9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Fotbalisté Aston Villy a Arsenalu se postarali o skvostnou bitvu. Vítězně z ní odešli Gunners, díky tomu se opět vyhoupli do čela Premier League. Vítěznou branku zařídil Jorginho, jenž vyslal parádní projektil na branku domácích a i díky odrazu od břevna a následně zad Martíneze skončil míč v síti.

Po triumfu nad Manchesterem United se zdálo, že si Arsenal kráčí neohroženě pro titul. Jenže pak přišly prohry s Evertonem a Manchesterem City, úhlavním nepřítelem v tabulce, a remíza s Brentfordem a svěřenci Mikela Artety o svůj pohodlný náskok rázem přišli.

V sobotu 18. února je čekala další důležitá bitva, konkrétně na stadionu v Birminghamu. Aston Villa dvakrát v řadě prohrála, konkrétně s liškami z Leicesteru a Citizens z Manchesteru, a ocitla se na jedenáctém místě v tabulce Premier League.

Ohromující fotbal, impozantní trefy

Utkání s Arsenalem ale domácí začali bravurně. Ollie Watkins zakončil již po pěti minutách od úvodního hvizdu přízemní ránou na zadní tyč rychlý brejk Aston Villy a stadion propukl radostí. Kanonýři brzy vyrovnali, v 16. minutě skóroval nechytatelnou pumelicí hostující Saka.

Do poločasové přestávky se ale skóre měnilo znovu, gól měl nyní na svědomí Coutinho. Akci z levé strany hřiště podtrhl parádním pasem na hranici vápna Moreno a skvěle postavený záložník z Brazílie poslal svůj tým do vedení 2:1. Bohužel pro domácí pak začala stíhací jízda Arsenalu. A byla úspěšná.

Na 2:2 vyrovnal v 61. minutě Zinchenko. Po rohovém kopu se dostal míč k ukrajinskému obránci a ten zpoza šestnáctky Aston Villy vypálil levačkou na bližší tyč. Ač se Martínez po balonu natahoval, trefě šestadvacetiletého hráče Arsenalu nezabránil.

Remízový stav trval až do nastavení druhé půle. Pak přišla londýnská satisfakce. Jorginho dostal za vápnem pas ze strany hřiště a šajtlí z první napálil míč na bránu. Meruna se opřela do břevna, odrazila směrem k trávníku, ale naneštěstí pro domácí si ji golman Martínez srazil do sítě.

Nesmírnou radost londýnského celku pak dokreslil Martinelli, jemuž se podařilo v poslední minutě zápasu po nepovedené standardce Aston Villy uzavřít skóre na 4:2 trefou do prázdné brány. Argentinský golman totiž čekal na hlavičku v šestnáctce Arsenalu a do své svatyně se nestihl vrátit.