruna zapadla do sítě.

Sám autor posledního gólu zápasu pak České televizi řekl: „To je fotbal. V tom je ten sport někdy krutý a někdy krásný. Občas stačí málo a otočí se celý zápas. Dnes to samozřejmě hrálo proti nám a otočilo se to na tu špatnou stranu, ale musíme se z toho oklepat,“ podotkl kanonýr.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.