15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Jeden vstřelený gól, čtyři obdržené. První zápas repre narušila díra v ledu

Poprvé od květnového mistrovství světa se dostali do akce čeští hokejoví reprezentanti. Premiéru v nové sezoně si odbyli proti Švédsku, na jihu Čech v Českých Budějovicích a její Budvar aréně. Výsledek? Nic moc. Češi prohráli vysoko 1:4, zápas navíc poznamenala málo vídaná věc. Kvůli díře v ledu se 45 minut nehrálo.

Česká hokejová reprezentace naposledy hrála 29. května ve Finsku, kde urvala bronzovou medaili proti Spojeným státům americkým, znovu se dostala do akce až teď. A to prvním zápasem Euro Hockey Tour, přesněji tím v rámci turnaje Karjala. Začínalo se v České republice proti Švédsku. Nic ale nešlo podle představ.

První třetina branku nenabídla, v té druhé dvakrát rychle udeřili Švédové. Pokaždé v tom měl prsty útočník Andre Petersson, který nakonec zkompletoval ve třetím dějství hattrick. „Je to škoda, udělali jsme chyby při střídání a oni je potrestali. Měli jsme dost šancí, škoda, že jsme žádnou z nich nevyužili,“ mrzelo po zápase kapitána Romana Červenku.

Třetí gól ale přidal Petersson až potom, co se kvůli díře v ledu nehrálo. Vynucená pauza na konci druhé třetiny trvala skoro hodinu a nikdo nevěděl, jestli se ještě vůbec bude hrát. Pořadatelé nakonec náročnou misi splnili a díru zacelili. Druhá třetina se dohrála, v té třetí pak Filip Chlapík snížil na rozdíl jediného gólu.

Nikdy jsem to nezažil, říká Chlapík

Jediný český střelec, kterého na rozdíl od mistrovství světa kouč Kari Jalonen na Karjalu povolal, se na téma díry v ledu rozpovídal po zápase.

„Nezažil jsem to nikdy. Kluci říkali v kabině, že nějaké podobné příhody mají, pro mě to byla novinka. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli se zápas dohraje. Po dlouhé pauze se šlo na led, pak se chvíli hrálo a končila třetina, dostat se zase do tempa bylo těžší, člověk byl z toho rozhozený, ale oba týmy to měly stejné,“ pronesl útočník.

„Díra byla hodně hluboká. Řešili jsme, aby se nikdo nezranil. Když jsme na místě byli podruhé, bylo to lepší, led byl tvrdý a nebyl problém,“ dodal kapitán Roman Červenka.

Vyprodaná Budvar aréna nakonec viděl pět gólů, jeden na straně domácích a jeden na straně hostů.