15.8 C
    Pátek 26. dubna 2024

Nepochopitelný debakl. Colorado zničilo Tampu Bay a vyhrálo i podruhé. Stamkos zuří

Jak zdemolovat tým z Floridy? Ptejte se v Denveru. Finálová série NHL mezi Coloradem Avalanche a Tampou Bay Lightning začíná být pořádně zajímavá, tým, v němž působí i Pavel Francouz, totiž po první zcela vyrovnané bitvě zničil na domácím ledě Tampu 7:0 a vede již 2:0 na zápasy. Stamkos byl po bitvě v šoku.

Utkání otevřel po pár minutách pohotový Nichushkin. V přesilovce si našel místečko před brankou Lightning a gólově se prosadil pohotovou střelou i přesto, že se mu snažil postavit do cesty Jan Rutta. Na 2:0 zvýšil o pět minut později ze samostatného úniku Manson a ještě před první přestávkou rozvlnil síť Vasilevskiyho branky Burakovsky. Tampa byla na ručník.

Superjízda Colorada pokračovala i ve druhé dvacetiminutovce, autor úvodní branky zápasu si smlsl na Vasilevskiym ve 25. minutě znovu. Nichushkin stál znovu mezi kruhy a z první poslal odražený kotouč za záda ruského brankáře.

Avalanche dostáli svému názvu a skutečně jeli jako lavina. Na 5:0 zvyšoval Helm nádhernou střelou do pravého horního růžku. Aby toho nebylo málo, v úvodu třetí třetiny nastartoval motor i letos zcela bezkonkurenční Cale Makar a ve vlastním oslabení vsítil branku na 6:0.

Hala v Denveru bouřila, diváci podporovali svůj tým ve stoje. Makar jim navíc dal ještě jeden dárek. Po kombinaci s MacKinnonem a Rantanenem donutil maskovaného muže v modrobílém lovit puk ze sítě i posedmé, a udělal tak za druhým finálovým zápasem pořádnou tečku. Tampa Bay prohrála 0:7 a v sérii bude dohánět dvouzápasové manko.

Nepřijatelné, zuří Steven Stamkos

Kapitán Lightning neskrýval po souboji s Avalanche rozhořčení: „Jsem v absolutním šoku, že jsme prohráli 0:7. Ztratit zápas takovým rozdílem je zcela nepřijatelné, zvláště v této fázi sezony,“ hodnotil bitvu naštvaný Stamkos.

Legendární forvard modrobílého výběru z Floridy následně pokračoval: „Jsem si vědom toho, že kdo viděl tento zápas, si může myslet, že série pro nás skončila. Ale vím, že jsme velmi odolný tým. V minulém kole to bylo zcela stejné. Ať už prohrajeme 0:1, 0:7, nebo 0:10, pořád je to jen prohra v play-off. Jako tým se každopádně musíme posunout nahoru,“ dodal Steven Stamkos, jenž nosí na zádech číslo 91.

Třetí zápas finálové série sehrají obě mužstva v úterý kolem druhé hodiny ranní.