15.8 C
    Pátek 26. dubna 2024

Krejčíková přiživila sen o špičce žebříčku. Ve třech setech porazila Ostapenkovou a prošla do osmifinále

Nejlepší česká tenistka v současnosti má za sebou třetí kolo na Australian Open. I když Barbora Krejčíková první set proti lotyšské soupeřce Ostapenkové prohrála, další dva ji posunuly do další fáze turnaje. Sen o dalším triumfu nad grand slamu tak žije, Krejčíková v osmifinále vyzve rozjetou Azarenkovou.

Už, už to vypadalo, že se Krejčíkové stane třetí kolo na prvním turnaji Velké čtyřky v letošní sezoně osudným. To by ale nebylo ona, kdyby se po prvním prohraném setu zhroutila. Krejčíková po vítězstvích nad Petkovičovou a Číňankou Wang Si-jü přehrála také Ostapenkovou.

„Byl to těžký, náročný zápas a musela jsem si sáhnout na dno sil. Jsem na sebe pyšná a jsem nadšená, že jsem v sobě objevila bojovného ducha. Je snem každého zahrát si na tomhle skvělém kurtu Roda Lavera a neodešla bych bez boje,“ hlásila Krejčíková po triumfu.

Krejčíková po prvním setu, který prohrála v poměru 2:6, nastartovala motory a dokázala dvě další sady strhnout na svou stranu. Rodačka z Ivančic zvítězila dvakrát 6:4 a místenka do osmifinále ji nemine. Čtvrtá nejlepší tenistka planety, která sní o první příčce, vyzve v další fázi Australian Open běloruskou star Viktorii Azarenkovou.

S tou se Krejčíková potkala v kariéře jednou, před dvěma lety na turnaji v Ostravě prohrála ve třech setech. Teď ale bude chtít svou soupeřku, které patří v žebříčku 25. místo a v posledním kole nedala čuchnout Ukrajince Svitolinové, zdolat.

Do akce jde i Vondroušová

O něco těžší úkol čeká další Česku na Australian Open Markétu Vondroušovou. Medailistka z olympijských her přinese českou vlajku do utkání s další běloruskou hráčkou Arynou Sabalenkovou. Ta na sebe strhla pozornost ve druhém kole.

Tenistce původem z Minsku se nedařilo podávat a v prvním setu, který prohrála příšerným způsobem 1:6, udělala hned dvanáct dvojchyb. Naštěstí pro rozhozenou Sabalenkovou ale kazila i její soupeřka a v následujících setech strhla vedení na svou stranu.

Utkání Markéty Vondroušové a Aryny Sabalenkové je na programu v noci z pátka na sobotu ve 2:30 v noci, další česko-běloruský souboj, Barbory Krejčíkové a Viktorie Azarenkové, se odehraje o den později v 1:00.