4.7 C
    Sobota 27. dubna 2024

Monte Carlo zemí zaslíbenou pro Ogiera. Francouz tady slavil už podeváté

Monte Carlo o víkendu hostilo další závod světového šampionátu v rallye. A výsledky asi mnohé fanoušky motorsportu nepřekvapí. Podeváté ve své kariéře tady slavil francouzský jezdec Sébastien Ogier a zapsal se do historie. Nikdo nikdy tento závod neovládl víckrát než on. Český jezdec Erik Cais dojel dvanáctý.

Čekání fanoušků rallye skončilo. Před pár týdny sice jezdci dojeli do cíle slavného Dakaru, je však pravdou, že mistrovství světa je úplně jinou kategorií. Vše odstartovalo v Monte Carlu, kde se elitní jezdci představili během víkendu. Loňský triumf zde měl obhajovat Sébastien Loeb, ten však právě kvůli slavnému závodu na Arabském poloostrově vynechal.

A toho využil jeho krajan a jmenovec Sébastien Ogier. Ten vyhrál v Monte Carlu podeváté, což představuje překonání Loebova rekordu. „Miluju tuhle rallye, pořád si to užívám a kvůli takovým okamžikům dál v šampionátu jezdím. A jsem šťastný i za Vincenta, kterému se splnil sen,“ řekl Ogier pro web Wrc.com.

Cais loňský výsledek nezopakoval

Necelých devatenáct vteřin za ním dojel fin Rovanperä, třetí skončil Belgičan Neuville. A jediný Čech Erik Cais? Ten protnul cílovou pásku na dvanáctém místě, v kategorii WRC2 ale skončil těsně pod bednou na čtvrtém místě. Podle jeho slov ale bylo důležitější, aby se sžil s novým autem. A to se povedlo na jedničku.

„Dával jsem si cíl, abychom skončili mezi nejlepšími pěti ve WRC2, a bereme čtvrté místo a třetí v rámci kategorie WRC Challenger, takže mám z výsledku velkou radost,“ řekl Cais. „Poslední den byl hodně o tom, abych dojel, protože rychlostní zkoušky nebyly vůbec jednoduché. Tam, kde jsem si byl úplně jistý a věřil jsem si, byly časy dokonalé,“ doplnil jezdec, který vloni v Monte Carlu zajel devátým místem životní výsledek.

Další závod se pojede v únoru ve Švédsku.

• Rallye Monte Carlo: 1. Ogier, Landais (Fr./Toyota Yaris) 3:12:02,0, 2. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -18,8, 3. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -44,6, 4. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -1:12,4, 5. Tänak, Jarveoja (Est./Ford Puma) -2:34,9, 6. Kacuta, Johnston (Jap., Ir../Toyota Yaris) -3:32,6, …12. Cais, Těšínský (ČR/Škoda Fabia RS) -11:33,8.