4.7 C
    Sobota 27. dubna 2024

Poslední sekunda vynesla bod. Úchvatný duel San José vyšel také Hertlovi, který chystal gól za gólem

Pohledné utkání má za sebou zámořská soutěž NHL, spousty zvratů tam nabídla bitva kanadského Vancouveru s týmem kolem Tomáše Hertla. San José zvládlo vyrovnat stav utkání setinu vteřiny před koncem základní hrací doby, a uhrát tak alespoň bod. Prodloužení už patřilo Canucks. V dalších utkáních zářily české hvězdy, gólově se prosadil Kempný i Kämpf.

Bitvu v San José odpálili hosté, rychle se ujali dvoubrankového vedení. Nejprve vymetl horní růžek domácí svatyně Boeser, následně se prosadil Hughes. Číslo 43 v dresu Vancouveru poslalo žabičku na branku Sharks, se kterou si i díky cloně před brankou nedokázal brankář poradit.

Naprosto ikonickou otočku pak vyšvihl Couture. Kapitán „žraloků“ se s kotoučem otočil kolem své osy a vyslal zajímavou střelu na Demka. Tato střela rozvlnila síť hostující klece. Vancouver však v zápětí zásluhou Lammikka srovnal.

Poté přišel švýcarský čas. Čas přesilovek, čas precizních střel, rozjetého útočníka. Timo Meier letos baví a v každém zápase je radost jej sledovat. Proti Canucks se nejprve prosadil po střele z levého kruhu, kterou mu namazal český forvard Tomáš Hertl. Stejný hráč pak Meierovi připravil i branku číslo dvě.

Vancouver šel chvíli před koncem zápasu do vedení, San José moc času na bodovou záchranu nezbývalo. A může se to zdát až neuvěřitelné, bitva stejně do prodloužení dospěla. Sharks totiž zásluhou Barabanova vyrovnali na 4:4 jednu setinu před koncem. Prodloužení však, bohužel pro Hertla a spol., opanovali vancouverští, a přerušili tím sérii žraločích neproher.

Skórovali Češi Kempný a Kämpf

Luxusním zásahem se blýskl David Kämpf v dresu Toronta Maple Leafs. Český hokejista unikal dokonce ve vlastním oslabení spolu s Riellym do útočné třetiny a díky pěkné kličce se mu podařilo dát cennou branku. Toronto nakonec zvítězilo 4:1, neboť se prosadili Malkin, Rielly, Matthews a za „tučňáky“ Malkin.

Když dal naposledy Michal Kempný gól v NHL, svět ještě neznal koronavirus. Přišla zranění, přišly nepříjemné chvíle. A dva roky jsou rázem pryč. Nicméně nyní je „Kempas“ zpět a znovu dává góly. V noci se prosadil proti Philadelphii Flyers, i díky jeho gólu nakonec Washington Capitals vyhráli 5:3.

Další souboje jsou na programu o víkendu, do akce půjde například Montreal nebo „Nečasova“ Carolina.