15.8 C
    Středa 29. května 2024

Partizan vytasil Csaplárovu past, bod zachraňoval Slovácku až v závěru Kozák

Uherské Hradiště zažilo během čtvrtečního večera pořádnou fotbalovou divočinu. Přestože hráči domácího Slovácka brzy vedli 2:0 a od 22. minuty hráli proti deseti, Partizan skóre otočil. Úplné naplnění Csaplárovy pasti odvrátil až pohotový Kozák, a proto se obě mužstva rozešla smírně 3:3.

Na městském stadionu Miroslava Valenty se píší nové příběhy. Začíná nová kapitola dějin 1. FC Slovácka. Výběr lodivoda Martina Svědíka postoupil vůbec poprvé v historii do základní skupiny evropského poháru, konkrétně do Evropské konferenční ligy. Ve městě se slaví, moravský celek čeká Partizan, Nice a Köln… A právě se srbským velikánem svou pouť šohaji započali.

Úvodní bitva šokovala nejednoho diváka

Kurzovým favoritem bylo před výkopem domácí mužstvo, papírovým favoritem však zůstával přeci jen v pohárech zkušenější Partizan. Například Sparta mu v loňské sezoně nedokázala dát ve dvou zápasech ani jeden gól. Slovácko však tyto statistiky netrápily, s brankami se začalo na jihovýchodě Moravy velmi brzy.

Již v 5. minutě si rozepsal svůj gólový účet Jan Kalabiška, jenž rozvlnil v mistrovském zápase síť po více než třech měsících. Na hranici vápna napřáhl ke střele a centimetrově přesnou ranou zaznamenal historicky první gól svého mužstva ve skupině evropského poháru.

Pětatřicetiletý snajpr byl při chuti, ve 20. minutě využil odrazu míče na malé vápno a pohotovou dorážkou zvýšil už na 2:0. O necelých 120 vteřin později navíc Belič ošklivě zajel do Reinberka a po červené kartě zamířil do sprch.

Dechberoucí support domácích příznivců utišili Srbové na startu druhé půle. Nejprve snížil schovaným projektilem Diabate, tentýž hráč po pár minutách i vyrovnal na 2:2. V ochozech se začalo mluvit o pověstné Csaplárově pasti. A ta skutečně sklapla.

V 64. minutě dal volejem gól z úrovně penaltového puntíku Gomes a Martin Svědík byl nepříčetný. Alespoň bod zachránil v samém závěru Libor Kozák. Bývalý reprezentant stál ve správnou chvíli na správném místě, tečoval Kohútovu střelu a meruna zapadla do sítě.

Sám autor posledního gólu zápasu pak České televizi řekl: „To je fotbal. V tom je ten sport někdy krutý a někdy krásný. Občas stačí málo a otočí se celý zápas. Dnes to samozřejmě hrálo proti nám a otočilo se to na tu špatnou stranu, ale musíme se z toho oklepat,“ podotkl kanonýr.

Vládci Ligy mistrů a jejich tajná zbraň. Jmenuje se Davide Ancelotti

Real Madrid si z Ligy mistrů udělal rutinu. Neuvěřitelné výkony v posledních letech nenechávají nikoho na pochybách o jeho dominanci v nejprestižnější klubové soutěži světa. Za tímto triumfem stojí nejen Carlo Ancelotti, legendární trenér s bohatými zkušenostmi, ale i jeho syn Davide, asistent trenéra. Ten se stal klíčovou postavou v zákulisí.

Nejistá tenisová budoucnost Rafaela Nadala po šokující porážce v prvním kole French Open

Rafael Nadal, často oslavovaný jako antukový král, byl 28. května 2024 v úvodním kole French Open na Roland Garros ohromujícím způsobem poražen Alexanderem Zverevem. Tato nečekaná prohra vrhla stín na Nadalovu slavnou tenisovou kariéru a spekulace o jeho odchodu do důchodu sílí.

Boxerská legenda Mike Tyson se před historickým zápasem zotavuje ze zdravotních potíží

Sedmapadesátiletá boxerská ikona Mike Tyson je údajně v dobrém zdravotním stavu poté, co ho o uplynulém víkendu během cesty z Miami do Los Angeles postihla zdravotní indispozice. Podle jeho zástupců měl Tyson těsně před přistáním problémy s vředy.

Charles Leclerc triumfoval ve Velké ceně Monaka, první monacký vítěz po téměř sto letech

Charles Leclerc, 26letý jezdec formule 1, zažil vlnu emocí, když v neděli zvítězil ve Velké ceně Monaka. Přemožený radostí a úlevou Leclerc při výstupu z vozu ronil slzy. Konečně dosáhl dlouho očekávaného vítězství na domácí půdě.