5.8 C
    Sobota 27. dubna 2024

Ďábelská „Schickyshow“. Český stroj na góly se trefil čtyřikrát za půli a stíhá Lewandowského

To je návrat! Jako uragán vlétl český kanonýr Patrik Schick na trávníky Bundesligy po svém zranění. Ve 14. kole srazil na kolena bezmocný Fürth čtyřmi brankami za 27 minut. Elitní reprezentant tak přeskočil v tabulce střelců německé soutěže Erlinga Haalanda a stáhl náskok snajpra Bayernu Mnichov Roberta Lewandowskiho na pouhé dvě branky. Klobouček dolů, Patriku.

V chladný sobotní podvečer zavítali hráči Greutheru Fürth na stadion BayArena, kde sídlí slavný německý Bayer Leverkusen. Domácí vyrukovali v sestavě se stálicemi Wirtzem a Diabym, kteří hned v úvodu nachystali dva góly Adlimu a Tapsobovi. Fürth rychlý náskok stáhl trefou Dudziaka, nicméně do poločasu se po asistenci Patrika Schicka trefil ještě domácí Hincapie a Leverkusen vedl 3:1.

Po pauze nastala nevídaná one man show. Čtyři minuty stačili Bayeru na to, aby své vedení navýšil. Ke gólové asistenci přidal Schick i gól, když zvládl zužitkovat skvělou akci Adliho a zakončit do poloodkryté svatyně hostí.

Fürth zvládl sice ještě následujících dvacet minut tlaku domácích čelit, pak už ale přišla smrtící osmiminutovka. A jejím režisérem nebyl nikdo jiný než český Nate Diaz – Patrik Schick. Nejprve se prosadil z velmi podobné pozice jako u své první trefy, hattrick dokonal o pár minut později, když hlavou dorážel Bellarabiho neúspěšnou střelu do břevna.

A přestože již domácí kouč chystal Patrikovo střídání, bývalý hráč Lipska či AS Řím zasadil Fürthu poslední hřebíček do rakve. V 76. minutě dokázal z hranice penaltového puntíku propálit golmana Funka a připsat si v jedenáctém zápase sezony svůj dvanáctý gól. Na ukazateli skóre svítilo neskutečných 7:1, stojící diváci tleskali Patriku Schickovi v obrovské euforii. Toto byla show, doslova Schickyshow.

Bylo to jako kečup, smál se střelec

Stal se prvním hráčem v historii Bayeru Leverkusen, kterému se podařilo rozvlnit síť soupeře čtyřikrát za zápas. Naprosto ovládl i statistiky, neboť během utkání vyslal na branku Fürthu čtyři střely a všechny skončily za zády Funka. Balonu se v utkání dotkl jen šestnáctkrát, přidal navíc i asistenci.

A celé tyto neuvěřitelné a jen těžko opakovatelné momenty se smíchem shrnul v pozápasovém rozhovoru dost netradiční poznámkou: „Celé to bylo jako kečup. Když otevřete tu lahev, nic ven chvíli neteče. Ale když už se ten proud kečupu spustí, nejde to zastavit,“ glosoval celou střeleckou show český unikát Patrik Schick.